Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

door
Dendoncker laat zich uit over kwalificatiekansen Anderlecht

Na vijf speeldagen blijft het er voor Anderlecht zeer goed uitzien in de Europa League. Paars-Wit is in de league phase nog altijd ongeslagen nadat het donderdag FC Porto met 2-2 in bedwang wist te houden. Daardoor prijken ze nog altijd op een knappe vijfde plaats in de rangschikking.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Dendoncker mikt openlijk op top acht

Anderlecht sprokkelde al elf punten en daarmee lijkt het vrijwel zeker dat hun avontuur in de Europa League nog een vervolg zal krijgen. De enige vraag die nog rest, is of ze eerst nog de play-offs zullen moeten spelen of meteen naar de achtste finales zullen mogen. Dat laatste is enkel weggelegd voor de eerste acht in de eindafrekening.

Daar lijken ze bij Anderlecht echter alsmaar meer op te mikken. Ook Leander Dendoncker spreekt dat nu openlijk uit. "Ja, ik vind dat die top acht nu het doel moet zijn", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "We moeten ambitieus zijn en het is ons doel om op elk vlak mee te strijden. Hopelijk kunnen we ons plaatsen voor die volgende ronde. Maar we zijn er nog niet."

Gelijkspel tegen Porto juiste uitslag

De prestatie tegen Porto was op dat vlak alvast hoopgevend. Op papier waren de Portugezen wellicht samen met Real Sociedad de zwaarste tegenstander die Anderlecht in deze league phase zal treffen, maar ze brachten het er meer dan degelijk vanaf.

"2-2 was misschien wel de juiste uitslag", vond Dendoncker. "Ik vind dat we met heel veel energie gespeeld hebben vandaag, op een veld dat zeker niet goed lag. Ik weet niet of dat te zien was, maar het was moeilijk om op te spelen. Maar we hebben goede wil getoond en kansen gecreëerd. En toch twee keer teruggekomen van een achterstand. Die weerbaarheid is iets om mee te nemen naar de volgende match."

Was een gelijkspel een terecht resultaat?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

15
15
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

34
34
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

70
70
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

89
89
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

90
90
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

263
263
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

76
76
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

174
174
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

261
261
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

265
265
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

124
124
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

202
202
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

117
117
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

165
165
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

237
237
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1377
1377
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

219
219
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

466
466
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

87
87

Meer sportnieuws