'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

1150 stemmen
'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

Cercle Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van Kévin Denkey. De topschutter van vorig seizoen is onderweg naar het Amerikaanse Cincinnati FC, dat de nodige miljoenen voor hem veil heeft. Daar zal de Vereniging wel meteen een deel van moeten afstaan.

In de zomer van 2021 werd de Togolese spits overgenomen van het Franse Nîmes Olympique. Al snel werd duidelijk dat Denkey over de nodige kwaliteiten beschikte, maar ook dat hij op verschillende vlakken serieuze progressie moest maken. Bij Cercle kreeg Denkey aanvankelijk echter de kans om te rijpen in de schaduw van onder Ayase Ueda.

Toen die laatste in de zomer van 2023 naar Feyenoord trok, kreeg de Togolees echter volop zijn kans als aanvallend speerpunt. En dat bleek een uitstekende keuze van coach Miron Muslic en zijn staff. De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen.

LEES OOK: Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

Met vertraging naar MLS

Denkey maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees tijdens de zomermaanden een mooie stap zou zetten. Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen de betrokken toch uit.

Enkele maanden later krijgt de international echter toch zijn gewenste transfer. Afgelopen weekend zat hij niet in de selectie om zijn overgang naar Cincinnati af te ronden. Behoudens last-minute wendingen maakt Denkey bij de start van de wintermercato de overstap naar de Amerikaanse club.

Percentage voor Nîmes

Voor Cercle is dat sportief gezien uiteraard een aderlating, maar daar staat wel een recordsom tegenover. Zo zou Cincinnati minstens 14 miljoen euro neertellen. Bepaalde bronnen beweren zelfs dat de totale transfersom kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Nog nooit wist Groen-Zwart meer te verdienen aan één speler. Al zal het niet het volledige bedrag moeten houden. Zo meldt Midi Libre dat Denkey's ex-club Nîmes nog recht heeft op een bepaald percentage van de doorverkoopsom. Om hoeveel het exact gaat wordt niet vermeld.

Vijftien miljoen voor Denkey ...

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

98
98
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

38
38
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

39
39
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

46
46
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

69
69
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

61
61
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

99
99
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

247
247
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

554
554
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

201
201
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

418
418
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

338
338
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

200
200
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

89
89
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

85
85
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

152
152
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

173
173
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

344
344
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

348
348
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

279
279
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

495
495
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

148
148
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

695
695
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

103
103
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

70
70

Meer sportnieuws