'Cercle meteen transfermarkt op met Denkey-miljoenen'

480
'Cercle meteen transfermarkt op met Denkey-miljoenen'

Cercle Brugge staat op punt om zijn duurste uitgaande transfer ooit af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Kévin Denkey immers aan Cincinnati FC verkocht voor een recordsom. Met een deel van die opbrengst zal Groen-Zwart zelf echter versterking trachten te strikken.

Cercle groeide vorig seizoen uit tot de absolute revelatie in de Belgische hoogste divisie. Groen-Zwart verbaasde vriend en vijand door zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Daarin werd vervolgens beslag gelegd op de vierde plaats, waardoor de Vereniging zelfs een Europees ticket kon afdwingen.

Die successen waren voor een aanzienlijk deel te danken aan de prestaties van Denkey. De Togolese spits beleefde zelf namelijk een uiterst productief seizoen. Over alle competities heen scoorde hij 28 keer in 39 matchen, wat hem onder meer de topschutterstitel in de JPL opleverde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

MLS-deal op komst

Gezien de fysiek sterke Denkey op zijn 23ste nog steeds over de nodige groeimarge beschikt, leek een zomerse toptransfer dan ook in de maak. Verschillende ploegen toonden tijdens de zomermercato ook interesse. Concreet werd die belangstelling echter niet, waardoor hij uiteindelijk toch in Brugge bleef.

Enkele maanden later lijkt Denkey dan toch zijn gewenste transfer te krijgen. Begin deze week raakte immers bekend dat de aanvaller goed op weg is naar de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald naar Cincinnati FC. Op de laatste details na zou de overgang inmiddels quasi afgerond zijn.

Dubbelslag in januari

De Amerikanen zouden een recordsom neertellen die kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Die megawinst kan Groen-Zwart goed gebruiken. Een aanzienlijk deel van de opbrengsten zal immers geïnvesteerd worden in de bouw van een nieuw oefencentrum. Maar de Vereniging zal er zelf ook mee de transfermarkt optrekken. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat het in januari de bedoeling is om een nieuwe spits te halen als vervanger voor Denkey én een extra verdediger.

Waar heeft Cercle het meeste nood aan?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

16
16
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

28
28
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

55
55
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

57
57
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

116
116
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

166
166
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

64
64
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

88
88
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

110
110
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

76
76
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

197
197
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

114
114
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

890
890
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

152
152
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

389
389
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

407
407

Meer sportnieuws