Anderlecht legt toptalent (16) vast: ‘Meteen naar eerste ploeg’

door
Anderlecht legt toptalent (16) vast: ‘Meteen naar eerste ploeg’

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen bevestigd dat het Nathan De Cat heeft vastgelegd. De 16-jarige middenvelder wordt gezien als een enorm talent en zal vanaf nu ook definitief meetrainen met de eerste ploeg. 

De Cat verlengde zijn contract tot 2027 en lijkt het volgende talent te worden dat op een doorbraak mikt bij de eerste ploeg. De Belgische jeugdinternational is een vaste waarde bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

LEES OOK: Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

Meteen eerste ploeg

Met het nieuws van zijn contractverlenging laat Anderlecht ook weten dat hij meteen naar de A-kern zal verkassen. “We zijn erg onder de indruk van de snelle ontwikkeling die Nathan doormaakt. Dat heeft hij ons ook getoond tijdens de voorbije zomerstage. Nathan is een zeer intelligente speler. We willen hem nu de kans geven om met het eerste elftal mee te trainen, om hem zo te laten wennen aan een hoger niveau en om zich fysiek nog verder te ontwikkelen”, zegt Jesper Fredberg.

De Cat zal ook nog genoeg minuten krijgen bij de RSCA Futures. Er is namelijk veel concurrentie op het middenveld van paars-wit. “We delen zijn droom: hopelijk kan hij dit seizoen zijn debuut maken voor het eerste elftal, terwijl hij ook voldoende speelminuten zal krijgen met onze RSCA Futures", aldus Fredberg. Zijn contract liep nog tot 2025. De Cat maakte op 10-jarige leeftijd de overstap van de jeugdopleiding van KV Mechelen naar Anderlecht.

Volgend goudhaantje

De Cat is uiteraard in de wolken met zijn nieuwe verbintenis. De verdedigende middenvelder is ook ambitieus. “Zowel ik als mijn familie zijn heel blij met deze contractverlenging. Het is voor mij de beste keuze om mijn ontwikkeling verder te zetten bij RSC Anderlecht. Ik heb hier al veel kunnen leren van mijn eerste stapjes bij de A-ploeg. Mijn droom is om dit seizoen mijn debuut te kunnen maken bij de eerste ploeg in het Lotto Park.”

Moet Nathan De Cat kansen krijgen bij de A-kern van Anderlecht?

Meest recent

Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

1
1
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

13
13
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

11
11
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

15
15
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

83
83
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

41
41
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

22
22
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

126
126
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

23
23
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

499
499
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

220
220
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

176
176
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

85
85
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

98
98
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

98
98
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

650
650
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

171
171
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

315
315
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

49
49
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

653
653
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

274
274
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

93
93
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

144
144
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77

Meer sportnieuws