KVM viert 120-jarig bestaan met dik verdiend punt tegen Antwerp

118 stemmen
KVM viert 120-jarig bestaan met dik verdiend punt tegen Antwerp

KV Mechelen vierde vrijdagavond zijn 120-jarige bestaan. Het kon die festiviteiten evenwel niet verzilveren met een overwinning. Malinwa speelde op eigen veld nochtans een meer dan degelijke partij tegen Antwerp FC, maar moest uiteindelijk vrede nemen met een punt: 1-1.

In 1904 werd KV Mechelen officieel opgericht, waarna de club een prominente plek in de Belgische voetbalgeschiedenis wist te vergaren. De 120ste verjaardag van Malinwa werd deze week dan ook uitgebreid gevierd. Ook voor de aftrap van de partij tegen Antwerp werden de nodige festiviteiten afgewerkt.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Antwerp op een diefje

Voor de supporters waren die feestelijkheden ideaal om zich aan op te warmen, de wedstrijd zelf was dat veel minder. Mechelen was nochtans veruit de beste ploeg in de aanvangsfase. Even leek het ook op voorsprong te komen, het doelpunt van Ouattara werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel.

Al dan niet vanwege slechte tactische keuzes, maar Antwerp kon daar weinig tegenover zetten. Pas in het slot van de eerste helft schoot de Great Old wakker. De Wolf greep eerst nog goed in op een poging van Kerk. Die laatste wist niet veel later echter een eigen doelpunt van Touba af te dwingen: 0-1 aan de rust.

Van den Eynden redt punt

Na de pauze kwam Odoi dan weer goed weg na een buitensporige tackle op Schoots. Die laatste zag enkele minuten later dan weer hoe zijn poging nog nipt van de lijn werd gehaald door Corbanie. En zo bleef Antwerp standhouden. Tot in de slotfase alsnog de dik verdiende gelijkmaker volgde.

Na een uitstekende vrije trap van Hairemans, wist Van den Eynden de 1-1 dan toch tegen de touwen te knikken. KVM maakte vervolgens nog het meeste aanspraak op een overwinning, maar de 1-1 bleef op het scorebord staan. Een puntendeling waar beide ploegen niets mee op schieten.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

2
2
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

21
21
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

27
27
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

202
202
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

42
42
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

28
28
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

411
411
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

489
489
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

69
69
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

143
143
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

259
259
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

161
161
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

96
96
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

153
153
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

314
314
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

274
274
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

113
113
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

439
439
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

744
744
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

138
138
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

340
340
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

173
173
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

90
90

Meer sportnieuws