Standard zwaar aangepakt: "Wat is hun project eigenlijk?"

door
Standard zwaar aangepakt:

Het is nog steeds niet helemaal rustig bij Standard, want de club wacht nog altijd angstvallig op een overname. Tot dan blijft het behelpen, want A-CAP is duidelijk niet van plan om meer centen in de club te steken dan strikt nodig. Dat weegt uiteraard ook op de spelers.

Voor velen van hen is hun toekomst nog onzeker en dat was de voorbije jaren niet anders op Sclessin. Het is al een hele tijd een komen en gaan van spelers, trainers en bestuursleden, waarbij velen uiteindelijk door een achterpoortje verdwijnen. Dat was bijvoorbeeld ook het geval bij William Balikwisha.

De 25-jarige middenvelder verkaste vorige zomer naar OH Leuven, nadat hij zijn kat gestuurd had voor het begin van de voorbereiding en een transfer naar Schalke 04 afgesprongen was. Hij is niet mals voor de manier waarop Standard met hem omgesprongen is.

LEES OOK: Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Balikwisha door achterpoortje weg bij Standard

"We waren er vorig seizoen nog in de kleedkamer over bezig met Cihan Canak en Moussa Djenepo: wat is nu eigenlijk het project van de club met ons?", blikt hij terug bij RTBF. "Er komen aanbiedingen en we mogen niet vertrekken, want ze zeggen dat ze tevreden zijn over ons. Maar dan blokkeren ze je en zijn er alleen maar verliezers..."

"Ik moest Standard langs een achterpoortje verlaten en zij kregen niet de transfersom waar ze op gehoopt hadden. Ik houd een onvoldaan gevoel over, want Standard blijft de club van mijn hart", klinkt het nog. "Ik had me nooit voorgesteld dat ik Standard op die manier zou verlaten."

Standard in de fout met Epolo

Balikwisha ziet bovendien dat Standard dezelfde fouten blijft herhalen met zijn jeugdproducten. Hij verwijst naar de heisa rond Matthieu Epolo, die na enkele mindere prestaties toch weer zijn basisplaats moest afstaan aan Arnaud Bodart.

"Ik houd van Bodart, maar de kritiek op Epolo was niet terecht. Hij pakte clean sheets, maar dan zakt Standard ineen en wordt hij de zondebok. Als je zo'n speler hebt die nog volop aan het groeien is, dan moet je hem steunen en hem de tijd geven om te leren. Hij moet niet aan zichzelf twijfelen, hij moet gewoon hard blijven werken", oordeelt Balikwisha.

Gaat Standard in de fout met Epolo?

Meest recent

Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

10
10
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

18
18
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

132
132
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

33
33
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

111
111
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

31
31
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

258
258
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

125
125
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

108
108
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

62
62
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

123
123
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

38
38
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

379
379
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

56
56
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

169
169
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

76
76
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

344
344
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

698
698
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

137
137
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

692
692
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

44
44
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

24
24

Meer sportnieuws