Belgische trainer voor Anderlecht? Drie opties genoemd

door
Belgische trainer voor Anderlecht? Drie opties genoemd

Het tweede trainersontslag van het seizoen is een feit in de Jupiler Pro League. Donderdag kondigde RSC Anderlecht namelijk aan dat Brian Riemer aan de kant is geschoven. De recordkampioen zal dus een geschikte opvolger voor de Deen moeten vinden.

Wat de resultaten betreft, is RSCA degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen. De Brusselaars slaagden erin om zich te plaatsen voor de League Phase van de Europa League door in de voorrondes af te rekenen met Dinamo Minsk. En ondanks de recente 1 op 9 staan ze in eigen land nog steeds op de vierde plaats.

Maar op voetballend vlak loopt het voor geen meter. En de meeste spelers lijken ook op individueel vlak te stagneren. Twee elementen die het bestuur uiteindelijk overstag lieten gaan om Riemer aan de kant te schuiven, nadat de trainer in de voorbije weken ook al onder vuur werd genomen door de eigen achterban.

LEES OOK: Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Kans wagen bij Geraerts

De sportieve leiding zal dus een geschikte opvolger moeten vinden. Liefst zo snel mogelijk gezien de razend drukke kalender. De eerste namen die de ronde doen, zijn vooral buitenlandse pistes. Maar ook een Belg is niet uitgesloten. "Waarom niet? Als die in het profiel past", stelde CEO Sports Jesper Fredberg.

Bij La Dernière Heure schuift men alvast de naam van Karel Geraerts naar voren. Die leverde bij Union SG al goed werk af en kent zowel de club als de competitie. Momenteel is de oud-middenvelder wel nog aan de slag bij Schalke 04. Daar wordt echter al een tijdje aan zijn poten gezaagd door technisch directeur Ben Manga.

Vanhaezebrouck of Clement?

Analist Nordin Jbari laat bij RTBF nog twee namen vallen. Allereerst die van Hein Vanhaezebrouck, momenteel aan de slag als (televisie-)analist. "Vanhaezebrouck? Waarom niet? Maar hij was er al aan de slag onder quasi dezelfde directie en toen was hij niet echt tevreden. Dat zou gecompliceerd zijn. Philippe Clement (Rangers FC) zou ook een goede keuze zijn, maar hij is al bezet. En er lopen wel degelijk goede Belgische coaches rond die vrij zijn."

Wie zou de beste optie zijn voor RSCA?

Meest recent

'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

13
13
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

28
28
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

29
29
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

95
95
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

108
108
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

79
79
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

237
237
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

59
59
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

80
80
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

130
130
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

56
56
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

212
212
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

232
232
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

211
211
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

358
358
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

359
359
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

154
154
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

570
570

Meer sportnieuws