Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

328 stemmen
Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

Na vijf speeldagen blijft het er voor Anderlecht zeer goed uitzien in de Europa League. Paars-Wit is in de league phase nog altijd ongeslagen nadat het donderdag FC Porto met 2-2 in bedwang wist te houden. Daardoor prijken ze nog altijd op een knappe vijfde plaats in de rangschikking.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Dendoncker mikt openlijk op top acht

Anderlecht sprokkelde al elf punten en daarmee lijkt het vrijwel zeker dat hun avontuur in de Europa League nog een vervolg zal krijgen. De enige vraag die nog rest, is of ze eerst nog de play-offs zullen moeten spelen of meteen naar de achtste finales zullen mogen. Dat laatste is enkel weggelegd voor de eerste acht in de eindafrekening.

Daar lijken ze bij Anderlecht echter alsmaar meer op te mikken. Ook Leander Dendoncker spreekt dat nu openlijk uit. "Ja, ik vind dat die top acht nu het doel moet zijn", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "We moeten ambitieus zijn en het is ons doel om op elk vlak mee te strijden. Hopelijk kunnen we ons plaatsen voor die volgende ronde. Maar we zijn er nog niet."

Gelijkspel tegen Porto juiste uitslag

De prestatie tegen Porto was op dat vlak alvast hoopgevend. Op papier waren de Portugezen wellicht samen met Real Sociedad de zwaarste tegenstander die Anderlecht in deze league phase zal treffen, maar ze brachten het er meer dan degelijk vanaf.

"2-2 was misschien wel de juiste uitslag", vond Dendoncker. "Ik vind dat we met heel veel energie gespeeld hebben vandaag, op een veld dat zeker niet goed lag. Ik weet niet of dat te zien was, maar het was moeilijk om op te spelen. Maar we hebben goede wil getoond en kansen gecreëerd. En toch twee keer teruggekomen van een achterstand. Die weerbaarheid is iets om mee te nemen naar de volgende match."

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

4
4
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

15
15
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

14
14
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

83
83
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

31
31
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

145
145
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

151
151
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

235
235
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

164
164
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

800
800
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1041
1041
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

360
360
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

199
199
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

157
157
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

88
88
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

183
183
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws