Straffe wending: transfer Denkey in stroomversnelling

door
Straffe wending: transfer Denkey in stroomversnelling

In de Jupiler Pro League krijgt Cercle Brugge zondagmiddag het bezoek van RSC Anderlecht. Coach Miron Muslic zal dan echter niet kunnen rekenen op Kévin Denkey. De spits kreeg immers de toestemming om te gaan onderhandelen over een mogelijke transfer.

Cercle groeide vorig seizoen uit tot de absolute revelatie in de Belgische hoogste divisie. Groen-Zwart verbaasde vriend en vijand door zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Daarin werd vervolgens beslag gelegd op de vierde plaats, waardoor de Vereniging zelfs een Europees ticket kon afdwingen.

LEES OOK: Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Zomertransfer blijft uit

Die successen waren voor een aanzienlijk deel te danken aan de prestaties van Denkey. De Togolese spits beleefde zelf namelijk een uiterst productief seizoen. Over alle competities heen scoorde hij 28 keer in 39 matchen, wat hem onder meer de topschutterstitel in de JPL opleverde.

Gezien de fysiek sterke Denkey op zijn 23ste nog steeds over de nodige groeimarge beschikt, leek een zomerse toptransfer dan ook in de maak. Verschillende ploegen toonden tijdens de zomermercato ook interesse. Concreet werd die belangstelling echter niet, waardoor hij uiteindelijk toch in Brugge bleef.

Concrete onderhandelingen

Rembert Vromant, technisch directeur bij de Vereniging, liet begin september echter al verstaan dat er in januari een nieuwe kans zal volgen. En blijkbaar hoeven de betrokken partijen zelfs niet eens te wachten tot de start van de wintermercato. Zo blijkt de verwachte transfer nu al in een stroomversnelling te zitten.

Via de officiële clubkanalen laat Cercle immers weten dat Denkey zondag niet in de wedstrijdselectie zit. "De Togolees kreeg toestemming van Cercle om gesprekken over een potentiële transfer te voeren waarbij zijn fysieke aanwezigheid vereist is", klinkt het.

Zijn mogelijke bestemming is vooralsnog niet bekend, evenmin het eventuele transferbedrag. In de voorbije maanden werd hij vooral aan ploegen uit de Ligue 1 gelinkt. Sowieso zal hij de overstap pas definitief kunnen maken na 1 januari.

Denkey zou een basisspeler zijn bij elke Belgische ploeg ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

36
36
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

83
83
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

44
44
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

84
84
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

108
108
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

269
269
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

315
315
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws