Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

door
Jonge Rode Duivels slachtoffer van blunderboek bij KBVB

De jonge Rode Duivels gaan niet naar het EK. Dat is een geweldige tegenvaller voor de troepen van Gill Swerts. De bond gaat daarmee zélf in de fout. Een relaas van een miscast van jewelste van de federatie.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Jonge Rode Duivels niet naar het EK 

De jonge Rode Duivels kregen vandaag de wind van voren. We lazen dat de flaters bij de Rode Duivels (De Cuyper en Smets tegen Italië en Israël) en die van de jonge Belgen (Lammens en de own-goal in Tsjechië) een oorzaak zijn van mogelijk te flegmatieke spelers.

Wierp iemand deze stelling op toen de jonge Duivels 1-1 speelden tegen Spanje en zeer volwassen de cruciale match in Schotland wonnen met 0-2? Neen. In Schotland kon Gill Swerts echter rekenen op Killian Sardella, Arthur Vermeeren en Samuel Mbangula. Vooral die eerste twee waren enorm belangrijk en van de meest ervaren spelers in het team, Mbangula groeide dan weer bij Juventus. Het trio werd door Domenico Tedesco weggehaald voor de interlands tegen Italië en Israël. Mbangula speelde niet, Sardella enkele minuten, Vermeeren kwam wel veel in actie.

In de thuismatch tegen Spanje kon Swerts rekenen op Maarten Vandevoordt, Killian Sardella, Koni De Winter, Malick Fofana en Arne Engels. Dat zijn allemaal jongens met héél veel ervaring op het hoogste niveau. De ploeg die twee keer tegen Tsjechië op het veld stond, had simpelweg minder kwaliteit. Het is onbegrijpelijk dat Tedesco de beloften zo verzwakte in deze interlandperiode. "In onderling overleg", zei Swerts daarover. De bond had moeten ingrijpen en aanhalen dat de beloften de prioriteit waren, de Nations League is een veredelde oefencompetitie én de Final Four halen was op voorhand al zo goed als onmogelijk. Het blunderboek van de KBVB werd zo weer groter.

Belgische top inzake jeugdopleiding

Spelers als Eliot Matazo, Jorne Spileers, Mandela Keita en Kazeem Olaigbe zijn bij hun team geen basispion. Dat is ook het geval voor invallers Norman Bassette, Richie Sagrado, Joël Schintienne en Youssuf Sylla zijn dat ook niet. Dat poets je niet weg, zelfs niet bij de beloften. Er is een gebrek aan ritme en vertrouwen bij dergelijke jongens. Als je sterkhouders weghaalt uit een ploeg, dan krijg je een verval. Dat is de logica zelve. 

Het Belgische voetbal heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau en waar spelers met heel veel diverse kwaliteiten worden opgeleid. Dat maakt de Belgische jeugdspeler ook zo gewild in het buitenland. Laten we hopen dat die technische kwaliteiten nog altijd de voorkeur blijven krijgen mét uiteraard de fysieke vereisten voor het moderne voetbal. Maar dat zit wel snor. Een De Ketelaere, Stroeykens, Keita en vele anderen zijn daar het perfecte voorbeeld van dat dit hand in hand kan gaan.

CR

Heeft de KBVB geflaterd met de beloften?

Meest recent

Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

9
9
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

19
19
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

42
42
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

26
26
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

23
23
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

68
68
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

49
49
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

279
279
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

235
235
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

214
214
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

86
86
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

199
199
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

89
89
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

223
223
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

347
347
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

83
83
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

269
269
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

274
274
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

313
313
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

284
284
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

54
54
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

365
365

Meer sportnieuws