'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

door
'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

Cercle Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van Kévin Denkey. De topschutter van vorig seizoen is onderweg naar het Amerikaanse Cincinnati FC, dat de nodige miljoenen voor hem veil heeft. Daar zal de Vereniging wel meteen een deel van moeten afstaan.

In de zomer van 2021 werd de Togolese spits overgenomen van het Franse Nîmes Olympique. Al snel werd duidelijk dat Denkey over de nodige kwaliteiten beschikte, maar ook dat hij op verschillende vlakken serieuze progressie moest maken. Bij Cercle kreeg Denkey aanvankelijk echter de kans om te rijpen in de schaduw van onder Ayase Ueda.

Toen die laatste in de zomer van 2023 naar Feyenoord trok, kreeg de Togolees echter volop zijn kans als aanvallend speerpunt. En dat bleek een uitstekende keuze van coach Miron Muslic en zijn staff. De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen.

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Met vertraging naar MLS

Denkey maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees tijdens de zomermaanden een mooie stap zou zetten. Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen de betrokken toch uit.

Enkele maanden later krijgt de international echter toch zijn gewenste transfer. Afgelopen weekend zat hij niet in de selectie om zijn overgang naar Cincinnati af te ronden. Behoudens last-minute wendingen maakt Denkey bij de start van de wintermercato de overstap naar de Amerikaanse club.

Percentage voor Nîmes

Voor Cercle is dat sportief gezien uiteraard een aderlating, maar daar staat wel een recordsom tegenover. Zo zou Cincinnati minstens 14 miljoen euro neertellen. Bepaalde bronnen beweren zelfs dat de totale transfersom kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Nog nooit wist Groen-Zwart meer te verdienen aan één speler. Al zal het niet het volledige bedrag moeten houden. Zo meldt Midi Libre dat Denkey's ex-club Nîmes nog recht heeft op een bepaald percentage van de doorverkoopsom. Om hoeveel het exact gaat wordt niet vermeld.

Vijftien miljoen voor Denkey ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

22
22
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

23
23
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

12
12
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

93
93
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

57
57
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

88
88
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

86
86
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

109
109
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

192
192
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

223
223
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

487
487
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

171
171
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

85
85
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

127
127
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

127
127
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

334
334
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

241
241
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

184
184
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

372
372
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

200
200

Meer sportnieuws