Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

door
Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

Na vijf speeldagen blijft het er voor Anderlecht zeer goed uitzien in de Europa League. Paars-Wit is in de league phase nog altijd ongeslagen nadat het donderdag FC Porto met 2-2 in bedwang wist te houden. Daardoor prijken ze nog altijd op een knappe vijfde plaats in de rangschikking.

LEES OOK: Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Dendoncker mikt openlijk op top acht

Anderlecht sprokkelde al elf punten en daarmee lijkt het vrijwel zeker dat hun avontuur in de Europa League nog een vervolg zal krijgen. De enige vraag die nog rest, is of ze eerst nog de play-offs zullen moeten spelen of meteen naar de achtste finales zullen mogen. Dat laatste is enkel weggelegd voor de eerste acht in de eindafrekening.

Daar lijken ze bij Anderlecht echter alsmaar meer op te mikken. Ook Leander Dendoncker spreekt dat nu openlijk uit. "Ja, ik vind dat die top acht nu het doel moet zijn", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "We moeten ambitieus zijn en het is ons doel om op elk vlak mee te strijden. Hopelijk kunnen we ons plaatsen voor die volgende ronde. Maar we zijn er nog niet."

Gelijkspel tegen Porto juiste uitslag

De prestatie tegen Porto was op dat vlak alvast hoopgevend. Op papier waren de Portugezen wellicht samen met Real Sociedad de zwaarste tegenstander die Anderlecht in deze league phase zal treffen, maar ze brachten het er meer dan degelijk vanaf.

"2-2 was misschien wel de juiste uitslag", vond Dendoncker. "Ik vind dat we met heel veel energie gespeeld hebben vandaag, op een veld dat zeker niet goed lag. Ik weet niet of dat te zien was, maar het was moeilijk om op te spelen. Maar we hebben goede wil getoond en kansen gecreëerd. En toch twee keer teruggekomen van een achterstand. Die weerbaarheid is iets om mee te nemen naar de volgende match."

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

125
125
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

12
12
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

89
89
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

26
26
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

46
46
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

57
57
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

48
48
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

84
84
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

345
345
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

13
13
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

207
207
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

300
300
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

658
658
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

149
149
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

586
586
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

323
323
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

125
125
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

116
116
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

474
474
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

491
491
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

564
564
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

636
636
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

255
255
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1086
1086
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

498
498

Meer sportnieuws