'Antwerp FC extatisch door nieuwe Overmars-knaller'

703
'Antwerp FC extatisch door nieuwe Overmars-knaller'

Jacob Ondrejka (22) werd in 2023 voor 1,5 miljoen euro naar Antwerp gehaald als toekomstgerichte versterking. Na een moeizame start en blessureleed is de Zweedse aanvaller dit seizoen helemaal ontploft, met 7 goals en 4 assists in 14 wedstrijden.

Dankzij zijn fenomenale traptechniek en slimme spel wordt hij nu al vergeleken met de beste trappers van de Jupiler Pro League. Zijn marktwaarde schoot omhoog naar 5 miljoen euro, een rendement van +233%. Een nieuwe meesterzet van Marc Overmars.

LEES OOK: Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Ondrejka: de brutale Overmars-transfer

Jacob Ondrejka (22) is het resultaat van het nieuwe en uitgebreide scoutingsbeleid onder leiding van Marc Overmars. In juli 2023 werd de Zweedse aanvaller voor anderhalf miljoen euro aangetrokken bij IF Elfsborg, waar hij bekend stond als een beweeglijke aanvaller, sterk in één-tegen-één duels en in staat om zowel naar links als naar rechts uit te wijken.

“Hij is ook een beetje brutaal in duels, wat hem een beetje vervelend maakt om tegenover te staan”, zei ex-ploegmaat Johan Larsson over hem.

Het Nieuwsblad meldde dat zijn komst niet meteen als een versterking met directe impact moest gecatalogeerd worden, maar eerder als een investering in de toekomst die een aanpassingsperiode nodig kan hebben, iets wat we in het verleden vaker hebben gezien in België bij spelers uit Scandinavië.

Journalist Petter Landén van Expressen vergeleek Ondrejka qua speelstijl met Christian Wilhelmsson, maar hij benadrukte tegelijkertijd dat men niet moet verwachten dat Ondrejka meteen de nieuwe Gouden Schoen zal worden.

Na moeilijke start ontploft Ondrejka helemaal

Aan het begin van zijn debuutseizoen ontpopte Jacob Ondrejka zich als een veelbelovende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Hij beschikt over de traptechniek om zelfs de meest gesloten wedstrijden open te breken met een pass of een krachtig afstandsschot.

Daarna hield een voetblessure hem vier maanden langs de kant en had hij moeite om zijn oorspronkelijk niveau terug te vinden. Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Ondrejka vorig seizoen de grootste tegenvaller bij Antwerp FC was.

De analist loofde de ongelooflijke traptechniek van de Zweed, maar zei dat Ondrejka te weinig acties verrichtte waarmee hij het verschil maakte. Dit seizoen verwachtte Goots dat Ondrejka tien tot twintig procent beter zou doen.

De voorspelling van Goots kwam uit. Ondrejka doet dit seizoen minstens tien tot twintig procent beter. Vorig jaar had hij nog veel ups en downs, dit seizoen is hij nu al verantwoordelijk voor 11 beslissende acties (7 doelpunten en 4 assists) in 14 wedstrijden.

Ondrejka overtuigt: “Zijn rechtervoet is niet normaal”

Jacob Ondrejka pakt uit met schitterende afstandsschoten en vrije trappen. “Zijn rechtervoet is niet normaal”, zei ploegmaat Senne Lammens eerder dit seizoen aan Het NieuwsbladGazet van Antwerpen claimt dat de Zweed zich hoe langer hoe meer bij het kransje beste trappers in de Jupiler Pro League schaart.

Ondrejka werd vorig seizoen centraal en op rechts gezet door Mark van Bommel, maar de nieuwe coach Jonas De Roeck speelt hem uit op zijn beste positie van linkeraanvaller.

“Jacob is een jongen met veel potentieel, die ook gevolgd werd door m’n vorige clubs, waar we hem er ook graag bij wilden (al zeker Westerlo dus, red.)”, zei De Roeck.

Ook Marc Degryse is stilaan overtuigd geraakt van de Zweedse aanvaller. “Hoe meer ik die zie spelen, hoe meer ik het heb voor hem. Hij loopt heel slim tussen de linies, leest het voetbal goed, en kan spelers in scoringspositie brengen”, zei Degryse aan Het Laatste Nieuws.

Nieuwe succestransfer Overmars: +233% rendement

Vorige zomer werd er gespeculeerd over een mogelijk vertrek van Jacob Ondrejka. Het Laatste Nieuws was op de hoogte dat de Zweed goed in de markt lag, maar Gazet van Antwerpen benadrukte dat RAFC geloofde dat hij dit seizoen volledig zou doorbreken.

En dat doet Ondrejka momenteel ook. Wedstrijd per wedstrijd wordt hij beter en Gilles De Bilde voorspelt dat de aanvaller niet lang houdbaar meer zal zijn voor Antwerp FC.

“Als hij op deze manier verder blijft evolueren, is het goed mogelijk dat hij de volgende speler is die Antwerp zal verlaten na het seizoen. Als Ondrejka zo blijft renderen, zal die interesse er ook wel komen”, aldus De Bilde bij DAZN.

De marktwaarde van Ondrejka is inmiddels gestegen naar 5 miljoen euro, goed voor een rendement van 233% ten opzichte van zijn aankoopprijs van 1,5 miljoen euro. Daarmee verdient hij een plek op de lijst van succestransfers van Marc Overmars.

Ondrejka wordt onhoudbaar voor Antwerp FC

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

6
6
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

14
14
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

63
63
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

124
124
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

91
91
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

862
862
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

63
63
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

27
27
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

204
204
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

58
58
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

50
50
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

160
160
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

316
316
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

271
271
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

272
272
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

125
125
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

375
375

Meer sportnieuws