Racing Genk kruipt door allerkleinste gaatje tegen sterk KV

door
Racing Genk kruipt door allerkleinste gaatje tegen sterk KV

Miraculeus heeft Racing Genk zijn straffe reeks nog wat verlengd. De Limburgers zwalpten een hele wedstrijd lang tegen een zeer sterk KV Mechelen, dat met een wel heel zuur gevoel achterblijft na een gruwelijke blunder van De Wolf.

Racing Genk kende voorlopig een fantastisch seizoen en stond alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League. In de Cegeka Arena stond het vandaag tegenover KV Mechelen. Malinwa begon niet onaardig met een fel gewijzigde kern en stond in de ruime middenmoot. Sor werd door Fink in de basis gedropt, bij Rood-Geel kreeg Raman opnieuw de voorkeur boven Lauberbach.

LEES OOK: Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

Ongelukkige Raman bezorgt KV dubbele klap

Beide ploegen begonnen met een wel heel lange studieronde. Op het kwartier was er plots een geweldige (dubbele) kans voor Malinwa. Raman bleef oog in oog met Van Crombrugge niet koel genoeg en in de nastoot trapte Schoofs onbegrijpelijk naast. Racing Genk toonde in het eerste halfuur zo goed als niets en de meeste dreiging bleef van de bezoekers komen. Halfweg de eerste periode moest de thuisdoelman opnieuw alert zijn bij een scherpe voorzet van Raemaekers.

Plots kwamen de Limburgers nadien toch wat opzetten. Sor trapte eerst naast, even later moest De Wolf wel redding brengen op het schot van de flankspeler. De wedstrijd kabbelde nadien verder, met Raman en Cuesta waren er halfweg al twee spelers uitgevallen met een blessure. De 0-0 flikkerde op het bord na een zoutloze eerste helft.

Competitieleider ontsnapt door klein gaatje

Kon Genk na rust wel de nodige druk ontwikkelen? De eerste kansen waren alvast opnieuw voor KV Mechelen. Belghali werd tot twee maal toe voor Van Crombrugge vrijgespeeld, die laatste toonde andermaal zijn kunnen. Malinwa speelde met zijn geluk in Limburg. Aan de overzijde kreeg Tolu na tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid, van dichtbij duwde de Nigeriaanse spits nog naast.

Op het uur was er toch de verdiende 0-1 voor de bezoekers. Mrabti kreeg centraal veel ruimte en zijn schot was een blunderende Van Crombrugge deze keer wel te machtig. Nadien kwam er eindelijk wat vuur in de ploeg bij Racing Genk, pogingen van Hrosovsky en Sadick werden gepareerd door De Wolf. Op een kwartier van het einde kreeg de thuisploeg wat hulp van de bezoekers (en VAR). Touba beging ongelukkig handspel en de thuisploeg kreeg een strafschop. Invaller Oh vloerde deze keer wel De Wolf: 1-1.

Gek genoeg was het opnieuw Malinwa dat nadien overnam. Na een geweldige assist van Hairemans vergat Schoofs om van dichtbij de trekker over te halen. Even later werd een schot van Pflücke van de lijn gehaald, in de nastoot trapte Belghali aan de tweede paal naast. Het slotakkkoord was uiteindelijk toch nog voor Genk, in de slotseconden blunderde De Wolf gruwelijk, Oh kroonde zich zowaar nog tot matchwinnaar door de 2-1 in een leeg doel te schieten. Hasi en co trekken met een wel heel zuur gevoel terug richting Mechelen, beide doelmannen kenden niet hun beste namiddag.

Scoreverloop:

0-1 (60') Mrabti, 1-1 (76') Oh (p), 2-1 (90+7') Oh

Verdiende KV Mechelen gewoon de zege?

Meest recent

'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

75
75
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

53
53
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

69
69
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

67
67
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

105
105
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

281
281
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

80
80
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

54
54
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

369
369
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

164
164
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

118
118
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

148
148
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

273
273
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

313
313
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

287
287
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

195
195
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

376
376
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

155
155
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

296
296
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

327
327
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

419
419
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1776
1776
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

287
287

Meer sportnieuws