KRC Genk bestolen? "Het was gewoon een overtreding"

door
KRC Genk bestolen?

Herfstkampioen KRC Genk werd zondagavond op brute wijze met de voeten op de grond gezet. De Limburgers verloren immers met zware 4-0-cijfers op het veld van Union SG. Al hing er wel geurtje aan het derde doelpunt van de thuisploeg.

Na de overtuigende zege van een week eerder tegen Antwerp FC, was Genk met het nodige vertrouwen afgezakt naar het Dudenpark. Maar daar kreeg de ploeg van coach Thorsten Fink meteen een flinke tik te verwerken. Amper vier minuten na de aftrap wist Loïc Lapoussin de thuisploeg al op voorsprong te zetten.

LEES OOK: Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Geurtje aan derde goal

Vervolgens slaagde Racing er niet in om het niveau van de voorbije weken te benaderen. De Limburgers hadden het duidelijk lastig met de hoge druk en fysieke speelstijl van de Brusselaars. Bovendien wist Promise David er vlak voor rust ook nog eens 2-0 van te maken.

Bij de start van de tweede helft konden de boeken dan weer helemaal toe. Noah Sadiki trapte de 3-0 immers tegen de touwen. Een treffer die de match definitief in een beslissende plooi legde. Maar aan dat doelpunt leek wel een fout van Thierry Lazare op Bryan Heynen aan vooraf te gaan.

Duidelijke fout, geen excuus

De fase werd ook herbekeken door de VAR, daar oordeelde men echter dat er onvoldoende aan de hand was om de goal af te keuren. Iets waar de competitieleider het niet mee eens was. "Die 3-0 was een duidelijke fout op Heynen", stelde Fink, zonder zich achter de fase te verschuilen. "Maar goed, dan hadden we nog altijd verloren. We waren niet goed vandaag."

Ook Heynen zelf vroeg zich af waarom de bewuste overtreding niet werd gefloten. "Degene die me aanloopt had niet de intentie om een overtreding te maken - denk ik - maar het was er wel gewoon een. Ik weet niet wat er meer moet gebeuren om een fout mee te krijgen. Maar het is niet zo dat we daardoor verloren", aldus de kapitein bij Het Laatste Nieuws.

Het doelpunt had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

57
57
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

92
92
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

120
120
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

117
117
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2330
2330
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

368
368
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

236
236
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

227
227
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

177
177
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

345
345
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

158
158
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1068
1068
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

403
403
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1377
1377
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

438
438
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

68
68
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

107
107
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

514
514
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

435
435
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

434
434
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

151
151
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

246
246
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

564
564
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

399
399

Meer sportnieuws