Trainersjacht Anderlecht: Van Bommel naar Lotto Park?

817
Trainersjacht Anderlecht: Van Bommel naar Lotto Park?

Wat al enkele dagen in de lucht hing, is sinds donderdag ook een feit: Brian Riemer heeft zijn ontslag gekregen als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De sportieve leiding moet dus op zoek naar een geschikte opvolger. Het name-dropping draait alvast op volle toeren.

Net geen twee jaar geleden moest RSCA op zoek naar een nieuwe trainer. Felice Mazzu was al na enkele weken immers bedankt voor bewezen diensten en zijn vervanger Robin Veldman nam slechts tijdelijk over. Uiteindelijk besloot Jesper Fredberg, nog maar net aan de slag als sportieve baas, om zijn landgenoot Riemer aan te werven.

Daarmee nam hij een bepaald risico, tot dusver had Riemer namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd dan ook geen groot succes. Al was het voor de Deen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Volle prijs voor matig voetbal

De progressie in het klassement was dus aanzienlijk. Maar het feit dat de landstitel in extremis werd weggegeven, bleef zwaar op de maag liggen. Bovendien bleef het geleverde spel ondermaats en kon Riemer amper voor beterschap zorgen. Ook in de huidige jaargang ging het wat dat betreft de verkeerde richting uit. Na aanhoudende kritiek moest de Deen daarvoor betalen met zijn ontslag.

Beloften-coach David Hubert neemt voorlopig over, maar het is de bedoeling om extern een nieuwe T1 aan te werven. In de komende dagen zullen ongetwijfeld nog meer concrete pistes naar buiten komen, momenteel is het vooral nog giswerk over wie de fakkel kan overnemen. Bij RTL Sports schuift men op de sociale media alvast vier namen naar voren: Hein Vanhaezebrouck, Kasper Hjulmand, Roger Schmidt en Mark van Bommel.

Succesverhaal bij Antwerp

Die laatste was de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en weet wat nodig is om prijzen te pakken in België. Bovendien zou de Nederlander er kunnen werken in de buurt van zijn voetballende zonen. De vraag is evenwel of Van Bommel een betaalbare optie en zelf wel staat te springen om weer aan de slag te gaan in de JPL. Inmiddels werd bij Het Laatste Nieuws alvast bevestigd dat zijn naam wel degelijk op de verlanglijst staat.

Van Bommel zou een ideale trainer zijn voor Anderlecht ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

37
37
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

21
21
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

167
167
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

100
100
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

191
191
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

63
63
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

933
933
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

167
167
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

924
924
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws