Verliest België nog een potentiële Rode Duivel?

door
Verliest België nog een potentiële Rode Duivel?

Er werd het voorbije anderhalf jaar stevig verjongd bij de Rode Duivels, misschien zelfs ten koste van de resultaten. Maar zelfs met die grote instroom van jonge talenten zag België de jongste tijd nog een aantal potentiële internationals afhaken en zijn er nog enkele twijfelgevallen.

Delorge staat open voor Spanje en Duitsland

Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi kozen bijvoorbeeld voor Marokko, al kan die laatste nog van mening veranderen. Mile Svilar en Andreas Pereira zouden ook hun plaats gehad hebben in deze selectie, maar opteerden voor Servië en Brazilië. En er is ook nog twijfel over bijvoorbeeld Kos Karetsas, die het hof gemaakt wordt door Griekenland.

En ook een andere smaakmaker van de Jonge Duivels zou nog een andere keuze kunnen maken. In Het Nieuwsblad onthult Mathias Delorge namelijk dat hij ook voor Spanje en Duitsland kan uitkomen. De moeder van de 20-jarige middenvelder van AA Gent heeft immers haar roots in die twee landen.

Wissel lijkt voorlopig niet aan de orde

"Of ik ervoor opensta? Waarom niet", sluit hij een wissel niet uit mocht het zover komen. "Ik denk niet dat ze me in Duitsland en Spanje kennen. Ik moet wel zeggen dat mijn Spaanse familie erg fanatiek is. Die zouden het geweldig vinden dat ik het shirt van La Roja zou dragen."

Al voegt Delorge er wel aan toe dat hij ook een fiere Belg is. Zolang hij in de Jupiler Pro League speelt, zullen landen als Spanje en Duitsland wellicht ook niet komen aankloppen. Zeker ook niet omdat Delorge zich volgende zomer niet in de kijker zal kunnen spelen op het EK U21, nadat de Jonge Duivels deze week in de barrages tegen Tsjechië naast kwalificatie grepen.

JOUW MENING TELT:
Zie je in Delorge een potentiële Rode Duivel?

Meest recent

'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

50
50
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

96
96
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

40
40
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

65
65
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

53
53
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

517
517
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

103
103
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

130
130
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

305
305
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

417
417
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

201
201
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

243
243
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

350
350
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

904
904
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

488
488
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

142
142
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1363
1363
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

277
277
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

594
594
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

973
973
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

183
183
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

783
783
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

134
134
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

90
90
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

603
603

Meer sportnieuws