Trainerstunt in de maak? 'Anderlecht gaat voor kampioenenmaker'

1815
Trainerstunt in de maak? 'Anderlecht gaat voor kampioenenmaker'

RSC Anderlecht is momenteel op zoek naar een nieuwe trainer. Donderdag maakte de recordkampioen immers bekend dat de samenwerking met Brian Riemer per direct is stopgezet. Bij de zoektocht naar een opvolger staat alvast één grote naam op de lijst.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer. Maar dat bleek goede zaak. Zo is het geleverde spel al een heel seizoen ondermaats en in de laatste matchen begonnen ook de resultaten plots tegen te vallen.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Doodsteek tegen Genk

Bovendien slaagde Deen er op bijna twee jaar tijd nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Bij een groot deel van de achterban was het geduld dan ook al een tijdje verdwenen. En de kansloze nederlaag van afgelopen dinsdag tegen Genk bleek ook voor het bestuur de druppel. Donderdagochtend werd Riemer op de hoogte gebracht van zijn ontslag, beloften-coach David Hubert neemt voorlopig over als interim-trainer.

Kampioenenmaker Antwerp

Ondertussen gaat CEO Sports Jesper Fredberg op zoek naar een vervanger. En volgens Het Laatste Nieuws denkt hij daarvoor aan minstens één grote naam: Mark van Bommel. De Nederlander was destijds als speler actief op het allerhoogste niveau. In de voorbije twee seizoenen maakte hij dan weer indruk als hoofdcoach van Antwerp FC.

Met de Great Old won hij onder meer de landstitel, de beker en de supercup. Van Bommel weet dus wat nodig is om succes te boeken in België. Voorlopig is wel niet duidelijk of de Nederlander, momenteel zonder club, openstaat voor een verhuis naar het Lotto Park. Het valt ook af te wachten of hij effectief haalbaar is voor Paars-Wit.

Deens alternatief

Een andere concrete piste is die van Kasper Hjulmand. De ex-bondscoach van Denemarken was in het verleden ook al in beeld bij RSCA. De Deense link is bovendien sterk aanwezig bij Paars-Wit. Maar Fredberg zou zich wel heel kwetsbaar opstellen als hij opnieuw voor een landgenoot gaat. Overigens zullen de andere bestuursleden zich ongetwijfeld ook willen laten gelden. Voorlopig kan de trainerszoektocht dus nog alle richtingen uit ...

Anderlecht moet vol voor Van Bommel gaan ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

59
59
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

102
102
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

73
73
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

215
215
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

968
968
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

436
436
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws