Fadiga stuikt in mekaar aan zijlijn: Gent komt met update

door
Fadiga stuikt in mekaar aan zijlijn: Gent komt met update

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag de fraaie affiche tussen AA Gent en Standard op het programma. Maar die wedstrijd werd in de eerste helft plots opgeschrikt door een akelig moment. Noah Fadiga zakte immers in mekaar. Gelukkig kwam hij snel weer bij zijn positieven.

De affiches tussen de Buffalo's en de Rouches staan doorgaans garant voor het nodige spektakel en ook de partij van zondag ging weer erg veelbelovend van start. Zo kon de thuisploeg al snel op voorsprong klimmen. Tsuyoshi Watanabe wist een slechte interventie van Mathieu Epolo genadeloos af te straffen.

LEES OOK: Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

Schrikwekkend moment

De Luikenaars lieten zich echter niet kennen en versierden enkele goede kansen om de bordjes weer in evenwicht te brengen. Die kansen werden evenwel niet afgewerkt. Daar profiteerde Gent dan weer optimaal van: vlak voor rust wist Max Dean de voorsprong van de thuisploeg te verdubbelen.

De Buffalo's konden dus met een comfortabele positie de rust ingaan, al zal een deel van de spelersgroep ook met elders met hun gedachten zitten. En dat had vooral te maken met een schrikwekkend moment na een dik halfuur spelen. Zo zakte Fadiga plots aan de zijlijn in mekaar.

Géén probleem aan het hart

Tijdens een blessurebehandeling had Gent-coach Wouter Vrancken zijn spelers geroepen voor tactische instructies. Toen hij met Fadiga stond te spreken, verloor die plots het bewustzijn. Meteen onstond er grote paniek, de flankspeler heeft immers een verleden met hartproblemen. Gelukkig kwam Fadiga snel weer bij zijn positieven. Hij leek de wedstrijd zelfs nog te willen verder zetten, maar dat was logischerwijs geen oplossing.

Inmiddels kwam Gent ook met meer uitleg over de bewuste fase. " Hij verloor tijdens een spelonderbreking even het bewustzijn, wellicht als gevolg van een botsing enkele minuten eerder. De eerste cardiologische onderzoeken hebben alvast geen enkel probleem met zijn hart aangetoond. Om hierover volledige zekerheid te hebben, zal Noah in het UZ Brussel nog enkele bijkomende testen ondergaan", klinkt het.

Spelers met hartproblemen zouden niet meer op topniveau mogen voetballen ...

Meest recent

Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

0
0
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

42
42
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

436
436
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

202
202
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

213
213
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

240
240
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

99
99
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

438
438
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

364
364
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

238
238
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

156
156
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

365
365
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

207
207
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

279
279
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

78
78
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

192
192
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

438
438
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

41
41
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

126
126
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

436
436
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

347
347
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

135
135
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

342
342
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

32
32

Meer sportnieuws