Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

door
Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

Na vijf speeldagen blijft het er voor Anderlecht zeer goed uitzien in de Europa League. Paars-Wit is in de league phase nog altijd ongeslagen nadat het donderdag FC Porto met 2-2 in bedwang wist te houden. Daardoor prijken ze nog altijd op een knappe vijfde plaats in de rangschikking.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Dendoncker mikt openlijk op top acht

Anderlecht sprokkelde al elf punten en daarmee lijkt het vrijwel zeker dat hun avontuur in de Europa League nog een vervolg zal krijgen. De enige vraag die nog rest, is of ze eerst nog de play-offs zullen moeten spelen of meteen naar de achtste finales zullen mogen. Dat laatste is enkel weggelegd voor de eerste acht in de eindafrekening.

Daar lijken ze bij Anderlecht echter alsmaar meer op te mikken. Ook Leander Dendoncker spreekt dat nu openlijk uit. "Ja, ik vind dat die top acht nu het doel moet zijn", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "We moeten ambitieus zijn en het is ons doel om op elk vlak mee te strijden. Hopelijk kunnen we ons plaatsen voor die volgende ronde. Maar we zijn er nog niet."

Gelijkspel tegen Porto juiste uitslag

De prestatie tegen Porto was op dat vlak alvast hoopgevend. Op papier waren de Portugezen wellicht samen met Real Sociedad de zwaarste tegenstander die Anderlecht in deze league phase zal treffen, maar ze brachten het er meer dan degelijk vanaf.

"2-2 was misschien wel de juiste uitslag", vond Dendoncker. "Ik vind dat we met heel veel energie gespeeld hebben vandaag, op een veld dat zeker niet goed lag. Ik weet niet of dat te zien was, maar het was moeilijk om op te spelen. Maar we hebben goede wil getoond en kansen gecreëerd. En toch twee keer teruggekomen van een achterstand. Die weerbaarheid is iets om mee te nemen naar de volgende match."

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

5
5
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

85
85
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

170
170
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

274
274
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

77
77
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

65
65
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

57
57
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

100
100
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

21
21
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

968
968
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

63
63
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

163
163
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

262
262
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

369
369
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

76
76
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

95
95
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

335
335
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

327
327
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

60
60
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

177
177
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

84
84

Meer sportnieuws