'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

door
'Genk maakt zich sterk: maar één speler mag vertrekken'

KRC Genk hervat komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sporting Charleroi. De competitieleider wil dan een gepaste reactie voorzien na de zware nederlaag op Union SG. Ondertussen hebben de Limburgers ook al duidelijke plannen voor de wintermercato gemaakt.

Racing kwam vorig seizoen ondermaats voor de dag en greep uiteindelijk zelfs naast een Europees ticket. Maar al die ontwikkelingen lijken nu goed uit te draaien voor de club. Het bestuur besloot in de zomer namelijk om de nodige veranderingen door te voeren met de aanstelling van een nieuwe trainer en aanpassingen binnen de spelersgroep.

Die veranderingen pakken nu uitstekend uit. Thorsten Fink levert immers puik werk als hoofdtrainer. Hij laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en koppelt daar ook de fraaie resultaten aan. Zo staat Genk momenteel alleen aan de leiding met een voorsprong van vijf punten. En daar droeg het merendeel van de zomeraankopen serieus aan bij.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Sterkhouders moeten blijven

Daarnaast wordt Genk ook 'gespaard' van de extra fysieke en mentale belasting die met een Europese campagne gepaard gaat. De Limburgers hebben dus meer dan voldoende troeven op zak om dit seizoen vol voor de landstitel te gaan. De Genkse clubleiding wil tijdens de komende wintermercato dan ook niets aan het toeval overlaten.

Het is immers de bedoeling om één à twee gerichte aanwinsten te strikken. Maar de club wil vooral de huidige selectie intact houden. Tijdens de voorbije jaren zag Genk in januari regelmatig sterkhouders vertrekken. Dat wil men nu koste wat kost voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg zullen gegeerde jongens als Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare minstens tot komende zomer aan boord blijven.

Meedenken met Cuesta

De kans dat er helemaal niemand vertrekt in januari, is echter ook klein. Zo zou Genk wél bereid zijn om mee te denken met Carlos Cuesta, aldus HLN. De Colombiaan zag afgelopen zomer al een transfer in het water vallen en is inmiddels ook zijn basisplaats kwijt geraakt. Al dank voor bewezen diensten zal Genk dan ook niet nodeloos dwars liggen als Cuesta straks een mooie stap kan zetten. Maar de club verlangt wel degelijk een aanzienlijke transfersom voor de 25-jarige verdediger. Afwachten of er straks een toereikend bod binnen komt.

Genk is voldoende gewapend om kampioen te worden ...

Meest recent

Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

6
6
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

28
28
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

338
338
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

243
243
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

149
149
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

952
952
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

471
471
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

242
242
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

811
811
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1673
1673
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

735
735
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1122
1122
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1067
1067
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1661
1661
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2319
2319
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2132
2132
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1209
1209
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

27
27
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

917
917
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

276
276
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

216
216
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

96
96
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

166
166
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

250
250
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0

Meer sportnieuws