Racing Genk kruipt door allerkleinste gaatje tegen sterk KV

192 stemmen
Racing Genk kruipt door allerkleinste gaatje tegen sterk KV

Miraculeus heeft Racing Genk zijn straffe reeks nog wat verlengd. De Limburgers zwalpten een hele wedstrijd lang tegen een zeer sterk KV Mechelen, dat met een wel heel zuur gevoel achterblijft na een gruwelijke blunder van De Wolf.

Racing Genk kende voorlopig een fantastisch seizoen en stond alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League. In de Cegeka Arena stond het vandaag tegenover KV Mechelen. Malinwa begon niet onaardig met een fel gewijzigde kern en stond in de ruime middenmoot. Sor werd door Fink in de basis gedropt, bij Rood-Geel kreeg Raman opnieuw de voorkeur boven Lauberbach.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Ongelukkige Raman bezorgt KV dubbele klap

Beide ploegen begonnen met een wel heel lange studieronde. Op het kwartier was er plots een geweldige (dubbele) kans voor Malinwa. Raman bleef oog in oog met Van Crombrugge niet koel genoeg en in de nastoot trapte Schoofs onbegrijpelijk naast. Racing Genk toonde in het eerste halfuur zo goed als niets en de meeste dreiging bleef van de bezoekers komen. Halfweg de eerste periode moest de thuisdoelman opnieuw alert zijn bij een scherpe voorzet van Raemaekers.

Plots kwamen de Limburgers nadien toch wat opzetten. Sor trapte eerst naast, even later moest De Wolf wel redding brengen op het schot van de flankspeler. De wedstrijd kabbelde nadien verder, met Raman en Cuesta waren er halfweg al twee spelers uitgevallen met een blessure. De 0-0 flikkerde op het bord na een zoutloze eerste helft.

Competitieleider ontsnapt door klein gaatje

Kon Genk na rust wel de nodige druk ontwikkelen? De eerste kansen waren alvast opnieuw voor KV Mechelen. Belghali werd tot twee maal toe voor Van Crombrugge vrijgespeeld, die laatste toonde andermaal zijn kunnen. Malinwa speelde met zijn geluk in Limburg. Aan de overzijde kreeg Tolu na tien minuten spelen zijn eerste mogelijkheid, van dichtbij duwde de Nigeriaanse spits nog naast.

Op het uur was er toch de verdiende 0-1 voor de bezoekers. Mrabti kreeg centraal veel ruimte en zijn schot was een blunderende Van Crombrugge deze keer wel te machtig. Nadien kwam er eindelijk wat vuur in de ploeg bij Racing Genk, pogingen van Hrosovsky en Sadick werden gepareerd door De Wolf. Op een kwartier van het einde kreeg de thuisploeg wat hulp van de bezoekers (en VAR). Touba beging ongelukkig handspel en de thuisploeg kreeg een strafschop. Invaller Oh vloerde deze keer wel De Wolf: 1-1.

Gek genoeg was het opnieuw Malinwa dat nadien overnam. Na een geweldige assist van Hairemans vergat Schoofs om van dichtbij de trekker over te halen. Even later werd een schot van Pflücke van de lijn gehaald, in de nastoot trapte Belghali aan de tweede paal naast. Het slotakkkoord was uiteindelijk toch nog voor Genk, in de slotseconden blunderde De Wolf gruwelijk, Oh kroonde zich zowaar nog tot matchwinnaar door de 2-1 in een leeg doel te schieten. Hasi en co trekken met een wel heel zuur gevoel terug richting Mechelen, beide doelmannen kenden niet hun beste namiddag.

Scoreverloop:

0-1 (60') Mrabti, 1-1 (76') Oh (p), 2-1 (90+7') Oh

Verdiende KV Mechelen gewoon de zege?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

130
130
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

25
25
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

50
50
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

90
90
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

171
171
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

689
689
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

129
129
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

214
214
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

171
171
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

156
156
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

270
270
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

48
48
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

182
182
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

518
518
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

255
255
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

238
238
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

142
142
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

474
474
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

346
346
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

154
154
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

145
145

Meer sportnieuws