'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

door
'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

Met twee opeenvolgende zeges heeft Cercle Brugge de rug gerecht in de competitie, maar die inhaalbeweging zal in de komende weken doorgetrokken moeten worden. Daarvoor rekent men onder meer op de diensten van Kévin Denkey. Zo lang die nog in Brugge is tenminste.

Nadat hij zich enkele seizoenen ontwikkeld had bij het Franse Nîmes Olympique, werd de Togolese aanvaller begin 2021 overgenomen door Groen-Zwart. Meteen werd duidelijk dat hij over het nodige potentieel beschikte. Maar ook dat hij nog lang geen afgewerkt product was.

In eerste instantie kon hij echter rustig verder groeien in de schaduw van Ayase Ueda. Toen de Japanner vorige zomer voor de nodige miljoenen naar Feyenoord vertrok, trok coach Miron Muslic resoluut de kaart van Denkey. En die keuze rendeerde optimaal.

LEES OOK: 'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Zomerse toptransfer gemist

De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen. Hij maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees in de zomer een mooie stap zou zetten.

Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen alle partijen toch uit. En dus bleef Denkey alsnog in Brugge. Al blijft het de bedoeling om op termijn alsnog een mooie transfer te maken. "Er is straks ook nog een tweede transferwindow en dan bekijken we alles opnieuw", zei sportieve baas Rembert Vromant begin september nog.

Opvolger Jonathan David?

Denkey is voorlopig wel niet aan zijn beste seizoen bezig en moest in de voorbije matchen regelmatig op de bank starten. Maar inmiddels heeft hij toch ook alweer 11 keer gescoord. Bovendien heeft hij op zijn 23ste nog heel wat groeimarge. De spits blijft dan ook een interessant target. In de Ligue 1 bijvoorbeeld. Transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij LN 24 namelijk dat Lille OSC hem van dichtbij volgt. De club uit Rijsel zou in Denkey een geschikte vervanger zien voor Jonathan David, die transfervrij op weg is naar de uitgang.

Denkey is momenteel de beste spits in de JPL ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

96
96
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

11
11
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

25
25
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

43
43
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

18
18
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

119
119
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

46
46
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

936
936
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

51
51
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

436
436
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

133
133
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

712
712
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

441
441
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

864
864
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

617
617
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

131
131
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

363
363
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

34
34
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

103
103

Meer sportnieuws