'Renard koopt tijd: Anderlecht dumpt hem in januari'

door
'Renard koopt tijd: Anderlecht dumpt hem in januari'

Anderlecht heeft tot nieuwjaar nog een aantal cruciale wedstrijden voor de boeg, maar hier en daar wordt toch al druk gespeculeerd over de aanstaande wintermercato. Dan mag Olivier Renard voor het eerst laten zien wat hij in zijn mars heeft. Al hoeft de Paars-Witte aanhang geen karrenvracht aan transfers te verwachten.

Tenslotte is men in het Lotto Park van mening dat de huidige selectie genoeg gewapend is om de doelstellingen te realiseren. Bovendien moet de terugkeer van Thorgan Hazard en Jan Vertonghen nog voor een aanzienlijke kwaliteitsinjectie zorgen. Toch kan David Hubert op een aantal posities misschien wel nog wat vers bloed gebruiken. Vooral in het hart van de defensie oogt de spoeling flinterdun.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Opdracht voor Renard

Een extra centrale verdediger zou dan ook met stip bovenaan Renard zijn verlanglijst staan, al situeert diens voornaamste prioriteit zich volgens Het Nieuwsblad net op uitgaand gebied. Zo zou een al dan niet tijdelijke exit van Yari Verschaeren niet uit te sluiten vallen. Belangrijker nog is dat er een aantal overbodige grootverdieners die helemaal niet meer in Hubert zijn plannen passen worden gedumpt.

In dat opzicht schuift de krant dan vooral Amadou Diawara naar voren. Renard zou punten kunnen scoren door hem een halfjaar voor zijn lucratief contract afloopt reeds definitief uit de boekhouding te schrappen. Niet alleen bij het management, maar vooral ook bij de sceptische achterban. Nochtans zouden zij ondertussen wel bereid zijn om de nieuwe sportieve baas toch een eerlijke kans te gunnen.

RSCA dumpt Diawara

Naar verluidt beseffen zelfs de meest kritische supporters tenslotte dat Renard, die zijn transferplannen straks tijdens een Fan Council aan hen zal toelichten, in januari nog niet echt zijn stempel zal kunnen drukken. Indien transfers uitblijven zouden zij dan ook niet van plan zijn om van leer te trekken tegen de sportieve baas, wiens beoordeling dan pas zou volgen pas na de volgende zomermercato.

Hoewel hij er zelf ongetwijfeld op gebrand is om zich te bewijzen moet Jesper Fredberg zijn opvolger wellicht ook tot dan geduld koesteren om de kern naar zijn hand te zetten. Ondanks de beloftes van Marc Coucke en Wouter Vandenhaute omtrent het beschikbare budget moet Renard eerst de loonmassa nog verder drukken door Diawara te dumpen. Een missie waar zijn voorganger niet in slaagde.

Denkt u dat Diawara ooit nog zal spelen voor RSCA?

Meest recent

Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

23
23
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

15
15
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

30
30
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

238
238
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

78
78
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

19
19
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

34
34
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

214
214
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

306
306
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

88
88
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

257
257
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

327
327
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

384
384
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

311
311
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

111
111
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

560
560
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

726
726
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

242
242
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

317
317
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

133
133
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

337
337
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

377
377
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

216
216

Meer sportnieuws