'Alles voor titel: Genk pakt uit tijdens wintermercato'

door
'Alles voor titel: Genk pakt uit tijdens wintermercato'

Vlak voor de interland-break werd met zware 4-0-cijfers verloren van Union SG, maar voorts is KRC Genk bezig aan een sterk seizoen tot dusver. De Limburgse club lijkt zelfs in staat om tot het einde mee te doen voor de titel. En dus wil het bestuur niets aan het toeval overlaten tijdens de wintermercato.

De viervoudige landskampioen begon met de nodige vraagtekens aan het huidige seizoen. Tijdens de zomermercato had Genk immers afscheid moeten nemen van verschillende sterkhouders. Onder meer Maarten Vandevoordt, Bilal El Khannouss, Mark McKenzie en Matias Galarza trokken andere oorden.

Daarnaast werd met Thorsten Fink een nieuwe trainer aangetrokken en werden ook verschillende nieuwe spelers naar de Cegeka Arena gehaald. Maar ondanks die vele veranderingen begon Genk uitstekend aan het seizoen. Momenteel staat het zelfs met vijf punten voorsprong alleen op kop in het klassement.

LEES OOK: 'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

Selectie intact houden

Ondanks de ruime nederlaag in het Dudenpark, blijft Genk dus goed op koers om voor de titel te gaan. Bovendien wordt het in tegenstelling tot verschillende concurrenten gespaard van de fysieke en mentale belasting die met het Europees voetbal gepaard gaat. De sterren staan dus gunstig in de voormalige mijnstad.

Maar in de afgelopen seizoenen kwamen de Limburgers meermaals verzwakt uit de wintermercato, heel wat sterkhouders vertrokken in januari. Zo'n scenario wil men dit keer echter voorkomen. Volgens Het Laatste Nieuws is het immers de bedoeling om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden.

Linksback en winger

Meer zelfs, de kans is groot dat Fink er nog extra versterking bij zal krijgen. Bovenaan het verlanglijstje staat naar verluidt een nieuwe linksback. Iemand die de directe concurrentie met Joris Kayembe zal aangaan. Daarnaast zou men de markt ook afspeuren naar eventuele versterking voor de aanvallende flanken. Yira Sor blijft immers erg blessuregevoelig en het is niet duidelijk wanneer (en hoe) Luca Oyen zal terugkeren na zijn zware revalidatie.

Genk is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

37
37
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

228
228
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

153
153
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

238
238
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

132
132
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

108
108
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

66
66
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

232
232
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

248
248
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

47
47
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

420
420
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

292
292
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

518
518
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

46
46
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

455
455
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

493
493
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

153
153
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

368
368
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

263
263
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

333
333
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

514
514
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

550
550

Meer sportnieuws