KRC Genk bestolen? "Het was gewoon een overtreding"

door
KRC Genk bestolen?

Herfstkampioen KRC Genk werd zondagavond op brute wijze met de voeten op de grond gezet. De Limburgers verloren immers met zware 4-0-cijfers op het veld van Union SG. Al hing er wel geurtje aan het derde doelpunt van de thuisploeg.

Na de overtuigende zege van een week eerder tegen Antwerp FC, was Genk met het nodige vertrouwen afgezakt naar het Dudenpark. Maar daar kreeg de ploeg van coach Thorsten Fink meteen een flinke tik te verwerken. Amper vier minuten na de aftrap wist Loïc Lapoussin de thuisploeg al op voorsprong te zetten.

LEES OOK: Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

Geurtje aan derde goal

Vervolgens slaagde Racing er niet in om het niveau van de voorbije weken te benaderen. De Limburgers hadden het duidelijk lastig met de hoge druk en fysieke speelstijl van de Brusselaars. Bovendien wist Promise David er vlak voor rust ook nog eens 2-0 van te maken.

Bij de start van de tweede helft konden de boeken dan weer helemaal toe. Noah Sadiki trapte de 3-0 immers tegen de touwen. Een treffer die de match definitief in een beslissende plooi legde. Maar aan dat doelpunt leek wel een fout van Thierry Lazare op Bryan Heynen aan vooraf te gaan.

Duidelijke fout, geen excuus

De fase werd ook herbekeken door de VAR, daar oordeelde men echter dat er onvoldoende aan de hand was om de goal af te keuren. Iets waar de competitieleider het niet mee eens was. "Die 3-0 was een duidelijke fout op Heynen", stelde Fink, zonder zich achter de fase te verschuilen. "Maar goed, dan hadden we nog altijd verloren. We waren niet goed vandaag."

Ook Heynen zelf vroeg zich af waarom de bewuste overtreding niet werd gefloten. "Degene die me aanloopt had niet de intentie om een overtreding te maken - denk ik - maar het was er wel gewoon een. Ik weet niet wat er meer moet gebeuren om een fout mee te krijgen. Maar het is niet zo dat we daardoor verloren", aldus de kapitein bij Het Laatste Nieuws.

Het doelpunt had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

132
132
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

56
56
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

25
25
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

151
151
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

239
239
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

39
39
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

84
84
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

32
32
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

255
255
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

465
465
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

281
281
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

230
230
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

415
415
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

66
66
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

238
238
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

201
201
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

167
167
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

396
396
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

868
868
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

109
109
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

35
35
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

90
90
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

58
58
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

53
53

Meer sportnieuws