'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

368 stemmen
'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

KRC Genk hervat komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sporting Charleroi. De competitieleider wil dan een gepaste reactie voorzien na de zware nederlaag op Union SG. Ondertussen hebben de Limburgers ook al duidelijke plannen voor de wintermercato gemaakt.

Racing kwam vorig seizoen ondermaats voor de dag en greep uiteindelijk zelfs naast een Europees ticket. Maar al die ontwikkelingen lijken nu goed uit te draaien voor de club. Het bestuur besloot in de zomer namelijk om de nodige veranderingen door te voeren met de aanstelling van een nieuwe trainer en aanpassingen binnen de spelersgroep.

Die veranderingen pakken nu uitstekend uit. Thorsten Fink levert immers puik werk als hoofdtrainer. Hij laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en koppelt daar ook de fraaie resultaten aan. Zo staat Genk momenteel alleen aan de leiding met een voorsprong van vijf punten. En daar droeg het merendeel van de zomeraankopen serieus aan bij.

LEES OOK: 'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

Sterkhouders moeten blijven

Daarnaast wordt Genk ook 'gespaard' van de extra fysieke en mentale belasting die met een Europese campagne gepaard gaat. De Limburgers hebben dus meer dan voldoende troeven op zak om dit seizoen vol voor de landstitel te gaan. De Genkse clubleiding wil tijdens de komende wintermercato dan ook niets aan het toeval overlaten.

Het is immers de bedoeling om één à twee gerichte aanwinsten te strikken. Maar de club wil vooral de huidige selectie intact houden. Tijdens de voorbije jaren zag Genk in januari regelmatig sterkhouders vertrekken. Dat wil men nu koste wat kost voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg zullen gegeerde jongens als Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare minstens tot komende zomer aan boord blijven.

Meedenken met Cuesta

De kans dat er helemaal niemand vertrekt in januari, is echter ook klein. Zo zou Genk wél bereid zijn om mee te denken met Carlos Cuesta, aldus HLN. De Colombiaan zag afgelopen zomer al een transfer in het water vallen en is inmiddels ook zijn basisplaats kwijt geraakt. Al dank voor bewezen diensten zal Genk dan ook niet nodeloos dwars liggen als Cuesta straks een mooie stap kan zetten. Maar de club verlangt wel degelijk een aanzienlijke transfersom voor de 25-jarige verdediger. Afwachten of er straks een toereikend bod binnen komt.

Genk is voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

3
3
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

33
33
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

13
13
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

34
34
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

79
79
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

23
23
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

79
79
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

96
96
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

81
81
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

146
146
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

130
130
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

27
27
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

270
270
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

56
56
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

188
188
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

880
880
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

177
177
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

124
124
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

136
136
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

172
172
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

158
158
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1188
1188

Meer sportnieuws