Gent geeft Standard bolwassing na schrikmoment Fadiga

152 stemmen
Gent geeft Standard bolwassing na schrikmoment Fadiga

AA Gent heeft zondag op gepaste wijze komaf gemaakt van het scoringsprobleem in de voorbije competitieduels. De Buffalo's haalden het zondag met ruime 4-0-cijfers van een matig Standard. De partij werd even opgeschrikt nadat Noah Fadiga in mekaar zakte, gelukkig viel de schade mee bij de flankspeler.

In de beker en op Europees niveau lieten de Buffalo's in de voorbije weken goede resultaten noteren. Maar in de Jupiler Pro League zat de ploeg van coach Vrancken in een mindere periode. Zo kon Gent al drie competitiematchen op rij niet scoren. Daar kwam tegen Standard echter snel verandering in.

De Rouches toonden zich dit seizoen nochtans defensief sterk. En doelman Epolo hield zijn ploeg al meermaals recht, wat hij in Gent opnieuw deed na een poging van Delorge. Maar het jonge sluitstuk maakt minstens even vaak dure foutjes. Bij een corner bijvoorbeeld, werkte hij de bal onvoldoende weg en zo bood hij Watanabe de openingstreffer aan.

LEES OOK: Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Schrikken om Fadiga

Een flinke tik voor de ploeg van coach Leko, toch liet Standard zich niet zomaar doen. Via onder meer Zeqiri en Ayensa kreeg het enkele kansjes op gelijkmaker. Gent hield zich echter goed staande en Sonko mikte de 2-0 zelfs op de lat. Vlak voor rust was het dan toch prijs: publiekslieveling Dean verdubbelde de voorsprong met een lekkere volley.

Het meest besproken moment was toen echter al achter de rug. Na een blessurebehandeling bij de bezoekers zakte Fadiga in mekaar aan de zijlijn. Gezien zijn verleden met hartproblemen, werd meteen het ergste gevreesd. Maar al snel kwam de flankspeler weer bij zijn positieven. Inmiddels liet Gent ook weten dat er geen cardiologische oorzaken aan de basis van het incident liggen. 

Blunder(s) Epolo

Vlak na de pauze deed Gent de wedstrijd helemaal op slot. Epolo zat eerst nog goed bij een poging van Dean, maar moest zich vervolgens toch gewonnen geven bij een schot van Brown. Niet veel later werd het zelfs 4-0. Sonko raakte voor de tweede keer in de wedstrijd de deklat, Dean was echter goed gevolgd om de rebound binnen te knikken.

Uiteindelijk moest Standard de kelk tot op de bodem ledigen. De jonge De Meyer trapte een slechte voorzet, maar de bal werd uiteindelijk toch door Epolo in doel gewerkt. Opnieuw een pijnlijke blunder van de Luikse doelman. Zo won Gent uiteindelijk met puike 5-0-cijfers.

Dit Gent gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

0
0
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

10
10
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

43
43
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

47
47
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

65
65
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

157
157
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

141
141
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

333
333
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

167
167
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

79
79
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

408
408
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

224
224
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

241
241
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

91
91
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

171
171
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

330
330
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

181
181
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

194
194
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

229
229
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

853
853
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

179
179
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

696
696
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

632
632

Meer sportnieuws