Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

door
Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen KV Kortrijk. In het uitverkochte Lotto Park, met een prachtige lichtshow voor de match, kregen ze eindelijk nog eens een leuke avond. Een sterk Paars-Wit won overtuigend met 4-0 van een kansloos Kortrijk.

Anderlecht eiste al snel de bal op, maar grote kansen leverde dat niet op. Zo zagen we een gezapig eerste kwartier met veel hoekschoppen voor RSCA en één mogelijkheid voor KV Kortrijk. Ashimeru kreeg nadien de beste kans, maar zoals zo vaak trapte hij wild over. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en ook Sardella kreeg een goede mogelijkheid. De bal werd voor de lijn gekeerd. Ook Simic werd afgeblokt en zo werd RSCA steeds gevaarlijker.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Zeer dominant Anderlecht

Na 25 minuten had Anderlecht 77% balbezit, wat de dominantie tekende. KV Kortrijk wist aanvallend niks meer klaar te maken na die eerste mogelijkheid. Paars-Wit zette goed druk en speelde zeker geen onaardige eerste half uur. Vooral via Dreyer was Anderlecht vaak gevaarlijk, die weer regelmatig goed positie koos en goed werd gevonden. Vaak door Stroeykens. KV Kortrijk zag bij momenten af en de 1-0 hing in de lucht.

Na 34 minuten kreeg Anderlecht een penalty, na een fout op Moussa N'Diaye. Kasper Dolberg zette die feilloos om, zijn 7de goal in 8 duels en een teken dat hij weer helemaal terug is. Ashimeru werd na 38 minuten vervangen wegens een blessure. De zoveelste blessure. Fysiek lijkt hij de normen van een topclub niet aan te kunnen, een van de redenen waarom Salzburg hem doorstuurde. Yari Verschaeren kwam in de ploeg. De 1-0 bij de rust was oververdiend. De cijfers: 76% balbezit voor RSCA en 10 doelpogingen tegenover 0 voor KVK.

Steek naar Vandenhaute en Renard

Na de pauze was Anderlecht weer heel dominant en op hoekschop kopte de geplaagde Mathias Jorgensen de bal voor doel en Abdelkahar Kadri kopte de bal door in eigen doel: 2-0. Nog voor het uur werd 3-0. Anders Dreyer -goed bezig de laatste weken- leverde weer zijn assist af en Stroeykens trapte via de lat binnen. RSCA kon zo vertrouwen tanken en voor een ruime zege gaan.

De recordkampioen kreeg nog kansen via Edozie en Dreyer. Na 71 minuten begonnen de fans met protest tegen het bestuur. 'We hate Standard' en 'Standard de merde' was er voor Olivier Renard (plus een spandoek 'Renard not welcome') en er was ook een spandoek achter de goal met een ironische verwijzing naar een uitspraak van Vandenhaute van twee jaar geleden. 'Het kan nog altijd erger: Wouter visionair'. Een duidelijke sneer naar de voorzitter. Er volgde ook 'Wouter buiten', maar een deel van het publiek floot omtrent die spreekkoren.

Dolberg scoorde even later via vrije trap de 4-0. En of de Deen weer de oude is. Hubert bracht ook Tristan Degreef en Amando Lapage in de ploeg, wat meteen ook het competitiedebuut was voor die laatste. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

  • 1-0 (36') Kasper Dolberg (pen.)
  • 2-0 (49') own-goal Kadri
  • 3-0 (59') Mario Stroeykens
  • 4-0 (76') Kasper Dolberg

Is Anderlecht nu vertrokken?

Meest recent

Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

22
22
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

124
124
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

124
124
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

119
119
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

484
484
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

20
20
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

352
352
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

334
334
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

237
237
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

292
292
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

373
373
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

70
70
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

94
94
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

694
694
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

142
142
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

332
332
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

353
353
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

508
508
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

393
393
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

681
681
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

649
649
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

362
362
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

118
118
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

56
56
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

363
363

Meer sportnieuws