KVM viert 120-jarig bestaan met dik verdiend punt tegen Antwerp

door
KVM viert 120-jarig bestaan met dik verdiend punt tegen Antwerp

KV Mechelen vierde vrijdagavond zijn 120-jarige bestaan. Het kon die festiviteiten evenwel niet verzilveren met een overwinning. Malinwa speelde op eigen veld nochtans een meer dan degelijke partij tegen Antwerp FC, maar moest uiteindelijk vrede nemen met een punt: 1-1.

In 1904 werd KV Mechelen officieel opgericht, waarna de club een prominente plek in de Belgische voetbalgeschiedenis wist te vergaren. De 120ste verjaardag van Malinwa werd deze week dan ook uitgebreid gevierd. Ook voor de aftrap van de partij tegen Antwerp werden de nodige festiviteiten afgewerkt.

LEES OOK: Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp op een diefje

Voor de supporters waren die feestelijkheden ideaal om zich aan op te warmen, de wedstrijd zelf was dat veel minder. Mechelen was nochtans veruit de beste ploeg in de aanvangsfase. Even leek het ook op voorsprong te komen, het doelpunt van Ouattara werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel.

Al dan niet vanwege slechte tactische keuzes, maar Antwerp kon daar weinig tegenover zetten. Pas in het slot van de eerste helft schoot de Great Old wakker. De Wolf greep eerst nog goed in op een poging van Kerk. Die laatste wist niet veel later echter een eigen doelpunt van Touba af te dwingen: 0-1 aan de rust.

Van den Eynden redt punt

Na de pauze kwam Odoi dan weer goed weg na een buitensporige tackle op Schoots. Die laatste zag enkele minuten later dan weer hoe zijn poging nog nipt van de lijn werd gehaald door Corbanie. En zo bleef Antwerp standhouden. Tot in de slotfase alsnog de dik verdiende gelijkmaker volgde.

Na een uitstekende vrije trap van Hairemans, wist Van den Eynden de 1-1 dan toch tegen de touwen te knikken. KVM maakte vervolgens nog het meeste aanspraak op een overwinning, maar de 1-1 bleef op het scorebord staan. Een puntendeling waar beide ploegen niets mee op schieten.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

36
36
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

26
26
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

270
270
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

526
526
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

90
90
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

382
382
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

583
583
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

490
490
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws