Anderlecht met de schrik vrij: "Zou een schande zijn"

door
Anderlecht met de schrik vrij:

Na 16 speeldagen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League, staat RSC Anderlecht alleen derde in het klassement. Paars-Wit profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies bij Antwerp FC. Maar een grootse indruk maakte de recordkampioen niet tegen hekkensluiter Beerschot VA (2-1).

De omstandigheden speelden zondagavond niet bepaald in het voordeel voor de ploeg van coach David Hubert. De sfeer in het Lotto Park was weliswaar goed, maar de grasmat lag er opnieuw belabberd bij. Bovendien moest RSCA donderdag nog aan de bak in de Croky Cup, terwijl Beerschot een extra recuperatiedag had gekregen.

LEES OOK: Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

Geen reden tot vieren

Desondanks moet een ploeg die zich profileert als kandidaat voor de landstitel beter kunnen doen tegen de hekkensluiter. De manier waarop Paars-Wit zich liet ringeloren bij de eerste tegentreffer, deed verschillende alarmbellen afgaan. En op offensief vlak was vooral de eerste helft ondermaats.

Analist Marc Degryse was dan ook niet onder de indruk. "Na de partij was er wat mij betreft geen reden voor Anderlecht om een feestje te bouwen, ondanks de zege. Het was een schande geweest, mocht Anderlecht op een gelijkspel zijn blijven steken tegen Beerschot, dat dit seizoen nog maar één punt behaalde buitenshuis", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Teren op ervaring

Degryse benadrukt wel de knappe prestatie van RSCA dat het nog op meerdere fronten voor de prijzen strijdt. Maar op voetballend vlak blijft er toch een pak ruimte voor verbetering, Hubert moet toch een bepaalde constante in zijn ploeg zien te krijgen. Daarnaast deed de analist nog een vaststelling.

Zo viel het Degryse op dat Anderlecht het niet langer van zijn jeugdige enthousiasme "Ik was niet onder de indruk van het voetbal van paars-wit. Met die bedenking ook: zet er straks Vertonghen en Hazard bij, en dan moet je toch concluderen dat dit Anderlecht verdorie een oude ploeg is, die vooral teert op métier."

Dit Anderlecht hoort bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

2
2
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

5
5
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

54
54
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

109
109
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

120
120
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

88
88
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

60
60
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

509
509
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

83
83
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

78
78
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

160
160
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

195
195
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

115
115
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

420
420
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

113
113
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

280
280
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

445
445
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

359
359
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

221
221
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

362
362
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

165
165
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

109
109
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

103
103
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107

Meer sportnieuws