'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

1150 stemmen
'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

Cercle Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van Kévin Denkey. De topschutter van vorig seizoen is onderweg naar het Amerikaanse Cincinnati FC, dat de nodige miljoenen voor hem veil heeft. Daar zal de Vereniging wel meteen een deel van moeten afstaan.

In de zomer van 2021 werd de Togolese spits overgenomen van het Franse Nîmes Olympique. Al snel werd duidelijk dat Denkey over de nodige kwaliteiten beschikte, maar ook dat hij op verschillende vlakken serieuze progressie moest maken. Bij Cercle kreeg Denkey aanvankelijk echter de kans om te rijpen in de schaduw van onder Ayase Ueda.

Toen die laatste in de zomer van 2023 naar Feyenoord trok, kreeg de Togolees echter volop zijn kans als aanvallend speerpunt. En dat bleek een uitstekende keuze van coach Miron Muslic en zijn staff. De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen.

LEES OOK: Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Met vertraging naar MLS

Denkey maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees tijdens de zomermaanden een mooie stap zou zetten. Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen de betrokken toch uit.

Enkele maanden later krijgt de international echter toch zijn gewenste transfer. Afgelopen weekend zat hij niet in de selectie om zijn overgang naar Cincinnati af te ronden. Behoudens last-minute wendingen maakt Denkey bij de start van de wintermercato de overstap naar de Amerikaanse club.

Percentage voor Nîmes

Voor Cercle is dat sportief gezien uiteraard een aderlating, maar daar staat wel een recordsom tegenover. Zo zou Cincinnati minstens 14 miljoen euro neertellen. Bepaalde bronnen beweren zelfs dat de totale transfersom kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Nog nooit wist Groen-Zwart meer te verdienen aan één speler. Al zal het niet het volledige bedrag moeten houden. Zo meldt Midi Libre dat Denkey's ex-club Nîmes nog recht heeft op een bepaald percentage van de doorverkoopsom. Om hoeveel het exact gaat wordt niet vermeld.

Vijftien miljoen voor Denkey ...

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

116
116
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

65
65
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

170
170
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

342
342
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

334
334
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

37
37
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

543
543
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

338
338
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

52
52
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

471
471
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

434
434
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

295
295
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

148
148
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

370
370
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

41
41
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

141
141
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

367
367
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

511
511
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

404
404
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

382
382
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

321
321
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

112
112
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

255
255

Meer sportnieuws