Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

328 stemmen
Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

Na vijf speeldagen blijft het er voor Anderlecht zeer goed uitzien in de Europa League. Paars-Wit is in de league phase nog altijd ongeslagen nadat het donderdag FC Porto met 2-2 in bedwang wist te houden. Daardoor prijken ze nog altijd op een knappe vijfde plaats in de rangschikking.

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Dendoncker mikt openlijk op top acht

Anderlecht sprokkelde al elf punten en daarmee lijkt het vrijwel zeker dat hun avontuur in de Europa League nog een vervolg zal krijgen. De enige vraag die nog rest, is of ze eerst nog de play-offs zullen moeten spelen of meteen naar de achtste finales zullen mogen. Dat laatste is enkel weggelegd voor de eerste acht in de eindafrekening.

Daar lijken ze bij Anderlecht echter alsmaar meer op te mikken. Ook Leander Dendoncker spreekt dat nu openlijk uit. "Ja, ik vind dat die top acht nu het doel moet zijn", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "We moeten ambitieus zijn en het is ons doel om op elk vlak mee te strijden. Hopelijk kunnen we ons plaatsen voor die volgende ronde. Maar we zijn er nog niet."

Gelijkspel tegen Porto juiste uitslag

De prestatie tegen Porto was op dat vlak alvast hoopgevend. Op papier waren de Portugezen wellicht samen met Real Sociedad de zwaarste tegenstander die Anderlecht in deze league phase zal treffen, maar ze brachten het er meer dan degelijk vanaf.

"2-2 was misschien wel de juiste uitslag", vond Dendoncker. "Ik vind dat we met heel veel energie gespeeld hebben vandaag, op een veld dat zeker niet goed lag. Ik weet niet of dat te zien was, maar het was moeilijk om op te spelen. Maar we hebben goede wil getoond en kansen gecreëerd. En toch twee keer teruggekomen van een achterstand. Die weerbaarheid is iets om mee te nemen naar de volgende match."

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

83
83
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

47
47
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

84
84
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

185
185
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

79
79
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

173
173
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

450
450
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

537
537
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

646
646
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

165
165
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

494
494
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

515
515
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws