KRC Genk bestolen? "Het was gewoon een overtreding"

door
KRC Genk bestolen?

Herfstkampioen KRC Genk werd zondagavond op brute wijze met de voeten op de grond gezet. De Limburgers verloren immers met zware 4-0-cijfers op het veld van Union SG. Al hing er wel geurtje aan het derde doelpunt van de thuisploeg.

Na de overtuigende zege van een week eerder tegen Antwerp FC, was Genk met het nodige vertrouwen afgezakt naar het Dudenpark. Maar daar kreeg de ploeg van coach Thorsten Fink meteen een flinke tik te verwerken. Amper vier minuten na de aftrap wist Loïc Lapoussin de thuisploeg al op voorsprong te zetten.

LEES OOK: KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

Geurtje aan derde goal

Vervolgens slaagde Racing er niet in om het niveau van de voorbije weken te benaderen. De Limburgers hadden het duidelijk lastig met de hoge druk en fysieke speelstijl van de Brusselaars. Bovendien wist Promise David er vlak voor rust ook nog eens 2-0 van te maken.

Bij de start van de tweede helft konden de boeken dan weer helemaal toe. Noah Sadiki trapte de 3-0 immers tegen de touwen. Een treffer die de match definitief in een beslissende plooi legde. Maar aan dat doelpunt leek wel een fout van Thierry Lazare op Bryan Heynen aan vooraf te gaan.

Duidelijke fout, geen excuus

De fase werd ook herbekeken door de VAR, daar oordeelde men echter dat er onvoldoende aan de hand was om de goal af te keuren. Iets waar de competitieleider het niet mee eens was. "Die 3-0 was een duidelijke fout op Heynen", stelde Fink, zonder zich achter de fase te verschuilen. "Maar goed, dan hadden we nog altijd verloren. We waren niet goed vandaag."

Ook Heynen zelf vroeg zich af waarom de bewuste overtreding niet werd gefloten. "Degene die me aanloopt had niet de intentie om een overtreding te maken - denk ik - maar het was er wel gewoon een. Ik weet niet wat er meer moet gebeuren om een fout mee te krijgen. Maar het is niet zo dat we daardoor verloren", aldus de kapitein bij Het Laatste Nieuws.

Het doelpunt had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

387
387
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

8
8
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

18
18
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

38
38
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

124
124
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

76
76
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

40
40
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

49
49
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

26
26
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

35
35
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

106
106
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

152
152
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

290
290
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

318
318
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

136
136
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

162
162
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

469
469
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

58
58
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

131
131
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

573
573
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

870
870
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

238
238
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

401
401

Meer sportnieuws