Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

158 stemmen
Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen KV Kortrijk. In het uitverkochte Lotto Park, met een prachtige lichtshow voor de match, kregen ze eindelijk nog eens een leuke avond. Een sterk Paars-Wit won overtuigend met 4-0 van een kansloos Kortrijk.

Anderlecht eiste al snel de bal op, maar grote kansen leverde dat niet op. Zo zagen we een gezapig eerste kwartier met veel hoekschoppen voor RSCA en één mogelijkheid voor KV Kortrijk. Ashimeru kreeg nadien de beste kans, maar zoals zo vaak trapte hij wild over. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en ook Sardella kreeg een goede mogelijkheid. De bal werd voor de lijn gekeerd. Ook Simic werd afgeblokt en zo werd RSCA steeds gevaarlijker.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Zeer dominant Anderlecht

Na 25 minuten had Anderlecht 77% balbezit, wat de dominantie tekende. KV Kortrijk wist aanvallend niks meer klaar te maken na die eerste mogelijkheid. Paars-Wit zette goed druk en speelde zeker geen onaardige eerste half uur. Vooral via Dreyer was Anderlecht vaak gevaarlijk, die weer regelmatig goed positie koos en goed werd gevonden. Vaak door Stroeykens. KV Kortrijk zag bij momenten af en de 1-0 hing in de lucht.

Na 34 minuten kreeg Anderlecht een penalty, na een fout op Moussa N'Diaye. Kasper Dolberg zette die feilloos om, zijn 7de goal in 8 duels en een teken dat hij weer helemaal terug is. Ashimeru werd na 38 minuten vervangen wegens een blessure. De zoveelste blessure. Fysiek lijkt hij de normen van een topclub niet aan te kunnen, een van de redenen waarom Salzburg hem doorstuurde. Yari Verschaeren kwam in de ploeg. De 1-0 bij de rust was oververdiend. De cijfers: 76% balbezit voor RSCA en 10 doelpogingen tegenover 0 voor KVK.

Steek naar Vandenhaute en Renard

Na de pauze was Anderlecht weer heel dominant en op hoekschop kopte de geplaagde Mathias Jorgensen de bal voor doel en Abdelkahar Kadri kopte de bal door in eigen doel: 2-0. Nog voor het uur werd 3-0. Anders Dreyer -goed bezig de laatste weken- leverde weer zijn assist af en Stroeykens trapte via de lat binnen. RSCA kon zo vertrouwen tanken en voor een ruime zege gaan.

De recordkampioen kreeg nog kansen via Edozie en Dreyer. Na 71 minuten begonnen de fans met protest tegen het bestuur. 'We hate Standard' en 'Standard de merde' was er voor Olivier Renard (plus een spandoek 'Renard not welcome') en er was ook een spandoek achter de goal met een ironische verwijzing naar een uitspraak van Vandenhaute van twee jaar geleden. 'Het kan nog altijd erger: Wouter visionair'. Een duidelijke sneer naar de voorzitter. Er volgde ook 'Wouter buiten', maar een deel van het publiek floot omtrent die spreekkoren.

Dolberg scoorde even later via vrije trap de 4-0. En of de Deen weer de oude is. Hubert bracht ook Tristan Degreef en Amando Lapage in de ploeg, wat meteen ook het competitiedebuut was voor die laatste. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

  • 1-0 (36') Kasper Dolberg (pen.)
  • 2-0 (49') own-goal Kadri
  • 3-0 (59') Mario Stroeykens
  • 4-0 (76') Kasper Dolberg

Is Anderlecht nu vertrokken?

Meest recent

Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

12
12
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

5
5
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

43
43
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

72
72
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

49
49
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

161
161
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

340
340
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

373
373
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

294
294
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

232
232
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

76
76
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

235
235
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

42
42
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

133
133
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

329
329
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

167
167
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

374
374
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

110
110
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

543
543
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

544
544
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

348
348
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

99
99
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

188
188
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

1000
1000

Meer sportnieuws