Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

door
Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen KV Kortrijk. In het uitverkochte Lotto Park, met een prachtige lichtshow voor de match, kregen ze eindelijk nog eens een leuke avond. Een sterk Paars-Wit won overtuigend met 4-0 van een kansloos Kortrijk.

Anderlecht eiste al snel de bal op, maar grote kansen leverde dat niet op. Zo zagen we een gezapig eerste kwartier met veel hoekschoppen voor RSCA en één mogelijkheid voor KV Kortrijk. Ashimeru kreeg nadien de beste kans, maar zoals zo vaak trapte hij wild over. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en ook Sardella kreeg een goede mogelijkheid. De bal werd voor de lijn gekeerd. Ook Simic werd afgeblokt en zo werd RSCA steeds gevaarlijker.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Zeer dominant Anderlecht

Na 25 minuten had Anderlecht 77% balbezit, wat de dominantie tekende. KV Kortrijk wist aanvallend niks meer klaar te maken na die eerste mogelijkheid. Paars-Wit zette goed druk en speelde zeker geen onaardige eerste half uur. Vooral via Dreyer was Anderlecht vaak gevaarlijk, die weer regelmatig goed positie koos en goed werd gevonden. Vaak door Stroeykens. KV Kortrijk zag bij momenten af en de 1-0 hing in de lucht.

Na 34 minuten kreeg Anderlecht een penalty, na een fout op Moussa N'Diaye. Kasper Dolberg zette die feilloos om, zijn 7de goal in 8 duels en een teken dat hij weer helemaal terug is. Ashimeru werd na 38 minuten vervangen wegens een blessure. De zoveelste blessure. Fysiek lijkt hij de normen van een topclub niet aan te kunnen, een van de redenen waarom Salzburg hem doorstuurde. Yari Verschaeren kwam in de ploeg. De 1-0 bij de rust was oververdiend. De cijfers: 76% balbezit voor RSCA en 10 doelpogingen tegenover 0 voor KVK.

Steek naar Vandenhaute en Renard

Na de pauze was Anderlecht weer heel dominant en op hoekschop kopte de geplaagde Mathias Jorgensen de bal voor doel en Abdelkahar Kadri kopte de bal door in eigen doel: 2-0. Nog voor het uur werd 3-0. Anders Dreyer -goed bezig de laatste weken- leverde weer zijn assist af en Stroeykens trapte via de lat binnen. RSCA kon zo vertrouwen tanken en voor een ruime zege gaan.

De recordkampioen kreeg nog kansen via Edozie en Dreyer. Na 71 minuten begonnen de fans met protest tegen het bestuur. 'We hate Standard' en 'Standard de merde' was er voor Olivier Renard (plus een spandoek 'Renard not welcome') en er was ook een spandoek achter de goal met een ironische verwijzing naar een uitspraak van Vandenhaute van twee jaar geleden. 'Het kan nog altijd erger: Wouter visionair'. Een duidelijke sneer naar de voorzitter. Er volgde ook 'Wouter buiten', maar een deel van het publiek floot omtrent die spreekkoren.

Dolberg scoorde even later via vrije trap de 4-0. En of de Deen weer de oude is. Hubert bracht ook Tristan Degreef en Amando Lapage in de ploeg, wat meteen ook het competitiedebuut was voor die laatste. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

  • 1-0 (36') Kasper Dolberg (pen.)
  • 2-0 (49') own-goal Kadri
  • 3-0 (59') Mario Stroeykens
  • 4-0 (76') Kasper Dolberg

Is Anderlecht nu vertrokken?

Meest recent

Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

35
35
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

27
27
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

27
27
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

177
177
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

77
77
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

121
121
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

88
88
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

30
30
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

62
62
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

79
79
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

280
280
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

182
182
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

266
266
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

247
247
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

580
580
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

387
387
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

476
476
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

451
451
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

104
104
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61

Meer sportnieuws