Toby Alderweireld zet knotsgek VAR-spektakel naar zijn hand

door
Toby Alderweireld zet knotsgek VAR-spektakel naar zijn hand

Na een zinderende pot voetbal bezorgde Antwerp zijn supporters een prachtig orgelpunt. Beide ploegen sakkerden meermaals op de VAR maar finaal was het een 35-jarige krijger die zich tot matchwinnaar kroonde.

Jonas De Roeck keerde in de vooravond terug richting het vertrouwde Westelse Kuipje. Met Antwerp bouwde hij ondertussen aan een mooi nieuw hoofdstuk in zijn trainerscarrière. The Great Old begon bevredigend aan het nieuwe seizoen, bij Westerlo had ook Timmy simons een prima start genomen. Beide ploegen konden naar plek 2 oprukken.

LEES OOK: Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Spektakel in Kuipje met dank aan VAR

Het begin van de wedstrijd was ronduit spektakelrijk te noemen. Eerst botste Sayyadmanesh vanuit een scherpe hoek op Lammens, aan de overzijde haalde Bolat alles uit de kast op een hard schot van Bataille. The Great Old leek even later op voorsprong te komen maar het doelpunt van Janssen werd na een lange VAR-check afgekeurd vanwege buitenspel.

Ook nadien ging het animo door in het Kuipje. Op het halfuur werd Devine onderuit gelopen door doelman Lammens. Na een lange VAR-check kreeg Westerlo een terechte strafschop. Frigan zette zich achter de bal... maar de Antwerpse doelman zette zijn fout recht en pakte het te slap ingeschoten schot van de Kroaat.

Uiteindelijk was het toch Antwerp dat de voorsprong pakte. Een hoekschop viel perfect op de kruin van Alderweireld, die de 0-1 fraai in doel kopte. Het venijn zat echter helemaal in het slot, want ook Frigan maakte zijn strafschopmisser goed door op slag van rust knap voor de 1-1 te zorgen. Een billijke stand halfweg.

Spektakel met klinkend orgelpunt

Ook na de pauze ging het animo verder in deze aantrekkelijke wedstrijd. Een kopbal van Vuskovic verdween net niet binnen het doelkader. Op het uur kreeg Westerlo een nieuwe strafschop, deze keer na ongelukkig handspel van Corbanie. Opnieuw kwam de VAR tussen en scheidsrechter Lambrechts herzag zijn beslissing vanwege buitenspel.

De videoref had een drukke avond, na een schot van Chery leek even later de 1-2 te volgen maar in de baan van zijn schot stond Kerk overduidelijk buitenspel. Opnieuw geen doelpunt dus. En toch kreeg deze wedstrijd nog een klinkend orgelpunt. In blessuretijd kroonde Alderweireld zich tot matchwinnaar met een zeer fraaie kopbalgoal (al ging Bolat wederom niet vrijuit): 1-2. Westerlo had geen tijd meer voor een reactie en bleef verweesd achter, terwijl in het bezoekersvak een spetterend feest losbarstte.

Scoreverloop:

0-1 (41') Alderweireld, 1-1 (45') Frigan, 1-2 (90+5') Alderweireld

Bijzonderheid:

Frigan (Westerlo) mist een strafschop (37').

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel
170

Hoe evalueert u de VAR vandaag?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

716
716
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws