Tedesco schudt verrassende Rode Duivel uit zijn mouw

door
Tedesco schudt verrassende Rode Duivel uit zijn mouw

Binnen een tweetal weken moeten de Rode Duivels alweer aan de bak in de Nations League. Voor het cruciale tweeluik tegen Italië en Frankrijk overweegt Domenico Tedesco, die alsmaar meer onder vuur ligt, blijkbaar om zijn selectie nog wat meer door mekaar te schudden.

Een paar weken geleden verraste de bondscoach vriend en vijand door Yannick Carrasco en Leandro Trossard te weren. Benieuwd of zij terug van de partij zijn, al is de vraag die op ieders lippen rust vooral of Kevin De Bruyne nog wel present zal tekenen na zijn woede-uitbarsting tijdens de vorige interlandbreak.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Linksback knelpuntberoep

Momenteel ligt de aanvoerder van de Rode Duivels bovendien nog in de lappenmand, al is er volgens zijn coach Pep Guardiola niets ernstigs aan de hand. Terwijl het dus nog af te wachten valt of Tedesco kan rekenen op De Bruyne gaat hij elders alleszins op zoek naar vers bloed om de kern verder op te frissen.

Vooral in het verdedigend compartiment is er nog heel wat werk aan de winkel. Zo zijn de opties links achterin voorlopig bijzonder beperkt. Maxim De Cuyper lijkt weliswaar klaar om een basisplaats te claimen, door het pensioen van Jan Vertonghen verschoof Arthur Theate dan weer naar het hart van de defensie.

Tedesco lonkt naar Dams

En dus speurt Tedesco naar alternatieven voor de twee krullenbollen. Daarbij heeft hij volgens Het Nieuwsblad zijn oog laten vallen op Matteo Dams. Onze 20-jarige landgenoot brak dit seizoen door bij PSV en maakt direct indruk. De voorbije weken verscheen Dams, opgeleid in Eindhoven, telkens aan de aftrap.

Hoewel hij tot dusver slechts acht keer in actie kwam voor de Nederlandse landskampioen, waaronder in de Champions League tegen Juventus, levert dat hem nu alvast al een plek op in de ruime voorselectie voor de komende interlandperiode. Of hij ook de laatste schifting zal overleven weten we begin oktober.

Dams verdient een kans bij de Rode Duivels

Meest recent

Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

23
23
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

15
15
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

30
30
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

238
238
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

79
79
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

19
19
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

34
34
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

215
215
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

306
306
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

88
88
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

257
257
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

327
327
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

386
386
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

313
313
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

111
111
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

561
561
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

729
729
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

242
242
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

317
317
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

133
133
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

337
337
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

377
377
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

216
216

Meer sportnieuws