'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

door
'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

KRC Genk hervat komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sporting Charleroi. De competitieleider wil dan een gepaste reactie voorzien na de zware nederlaag op Union SG. Ondertussen hebben de Limburgers ook al duidelijke plannen voor de wintermercato gemaakt.

Racing kwam vorig seizoen ondermaats voor de dag en greep uiteindelijk zelfs naast een Europees ticket. Maar al die ontwikkelingen lijken nu goed uit te draaien voor de club. Het bestuur besloot in de zomer namelijk om de nodige veranderingen door te voeren met de aanstelling van een nieuwe trainer en aanpassingen binnen de spelersgroep.

Die veranderingen pakken nu uitstekend uit. Thorsten Fink levert immers puik werk als hoofdtrainer. Hij laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en koppelt daar ook de fraaie resultaten aan. Zo staat Genk momenteel alleen aan de leiding met een voorsprong van vijf punten. En daar droeg het merendeel van de zomeraankopen serieus aan bij.

LEES OOK: 'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

Sterkhouders moeten blijven

Daarnaast wordt Genk ook 'gespaard' van de extra fysieke en mentale belasting die met een Europese campagne gepaard gaat. De Limburgers hebben dus meer dan voldoende troeven op zak om dit seizoen vol voor de landstitel te gaan. De Genkse clubleiding wil tijdens de komende wintermercato dan ook niets aan het toeval overlaten.

Het is immers de bedoeling om één à twee gerichte aanwinsten te strikken. Maar de club wil vooral de huidige selectie intact houden. Tijdens de voorbije jaren zag Genk in januari regelmatig sterkhouders vertrekken. Dat wil men nu koste wat kost voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg zullen gegeerde jongens als Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare minstens tot komende zomer aan boord blijven.

Meedenken met Cuesta

De kans dat er helemaal niemand vertrekt in januari, is echter ook klein. Zo zou Genk wél bereid zijn om mee te denken met Carlos Cuesta, aldus HLN. De Colombiaan zag afgelopen zomer al een transfer in het water vallen en is inmiddels ook zijn basisplaats kwijt geraakt. Al dank voor bewezen diensten zal Genk dan ook niet nodeloos dwars liggen als Cuesta straks een mooie stap kan zetten. Maar de club verlangt wel degelijk een aanzienlijke transfersom voor de 25-jarige verdediger. Afwachten of er straks een toereikend bod binnen komt.

Genk is voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

4
4
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

62
62
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

24
24
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

90
90
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

52
52
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

74
74
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

138
138
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

164
164
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

15
15
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

80
80
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

353
353
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

37
37
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

221
221
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

99
99
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

104
104
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

89
89
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

242
242
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

263
263
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

301
301
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

104
104
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

90
90
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

581
581

Meer sportnieuws