Aangeslagen Vrancken reageert na angstaanjagende Fadiga-fase

191 stemmen
Aangeslagen Vrancken reageert na angstaanjagende Fadiga-fase

AA Gent heeft zondagnamiddag met ruime 5-0-cijfers gewonnen van Standard. Maar achteraf ging het vooral over een schrikwekkend moment in de eerste helft. Noah Fadiga zakte immers in mekaar aan de zijlijn, gelukkig lijkt hij er zonder grote schade vanaf te komen.

Na een halfuurtje spelen kwam Fadiga in botsing met Andi Zeqiri. De winger van AA Gent leek gewoon verder te kunnen, terwijl de spits van Standard toch een blessurebehandeling nodig had. Trainer Wouter Vrancken maakte van die gelegenheid gebruik om zijn spelers bij zich te roepen voor extra tactische instructies.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Terug op de been

Ook Fadiga meldde zich bij zijn coach. Maar op dat moment werd hij plots onwel en zakte hij in mekaar. Vrancken kon zijn speler opvangen, waarna meteen paniek ontstond. In een recent verleden werden immers hartproblemen vastgesteld bij de flankspeler, waardoor voor het ergste werd gevreesd.

Gelukkig bleek de schade mee te vallen. Fadiga kon snel weer op eigen benen staan en sjokte vervolgens op eigen kracht de kleedkamers in. Via de clubkanalen liet Gent ook al snel weten dat de speler het goed stelde. En na de wedstrijd poseerde hij zelfs nog op het veld met zijn winnende ploegmakkers.

Schok in stadion

Al bij al viel het dus allemaal mee, maar het was toch schrikken voor iedereen in het stadion. "Dat iedereen fel geschrokken is? Ik ook. Noah viel in mijn armen. Maar ik ben geen dokter, dus ik doe er geen uitspraken over", reageerde Vrancken bij Sporza.

Gezien zijn medische geschiedenis werd al snel gespeculeerd over een mogelijk hartfalen. Mits een officieel communiqué liet de club echter weten dat er geen cardiologische problemen aan de basis lagen van het incident. "Als ik het niet duidelijk weet, dan doe ik geen uitspraken. Ik heb geen medisch diploma. Wat we wél weten, is dat hij stabiel is en dat er verdere onderzoeken volgen", aldus Vrancken.

Spelers draaien knop om

De trainer gaf wel toe dat het een tijdje duurde alvorens hij zelf was bekomen van het voorval. Gelukkig konden de spelers op het veld wel snel weer de knop omdraaien. "In de tweede helft zei ik nog tegen mijn bank dat het over mij hing. Maar de jongens hebben goed gereageerd."

Bij zo'n fase moet de match even stopgezet worden ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

216
216
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

154
154
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

319
319
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

807
807
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws