'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

door
'Miljoenenslag voor Cercle: toptransfer Denkey nabij'

Met twee opeenvolgende zeges heeft Cercle Brugge de rug gerecht in de competitie, maar die inhaalbeweging zal in de komende weken doorgetrokken moeten worden. Daarvoor rekent men onder meer op de diensten van Kévin Denkey. Zo lang die nog in Brugge is tenminste.

Nadat hij zich enkele seizoenen ontwikkeld had bij het Franse Nîmes Olympique, werd de Togolese aanvaller begin 2021 overgenomen door Groen-Zwart. Meteen werd duidelijk dat hij over het nodige potentieel beschikte. Maar ook dat hij nog lang geen afgewerkt product was.

In eerste instantie kon hij echter rustig verder groeien in de schaduw van Ayase Ueda. Toen de Japanner vorige zomer voor de nodige miljoenen naar Feyenoord vertrok, trok coach Miron Muslic resoluut de kaart van Denkey. En die keuze rendeerde optimaal.

LEES OOK: 'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Zomerse toptransfer gemist

De 23-jarige spits kroonde zich zelfs tot Gouden Stier en scoorde 28 keer in 39 matchen over alle competities heen. Hij maakte ook indruk met zijn fysieke verschijning én beschikt over het nodige groeipotentieel. Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de Togolees in de zomer een mooie stap zou zetten.

Een aantal ploegen toonde ook interesse, maar uiteindelijk bleef een akkoord tussen alle partijen toch uit. En dus bleef Denkey alsnog in Brugge. Al blijft het de bedoeling om op termijn alsnog een mooie transfer te maken. "Er is straks ook nog een tweede transferwindow en dan bekijken we alles opnieuw", zei sportieve baas Rembert Vromant begin september nog.

Opvolger Jonathan David?

Denkey is voorlopig wel niet aan zijn beste seizoen bezig en moest in de voorbije matchen regelmatig op de bank starten. Maar inmiddels heeft hij toch ook alweer 11 keer gescoord. Bovendien heeft hij op zijn 23ste nog heel wat groeimarge. De spits blijft dan ook een interessant target. In de Ligue 1 bijvoorbeeld. Transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij LN 24 namelijk dat Lille OSC hem van dichtbij volgt. De club uit Rijsel zou in Denkey een geschikte vervanger zien voor Jonathan David, die transfervrij op weg is naar de uitgang.

Denkey is momenteel de beste spits in de JPL ...

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

20
20
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

28
28
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

256
256
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

175
175
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

329
329
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

157
157
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

370
370
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

272
272
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

497
497
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

653
653
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

793
793
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

59
59
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1016
1016
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

705
705
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

399
399
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

450
450
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

700
700
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

396
396
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

376
376
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

575
575
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

444
444
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

939
939
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

443
443
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

449
449
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

472
472

Meer sportnieuws