Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

door
Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

Domenico Tedesco heeft zijn selectie meegedeeld voor de interlands tegen Italië en Israël. Romelu Lukaku, Joaquin Seys en Roméo Lavia zijn van de partij. De bondscoach gaf tekst en uitleg over de selecties van deze drie spelers.

LEES OOK: Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Lukaku niet moeten overtuigen

"Ik moest Romelu niet overtuigen, allerminst. Hij was heel gemotiveerd om terug te keren bij de Rode Duivels. Romelu is heel gemotiveerd." 

"Zijn uitspraken en kritiek naar de bond in een podcast? Ik heb er niet naar geluisterd, maar het is me wel verteld. Ik geloof altijd wat hij direct vertelt tegen mij en we hebben een hechte band. Zo wil ik ook verdergaan, want dat is de beste manier om vertrouwen en een relatie op te bouwen. Het is niet zo belangrijk wat er tegen anderen gezegd wordt."

Seys krijgt een bekroning voor zijn zeer straffe start van het seizoen bij Club Brugge. "Hij is een linksvoetige fullback die op de rechterkant speelt, dus hij op beide kanten uit de voeten. Hij speelde met persoonlijkheid de voorbije tijd. We overwogen hem al tijdens de voorbije interlandperiode, maar we wilden nog zien hoe hij verder evolueerde. En hij gaat de juiste richting uit. Hij heeft een heel interessant profiel."

Terugkeer Al-Dakhil

Al-Dakhil is ook van de partij. "Hij liep een blessure op in februari. Het was een moeilijke periode voor hem. Tegen Leverkusen viel hij in bij Stuttgart en hij speelde een aantal keren bij de beloften van Stuttgart. We hebben een goed contact met de club. Hij is een belangrijke speler voor ons. Een speler met veel potentieel. Met spelers als Smets en Al-Dakhil geef ik ook een duidelijk signaal", aldus Tedesco.

Smets en Al-Dakhil zijn dus spelers voor de toekomst en samen met Debast zijn zij de toekomst van de defensie van de Rode Duivels.

Gaat Seys meteen debuteren bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

5
5
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

12
12
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

21
21
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

156
156
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

27
27
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

60
60
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

40
40
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

23
23
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

321
321
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

269
269
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

105
105
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

176
176
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

112
112
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

70
70
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

191
191
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

437
437
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

426
426
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

723
723
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

386
386
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

99
99
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

126
126
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

259
259

Meer sportnieuws