'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

door
'Cercle moet meteen deel van Denkey-miljoenen afstaan'

Cercle Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van Kévin Denkey. De topschutter van vorig seizoen is onderweg naar het Amerikaanse Cincinnati FC, dat de nodige miljoenen voor hem veil heeft. Daar zal de Vereniging wel meteen een deel van moeten afstaan.

In de zomer van 2021 werd de Togolese spits overgenomen van het Franse Nîmes Olympique. Al snel werd duidelijk dat Denkey over de nodige kwaliteiten beschikte, maar ook dat hij op verschillende vlakken serieuze progressie moest maken. Bij Cercle kreeg Denkey aanvankelijk echter de kans om te rijpen in de schaduw van onder Ayase Ueda.

Toen die laatste in de zomer van 2023 naar Feyenoord trok, kreeg de Togolees echter volop zijn kans als aanvallend speerpunt. En dat bleek een uitstekende keuze van coach Miron Muslic en zijn staff. De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen.

LEES OOK: Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Met vertraging naar MLS

Denkey maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees tijdens de zomermaanden een mooie stap zou zetten. Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen de betrokken toch uit.

Enkele maanden later krijgt de international echter toch zijn gewenste transfer. Afgelopen weekend zat hij niet in de selectie om zijn overgang naar Cincinnati af te ronden. Behoudens last-minute wendingen maakt Denkey bij de start van de wintermercato de overstap naar de Amerikaanse club.

Percentage voor Nîmes

Voor Cercle is dat sportief gezien uiteraard een aderlating, maar daar staat wel een recordsom tegenover. Zo zou Cincinnati minstens 14 miljoen euro neertellen. Bepaalde bronnen beweren zelfs dat de totale transfersom kan oplopen tot ruim 15 miljoen euro. Nog nooit wist Groen-Zwart meer te verdienen aan één speler. Al zal het niet het volledige bedrag moeten houden. Zo meldt Midi Libre dat Denkey's ex-club Nîmes nog recht heeft op een bepaald percentage van de doorverkoopsom. Om hoeveel het exact gaat wordt niet vermeld.

Vijftien miljoen voor Denkey ...

Meest recent

'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

20
20
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

39
39
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

510
510
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

95
95
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

31
31
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

53
53
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

94
94
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

164
164
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

106
106
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

87
87
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

321
321
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

331
331
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

54
54
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

159
159
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

226
226
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

312
312
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

70
70
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

71
71
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

281
281
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

428
428
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

405
405
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

283
283
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

466
466

Meer sportnieuws