'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

door
'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

KRC Genk hervat komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sporting Charleroi. De competitieleider wil dan een gepaste reactie voorzien na de zware nederlaag op Union SG. Ondertussen hebben de Limburgers ook al duidelijke plannen voor de wintermercato gemaakt.

Racing kwam vorig seizoen ondermaats voor de dag en greep uiteindelijk zelfs naast een Europees ticket. Maar al die ontwikkelingen lijken nu goed uit te draaien voor de club. Het bestuur besloot in de zomer namelijk om de nodige veranderingen door te voeren met de aanstelling van een nieuwe trainer en aanpassingen binnen de spelersgroep.

Die veranderingen pakken nu uitstekend uit. Thorsten Fink levert immers puik werk als hoofdtrainer. Hij laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en koppelt daar ook de fraaie resultaten aan. Zo staat Genk momenteel alleen aan de leiding met een voorsprong van vijf punten. En daar droeg het merendeel van de zomeraankopen serieus aan bij.

LEES OOK: Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

Sterkhouders moeten blijven

Daarnaast wordt Genk ook 'gespaard' van de extra fysieke en mentale belasting die met een Europese campagne gepaard gaat. De Limburgers hebben dus meer dan voldoende troeven op zak om dit seizoen vol voor de landstitel te gaan. De Genkse clubleiding wil tijdens de komende wintermercato dan ook niets aan het toeval overlaten.

Het is immers de bedoeling om één à twee gerichte aanwinsten te strikken. Maar de club wil vooral de huidige selectie intact houden. Tijdens de voorbije jaren zag Genk in januari regelmatig sterkhouders vertrekken. Dat wil men nu koste wat kost voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg zullen gegeerde jongens als Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare minstens tot komende zomer aan boord blijven.

Meedenken met Cuesta

De kans dat er helemaal niemand vertrekt in januari, is echter ook klein. Zo zou Genk wél bereid zijn om mee te denken met Carlos Cuesta, aldus HLN. De Colombiaan zag afgelopen zomer al een transfer in het water vallen en is inmiddels ook zijn basisplaats kwijt geraakt. Al dank voor bewezen diensten zal Genk dan ook niet nodeloos dwars liggen als Cuesta straks een mooie stap kan zetten. Maar de club verlangt wel degelijk een aanzienlijke transfersom voor de 25-jarige verdediger. Afwachten of er straks een toereikend bod binnen komt.

Genk is voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

10
10
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

85
85
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

17
17
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

211
211
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

123
123
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

133
133
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

54
54
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

278
278
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

59
59
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

180
180
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

122
122
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

68
68
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

206
206
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

41
41
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

235
235
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

207
207
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

35
35
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

386
386
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

129
129
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

61
61
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

94
94
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

301
301
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

432
432
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

95
95

Meer sportnieuws