Miljoenensalaris voor sterspeler: Anderlecht breekt de bank

door
Miljoenensalaris voor sterspeler: Anderlecht breekt de bank

De enige aanvallende versterking van Anderlecht dit seizoen is Samuel Edozie, een 21-jarige flankaanvaller op huurbasis van Southampton. Hoewel hij niet bovenaan Jesper Fredbergs verlanglijstje stond, brengt Edozie flair, snelheid en een x-factor in het doorgaans steriele spel van paars-wit.

Anderlecht heeft geen aankoopoptie voor Edozie, wiens marktwaarde op 8 miljoen euro ligt. De club betaalt echter wel 1,2 miljoen euro van zijn salaris, wat een aanzienlijke investering is. Voorzitter Wouter Vandenhaute drong aan op de late transfers van zowel Edozie als Leander Dendoncker, om de club's ambities te benadrukken na een tegenvallende transferperiode.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Edozie stond niet bovenaan de lijst van Fredberg

Jesper Fredberg beleefde niet de droomzomer waar hij op hoopte. De langverwachte creatieve spelmaker, broodnodig voor Anderlecht, bleef uit. De enige aanvallende versterking werd Samuel Edozie, een 21-jarige flankaanvaller op huurbasis van Southampton.

Hoewel hij niet bovenaan Fredbergs verlanglijstje stond, moet Edozie zijn stempel drukken door flair, snelheid en een x-factor te brengen in het doorgaans steriele paars-witte spel.

Edozie doorliep de jeugdopleiding bij Manchester City, maar bereikte nooit hetzelfde statuut als supertalenten Roméo Lavia en Cole Palmer, vooral omdat zijn fysieke ontwikkeling pas later op gang kwam.

Toch werd hij vaak vergeleken met Leroy Sané, een voetballer die Edozie als zijn voorbeeld ziet. Zijn speelstijl, dribbeltechniek en flair doen sterk denken aan de Duitse vleugelflitser.

Anderlecht betaalt salaris van 1,2 miljoen: Vandenhaute drukt door

Anderlecht heeft geen aankoopoptie voor Samuel Edozie, wat logisch is gezien zijn marktwaarde van 8 miljoen euro. Een aankoopoptie zou onrealistisch hoog liggen, zeker omdat Southampton twee jaar geleden zo'n 8 à 10 miljoen euro betaalde aan Manchester City voor zijn diensten.

Toch brengt de tijdelijke komst van Edozie een stevig kostenplaatje met zich mee, want Anderlecht neemt 1,2 miljoen euro van zijn salaris voor hun rekening, een aanzienlijke investering binnen het salarishuis van de club.

Volgens L’Avenir was het voorzitter Wouter Vandenhaute die erop aandrong om zowel de transfer van Edozie als die van Leander Dendoncker op de valreep van de zomermercato af te ronden.

Na een tegenvallende transferperiode wilde hij de club's ambities nogmaals benadrukken en de schade beperken. Hoewel de deals van Edozie en vooral Dendoncker duurder uitvielen dan verwacht, zag Vandenhaute geen andere optie om Anderlecht's status als topclub te onderstrepen.

Edozie is versterking in Slimani-stijl

Samuel Edozie maakte zijn debuut voor Anderlecht tegen KVC Westerlo, waar hij na een uur spelen Yari Verschaeren verving. De jonge Engelsman maakte meteen indruk met zijn dynamiek en energie, en bleek vrijwel ongrijpbaar voor de Westelse verdediging.

Zijn optreden tegen KRC Genk was minstens zo veelbelovend, toen hij Zakaria El Ouahdi flink onder druk zette. La Dernière Heure schreef dat Edozie een verrassing in Slimani-stijl zou kunnen worden: niet de eerste of zelfs tweede keuze tijdens de transferperiode, maar wel een onverwachte aanwinst.

Hij brengt dreiging en flitsen met zijn verschroeiende versnellingen, al moet hij nog werken aan zijn eindproduct in de vorm van doelpunten en assists. “Ik moet nog beslissender worden”, vertelde Edozie aan Het Nieuwsblad.

“Na mijn actie moet er ofwel een goeie voorzet ofwel een schot op doel volgen. Daar werk ik hard aan.”

Het Lotto Park danst op het ritme van Edozie

In de Europa League-wedstrijd tegen Ferencváros liet Samuel Edozie voor het eerst echt zijn klasse zien. Met een pre-assist en het uitlokken van een strafschop hielp hij Anderlecht aan een droomstart in de Europese competitie.

Het eindproduct waar hij zo hard aan werkt, begint vorm te krijgen. Het Laatste Nieuws vatte het mooi samen: "Het Lotto Park danst op het ritme van Edozie." Het gevaar kwam vrijwel volledig van de Engelse vleugelspeler, die met zijn dribbels en één-tegen-één duels de Ferencváros-verdediging constant uitdaagde.

Ook bij de Belgische analisten oogstte hij lof. “’t Is een dribbelaartje, leuk om naar te kijken. Maar ook bij hem twijfel ik nog aan zijn rendement. Ik ben benieuwd wat we op het einde van het seizoen ervan gaan zeggen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Edozie zette zijn goede vorm voort vorig weekend tegen FCV Dender, waar hij regelmatig zijn tegenstanders het nakijken gaf met zijn schijnbewegingen. Bovendien scoorde hij een doelpunt, waarvan de kans op succes slechts 8% was volgens de expected goals.

Het Nieuwsblad merkte op: “Lang geleden dat we zo’n dribbels zagen bij RSCA” Edozie brengt techniek, explosiviteit en vooral onvoorspelbaarheid, wat hem een waardevolle troef maakt voor paars-wit.

Edozie is de beste speler van Anderlecht

Meest recent

Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

0
0
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

10
10
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

11
11
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

15
15
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

81
81
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

40
40
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

22
22
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

124
124
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

23
23
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

499
499
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

217
217
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

174
174
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

84
84
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

97
97
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

97
97
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

644
644
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

170
170
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

311
311
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

49
49
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

650
650
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

272
272
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

91
91
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

144
144
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77

Meer sportnieuws