UCL: De Ketelaere en co vieren, Feyenoord wint spektakelstuk

94 stemmen
UCL: De Ketelaere en co vieren, Feyenoord wint spektakelstuk

In de Champions League heeft Atalanta BC woensdagavond een knappe zege geboekt. Charles De Ketelaere en zijn maats haalden het immers met 0-3 van Shakhtar Donetsk. Feyenoord won op zijn beurt met 2-3 na een spectaculaire wedstrijd op het veld van Girona FC.

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Girona - Feyenoord

De Nederlandse vice-kampioen heeft een wisselvallige start van het seizoen achter de rug en verloor tijdens de openingsspeeldag van de UCL ook nog eens met zware cijfers van Bayer Leverkusen. En ook tegen Girona dreigde het weer fout te lopen. Lopez zette de Spaanse revelatie van vorig seizoen al snel op voorsprong.

Maar de Rotterdammers reageerde gepast. Nog voor rust werd de scheve situatie helemaal omgedraaid. Ueda (ex-Cercle) liet zelfs een penalty liggen om er 1-3 van te maken. Die misser kwam Feyenoord bijna duur te staan. Zo voorkwam de VAR de Spaanse gelijkmaker, waarna doelman Wellenreuther (ex-Anderlecht) ook eens strafschop pakte.

Uiteindelijk wist Girona toch langszij te komen. Uitgerekend Van de Beek deed zijn landgenoten de das om. Maar in de slotfase maakte Krejci er uiteindelijk toch nog 2-3 van. Feyenoord boekte zo een cruciale zege en mag weer hopen op de volgende ronde. Girona zit na een 0 op 6 in de problemen.

Shakhtar Donetsk - Atalanta

De winnaar van de Europa League had tijdens de openingsspeeldag een knap punt veroverd tegen Arsenal. Die lijn werd op Shakhtar, fel verzwakt sinds de oorlogssituatie in Oekraïne, doorgetrokken. Basisspeler De Ketelaere zag hoe Djimsiti er halfweg de eerste helft al 0-1 van maakte.

Vlak voor rust wist Lookman die voorsprong te verdubbelen. En na de pauze deed Bellanova de boeken helemaal dicht. Met 4 op 6 staan de Italianen er alvast goed voor, Shakhtar blijft achter met één puntje. Overigens werd De Ketelaere na een uurtje vervangen na een weinig bijzondere prestatie.

De vernieuwde CL is tot dusver een meevaller ...

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

3
3
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

18
18
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

25
25
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

27
27
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

250
250
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

302
302
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

123
123
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

52
52
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

530
530
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

121
121
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

152
152
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

435
435
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

139
139
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

604
604
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

174
174

Meer sportnieuws