Negenkoppig (!) AA Gent beleeft horror-avond in Lotto Park

door
Negenkoppig (!) AA Gent beleeft horror-avond in Lotto Park

Paars-Wit is met een uitstekend gevoel uit de interlandbreak gekomen. De recordkampioen won betrekkelijk eenvoudig van AA Gent, al mogen de Buffalo's zich zeker enkele scheidsrechterlijke beslissingen beklagen. Het team van Hubert wipt weer naar plek 4.

Anderlecht dook met een goed gevoel de interlandbreak in. Na de ontluisterende nederlaag bij aartsrivaal Club Brugge herpakte Paars-Wit zich. Tubize-Braine werd opzijgezet in de beker en in de competitie volgde een 6 op 6 tegen Kortrijk en Cercle. Kon het team van Hubert die goede lijn doortrekken tegen AA Gent? De Buffalo's blikten op de vorige speeldag Standard in, één van beide ploegen wipte mits winst over KV Mechelen naar plek 4.

LEES OOK: Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Paars-Wit zadelt tien Buffalo's met immense kater op

AA Gent begon met veelvuldig balbezit, het eerste kansje was wel voor Anderlecht. Een poging van Sardella werd een ferme afzwaaier. Wat volgde was veel intensiteit maar vooral ook veel afval in het spel van beide ploegen. Een rommelig openingskwartier leverde geen doelrijpe kansen op.

Pas halfweg de eerste helft moest een doelman een eerste keer ingrijpen. Brown stoomde ver door en dwong Coosemans tot een redding. Aan de overzijde was het nadien wel meteen raak. Rits legde aan vanop een meter of twintig en de bal verdween via Watanabe voorbij een kansloze Roef: 1-0. AA Gent was nauwelijks aangeslagen en Coosemans moest niet veel later nogmaals alles uit de kast halen op een geplaatst schot van Delorge.

Nog voor rust bezorgde Paars-Wit zijn tegenstander een tweede mokerslag. Na zwak verdedigen op Stroeykens kwam Dolberg in balbezit. Die bediende op geniale wijze Edozie en de huurling zette Anderlecht op rozen: 2-0. De avond werd nog wat pijnlijker voor AA Gent toen Torunarigha nog voor rust zijn tweede gele kaart (al leek dat wel heel streng) kreeg. Op de koop toe knalde Dolberg de vrije trap staalhard in doel: 3-0. Met een man minder en een driedubbele achterstand moesten Wouter Vrancken en co de kleedkamer in.

Gefrustreerd AA Gent met billen bloot

Kon AA Gent na rust nog iets terugdoen? Een eerste kans was alvast weer meteen voor Anderlecht: Edozie kroop goed naar binnen en dwong Roef met een strak schot tot een prima parade. Op het uur moest ook Coosemans nog eens ingrijpen bij een te slap schot van invaller Araujo.

Paars-Wit bleef ook nadien kansen afdwingen: zowel Leoni als Dendoncker vonden Roef op hun weg. De voet ging wel gestaag van het gaspedaal tot Samoise nog voor een (negatief) moment van opwinding zorgde. De Gent-speler trapte na bij Leoni en na een VAR-interventie had AA Gent zijn tweede rode kaart te pakken.

Tegen negen man had de recordkampioen er nog wel zin in. Op een kwartier van het einde maakte Dolberg van dichtbij zijn tweede van de avond: 4-0 en een eigen doelpunt van Araujo zorgde zelfs voor de 5-0. Amuzu zorgde nog voor het slotakkoord door ook ook zijn doelpunt mee te pikken.

Scoreverloop:

1-0 (23') Rits, 2-0 (38') Edozie, 3-0 (45+1') Dolberg, 4-0 (77') Dolberg, 5-0 (86') ed Araujo, 6-0 (88') Amuzu

Bijzonderheden:

Torunarigha (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (44').
Samoise (AA Gent) krijgt een rode kaart (75').

Vond u de (meeste) arbitrale beslissingen correct?

Meest recent

Club Brugge koestert hoopt: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

94
94
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

43
43
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

56
56
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

35
35
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

122
122
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

38
38
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

75
75
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

57
57
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

72
72
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

192
192
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

125
125
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

39
39
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

70
70
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

183
183
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

59
59
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

131
131
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

36
36
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

330
330
“Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Dries Mertens nam vorig seizoen afscheid van Galatasaray, maar de 38-jarige voormalige Rode Duivel ...

175
175
Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

311
311
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

23
23
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

198
198
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

347
347
‘Naar Belgische top? Will Still op zucht van ontslag’

Will Still was in het verleden actief in België bij Standard, STVV, Lierse en Beerschot. Nu ...

196
196

Meer sportnieuws