'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

1150 stemmen
'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

Cercle Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van Kévin Denkey. De topschutter van vorig seizoen is onderweg naar het Amerikaanse Cincinnati FC, dat de nodige miljoenen voor hem veil heeft. Daar zal de Vereniging wel meteen een deel van moeten afstaan.

In de zomer van 2021 werd de Togolese spits overgenomen van het Franse Nîmes Olympique. Al snel werd duidelijk dat Denkey over de nodige kwaliteiten beschikte, maar ook dat hij op verschillende vlakken serieuze progressie moest maken. Bij Cercle kreeg Denkey aanvankelijk echter de kans om te rijpen in de schaduw van onder Ayase Ueda.

Toen die laatste in de zomer van 2023 naar Feyenoord trok, kreeg de Togolees echter volop zijn kans als aanvallend speerpunt. En dat bleek een uitstekende keuze van coach Miron Muslic en zijn staff. De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Met vertraging naar MLS

Denkey maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees tijdens de zomermaanden een mooie stap zou zetten. Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen de betrokken toch uit.

Enkele maanden later krijgt de international echter toch zijn gewenste transfer. Afgelopen weekend zat hij niet in de selectie om zijn overgang naar Cincinnati af te ronden. Behoudens last-minute wendingen maakt Denkey bij de start van de wintermercato de overstap naar de Amerikaanse club.

Percentage voor Nîmes

Voor Cercle is dat sportief gezien uiteraard een aderlating, maar daar staat wel een recordsom tegenover. Zo zou Cincinnati minstens 14 miljoen euro neertellen. Bepaalde bronnen beweren zelfs dat de totale transfersom kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Nog nooit wist Groen-Zwart meer te verdienen aan één speler. Al zal het niet het volledige bedrag moeten houden. Zo meldt Midi Libre dat Denkey's ex-club Nîmes nog recht heeft op een bepaald percentage van de doorverkoopsom. Om hoeveel het exact gaat wordt niet vermeld.

Vijftien miljoen voor Denkey ...

Meest recent

Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

2
2
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

43
43
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

39
39
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

65
65
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

95
95
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

179
179
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

246
246
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

49
49
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

233
233
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

310
310
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

389
389
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

213
213
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

303
303
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

171
171
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

153
153
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

320
320
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

299
299
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

129
129
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

627
627
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

218
218
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

454
454
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

563
563
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

197
197

Meer sportnieuws