Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

door
Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen KV Kortrijk. In het uitverkochte Lotto Park, met een prachtige lichtshow voor de match, kregen ze eindelijk nog eens een leuke avond. Een sterk Paars-Wit won overtuigend met 4-0 van een kansloos Kortrijk.

Anderlecht eiste al snel de bal op, maar grote kansen leverde dat niet op. Zo zagen we een gezapig eerste kwartier met veel hoekschoppen voor RSCA en één mogelijkheid voor KV Kortrijk. Ashimeru kreeg nadien de beste kans, maar zoals zo vaak trapte hij wild over. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en ook Sardella kreeg een goede mogelijkheid. De bal werd voor de lijn gekeerd. Ook Simic werd afgeblokt en zo werd RSCA steeds gevaarlijker.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Zeer dominant Anderlecht

Na 25 minuten had Anderlecht 77% balbezit, wat de dominantie tekende. KV Kortrijk wist aanvallend niks meer klaar te maken na die eerste mogelijkheid. Paars-Wit zette goed druk en speelde zeker geen onaardige eerste half uur. Vooral via Dreyer was Anderlecht vaak gevaarlijk, die weer regelmatig goed positie koos en goed werd gevonden. Vaak door Stroeykens. KV Kortrijk zag bij momenten af en de 1-0 hing in de lucht.

Na 34 minuten kreeg Anderlecht een penalty, na een fout op Moussa N'Diaye. Kasper Dolberg zette die feilloos om, zijn 7de goal in 8 duels en een teken dat hij weer helemaal terug is. Ashimeru werd na 38 minuten vervangen wegens een blessure. De zoveelste blessure. Fysiek lijkt hij de normen van een topclub niet aan te kunnen, een van de redenen waarom Salzburg hem doorstuurde. Yari Verschaeren kwam in de ploeg. De 1-0 bij de rust was oververdiend. De cijfers: 76% balbezit voor RSCA en 10 doelpogingen tegenover 0 voor KVK.

Steek naar Vandenhaute en Renard

Na de pauze was Anderlecht weer heel dominant en op hoekschop kopte de geplaagde Mathias Jorgensen de bal voor doel en Abdelkahar Kadri kopte de bal door in eigen doel: 2-0. Nog voor het uur werd 3-0. Anders Dreyer -goed bezig de laatste weken- leverde weer zijn assist af en Stroeykens trapte via de lat binnen. RSCA kon zo vertrouwen tanken en voor een ruime zege gaan.

De recordkampioen kreeg nog kansen via Edozie en Dreyer. Na 71 minuten begonnen de fans met protest tegen het bestuur. 'We hate Standard' en 'Standard de merde' was er voor Olivier Renard (plus een spandoek 'Renard not welcome') en er was ook een spandoek achter de goal met een ironische verwijzing naar een uitspraak van Vandenhaute van twee jaar geleden. 'Het kan nog altijd erger: Wouter visionair'. Een duidelijke sneer naar de voorzitter. Er volgde ook 'Wouter buiten', maar een deel van het publiek floot omtrent die spreekkoren.

Dolberg scoorde even later via vrije trap de 4-0. En of de Deen weer de oude is. Hubert bracht ook Tristan Degreef en Amando Lapage in de ploeg, wat meteen ook het competitiedebuut was voor die laatste. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

  • 1-0 (36') Kasper Dolberg (pen.)
  • 2-0 (49') own-goal Kadri
  • 3-0 (59') Mario Stroeykens
  • 4-0 (76') Kasper Dolberg

Is Anderlecht nu vertrokken?

Meest recent

'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

6
6
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

74
74
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

156
156
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

131
131
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

58
58
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

38
38
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

157
157
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

165
165
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

260
260
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

164
164
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

101
101
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

165
165
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

95
95
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

198
198
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

90
90
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

127
127
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

117
117
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

163
163
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

698
698
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

294
294
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

126
126
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

106
106

Meer sportnieuws