'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

door
'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

Met twee opeenvolgende zeges heeft Cercle Brugge de rug gerecht in de competitie, maar die inhaalbeweging zal in de komende weken doorgetrokken moeten worden. Daarvoor rekent men onder meer op de diensten van Kévin Denkey. Zo lang die nog in Brugge is tenminste.

Nadat hij zich enkele seizoenen ontwikkeld had bij het Franse Nîmes Olympique, werd de Togolese aanvaller begin 2021 overgenomen door Groen-Zwart. Meteen werd duidelijk dat hij over het nodige potentieel beschikte. Maar ook dat hij nog lang geen afgewerkt product was.

In eerste instantie kon hij echter rustig verder groeien in de schaduw van Ayase Ueda. Toen de Japanner vorige zomer voor de nodige miljoenen naar Feyenoord vertrok, trok coach Miron Muslic resoluut de kaart van Denkey. En die keuze rendeerde optimaal.

LEES OOK: 'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Zomerse toptransfer gemist

De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen. Hij maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees in de zomer een mooie stap zou zetten.

Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen alle partijen toch uit. En dus bleef Denkey alsnog in Brugge. Al blijft het de bedoeling om op termijn alsnog een mooie transfer te maken. "Er is straks ook nog een tweede transferwindow en dan bekijken we alles opnieuw", zei sportieve baas Rembert Vromant begin september nog.

Opvolger Jonathan David?

Denkey is voorlopig wel niet aan zijn beste seizoen bezig en moest in de voorbije matchen regelmatig op de bank starten. Maar inmiddels heeft hij toch ook alweer 11 keer gescoord. Bovendien heeft hij op zijn 23ste nog heel wat groeimarge. De spits blijft dan ook een interessant target. In de Ligue 1 bijvoorbeeld. Transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij LN 24 namelijk dat Lille OSC hem van dichtbij volgt. De club uit Rijsel zou in Denkey een geschikte vervanger zien voor Jonathan David, die transfervrij op weg is naar de uitgang.

Denkey is momenteel de beste spits in de JPL ...

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

4
4
'Anderlecht ziet goudhaantje voor beperkte som vertrekken'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

74
74
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

73
73
Joos pleit voor JPL-verrassing Duivels: "In topmatchen..."

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

48
48
Boodschap voor Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

84
84
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

159
159
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

90
90
Enorm drama voor Kasper Schmeichel: einde carrière?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

81
81
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

74
74
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

105
105
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

154
154
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

166
166
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

101
101
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

75
75
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

289
289
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

195
195
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

573
573
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

210
210
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

476
476
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

455
455
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

349
349
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

305
305
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

277
277
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

183
183

Meer sportnieuws