'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

368 stemmen
'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

KRC Genk hervat komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sporting Charleroi. De competitieleider wil dan een gepaste reactie voorzien na de zware nederlaag op Union SG. Ondertussen hebben de Limburgers ook al duidelijke plannen voor de wintermercato gemaakt.

Racing kwam vorig seizoen ondermaats voor de dag en greep uiteindelijk zelfs naast een Europees ticket. Maar al die ontwikkelingen lijken nu goed uit te draaien voor de club. Het bestuur besloot in de zomer namelijk om de nodige veranderingen door te voeren met de aanstelling van een nieuwe trainer en aanpassingen binnen de spelersgroep.

Die veranderingen pakken nu uitstekend uit. Thorsten Fink levert immers puik werk als hoofdtrainer. Hij laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en koppelt daar ook de fraaie resultaten aan. Zo staat Genk momenteel alleen aan de leiding met een voorsprong van vijf punten. En daar droeg het merendeel van de zomeraankopen serieus aan bij.

LEES OOK: 'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Sterkhouders moeten blijven

Daarnaast wordt Genk ook 'gespaard' van de extra fysieke en mentale belasting die met een Europese campagne gepaard gaat. De Limburgers hebben dus meer dan voldoende troeven op zak om dit seizoen vol voor de landstitel te gaan. De Genkse clubleiding wil tijdens de komende wintermercato dan ook niets aan het toeval overlaten.

Het is immers de bedoeling om één à twee gerichte aanwinsten te strikken. Maar de club wil vooral de huidige selectie intact houden. Tijdens de voorbije jaren zag Genk in januari regelmatig sterkhouders vertrekken. Dat wil men nu koste wat kost voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg zullen gegeerde jongens als Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare minstens tot komende zomer aan boord blijven.

Meedenken met Cuesta

De kans dat er helemaal niemand vertrekt in januari, is echter ook klein. Zo zou Genk wél bereid zijn om mee te denken met Carlos Cuesta, aldus HLN. De Colombiaan zag afgelopen zomer al een transfer in het water vallen en is inmiddels ook zijn basisplaats kwijt geraakt. Al dank voor bewezen diensten zal Genk dan ook niet nodeloos dwars liggen als Cuesta straks een mooie stap kan zetten. Maar de club verlangt wel degelijk een aanzienlijke transfersom voor de 25-jarige verdediger. Afwachten of er straks een toereikend bod binnen komt.

Genk is voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

15
15
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

83
83
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

16
16
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

283
283
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

340
340
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

800
800
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

419
419
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

101
101
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

353
353
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

76
76
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

194
194
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

322
322
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

464
464
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

454
454
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

313
313
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

217
217
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

151
151
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

101
101
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

294
294
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

149
149
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

872
872
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

182
182
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

239
239
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

70
70
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

666
666

Meer sportnieuws