Standard briest na late gelijkmaker: "Omgekeerd altijd penalty'

door
Standard briest na late gelijkmaker:

Standard leek zaterdagavond op weg naar een nieuwe thuiszege, maar in de slotseconden incasseerde het tegen OH Leuven alsnog de gelijkmaker. Ricca zorgde ervoor dat de Rouches vrede moesten nemen met een punt en dat zorgde voor grote frustratie.

Niet in het minst door de manier waarop de gelijkmaker tot stand kwam, want bij Standard vonden ze dat de goal niet had mogen tellen. Zij claimden dat in de aanloop naar de goal Ibe Hautekiet aangetrapt werd, maar daar had scheidsrechter Lawrence Visser geen oren naar.

LEES OOK: Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard claimde overtreding bij gelijkmaker

De hoofdrolspeler had daar maar weinig begrip voor. "Voor mij blokkeert de tegenstander mijn voet wanneer ik de bal wil wegtrappen. Als de rollen omgedraaid waren, ben ik zeker dat hij een penalty gefloten zou hebben", foeterde Hautekiet immers bij DAZN.

"Toen ik om uitleg ging vragen aan Visser, zei hij dat de twee spelers allebei een beweging maakten en dat er daarom geen reden was om te fluiten", gaf hij ook nog mee. De VAR liet de goal uiteindelijk ook gewoon staan.

Hautekiet zag Standard zelf ook fouten maken

Maar toch wou Hautekiet het puntenverlies niet alleen daarop afschuiven. Standard miste eerder in de match verschillende kansen om de score uit te diepen en bovendien zag de verdediger hoe zijn ploeg de slotfase weer verkeerd aanpakte.

"Ik begrijp niet hoe het kan dat we nog altijd niet geleerd hebben uit onze fouten van de laatste weken", sakkerde hij. "We willen op het einde van de match nog netjes uitvoetballen met combinaties op de kleine ruimte."

Had de gelijkmaker afgekeurd moeten worden?

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

27
27
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

29
29
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

201
201
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

35
35
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

230
230
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

139
139
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

265
265
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

349
349
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

233
233
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

202
202
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

360
360
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

333
333
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

301
301
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

455
455
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

614
614
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

243
243
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

297
297

Meer sportnieuws