Lierse begon het best aan de partij en kwam na een kleine twintig minuten op voorsprong via Julien Vercauteren. Vercauteren bleef Lierse dirigeren in de eerste helft, maar verzuimde zelf meer te scoren. Bergen begon stukken beter aan de tweede periode en bleef maar druk naar voor ontwikkelen. Echte kansen leverde dat niet meteen op. Tien minuten voor tijd kreeg Bergen het deksel op de neus na de beslissende 2-0 van Rachid Bourabia. Gregory Lorenzi milderde diep in blessuretijd nog vanop de stip. Zo eindigde de wedstrijd op 2-1.
Bij Lierse begon Vercauteren ietwat verrassend aan de aftrap. Hij nam de plaats in van de vlotscorende Tony Watt. Bij Bergen gooide Cedomir Janevski zijn ploeg flink door elkaar voor zijn eerste wedstrijd. Zo mochten Pieterjan Monteyne, Yval Shpungin en Mustapha Jarju nog eens opdraven.
Lierse begon het best aan de wedstrijd, maar kon dat overwicht niet meteen omzetten in kansen tegen een stug voetballend Bergen, dat enkel via stilstaande fases in de zestien meter van Nathan Goris opdook. Na een kleine twintig minuten bedankte Vercauteren het vertrouwen van coach Stanley Menzo met een doelpunt. Op aangeven van Wanderson Wamberto scoorde hij de 1-0.
Lierse-coach Menzo gaf Vercauteren een basisplaats.
De Lierenaars bleven de betere ploeg. Een dikke vijf minuten later bood diezelfde Vercauteren Bourabia de 2-0 op een schoteltje aan, maar Olivier Werner kende geen moeite met de poging van Bourabia. Nogmaals vijf minuten later hield Werner zijn ploeg nogmaals recht. Na een enorme blunder van Noë Dussenne mocht Vercauteren vrij aanleggen, maar Werner voorkwam de 2-0.
Vijf minuten voor de pauze was er alweer een alerte Werner nodig op een poging van een goed spelende Vercauteren. Vlak voor de pauze kwam Bergen dan eindelijk tot wat combinaties, maar echt doelgevaar leverde dat niet op. Zo stond het 1-0 aan de rust.
De tweede helft werd opgang getrapt met dezelfde 22 namen op het veld. Bergen startte de tweede periode alvast beter dan de eerste. Shlomi Arbeitman zorgde twee minuten na de pauze voor het eerste Waalse gevaar. Bergen bleef beter dan Lierse. Na tien minuten in de tweede periode mocht Tim Matthys vrij uithalen. Zijn schot verdween in de armen van Goris.
Menzo voelde dat het tijd was om in te grijpen. Hij bracht Tony Watt in de plaats van de weg gedeemsterde Vercauteren. Hossam Ghaly ontsnapte 25 minuten voor tijd aan de rode kaart. Hij kwam met twee voeten vooruit ingegleden op Soumah, maar kreeg geen kaart. Bergen bleef zijn wil opleggen, maar tot echt grote kansen kwam het niet. Daan Van Gijseghem kopte een hoekschop van Soumah hoog over doel.
Soumah moest een kwartier voor tijd het veld verlaten. Hij blesseerde zich in een onschuldige loopactie aan de knie. Steve Beleck kwam hem vervangen. Tien minuten voor affluiten besliste Bourabia de wedstrijd. Hij kopte de bevrijdende 2-0 voorbij Werner. Ondertussen mocht ook de leeg gestreden Wamberto gaan rusten. Dolly Menga nam zijn plek in.
Diep in de toegevoegde tijd kreeg Bergen nog een strafschop na een trekfout op Joachim Mununga. Lorenzi aarzelde niet en schoot de 2-1 voorbij Goris.
Scoreverloop:
1-0 (19’) Julien Vercauteren
2-0 (80') Rachid Bourabia
2-1 (90+3') Gregory Lorenzi (strafschop)