Trainersjacht Anderlecht: Van Bommel naar Lotto Park?

door
Trainersjacht Anderlecht: Van Bommel naar Lotto Park?

Wat al enkele dagen in de lucht hing, is sinds donderdag ook een feit: Brian Riemer heeft zijn ontslag gekregen als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De sportieve leiding moet dus op zoek naar een geschikte opvolger. Het name-dropping draait alvast op volle toeren.

Net geen twee jaar geleden moest RSCA op zoek naar een nieuwe trainer. Felice Mazzu was al na enkele weken immers bedankt voor bewezen diensten en zijn vervanger Robin Veldman nam slechts tijdelijk over. Uiteindelijk besloot Jesper Fredberg, nog maar net aan de slag als sportieve baas, om zijn landgenoot Riemer aan te werven.

Daarmee nam hij een bepaald risico, tot dusver had Riemer namelijk amper ervaring als hoofdcoach opgedaan. Zijn eerste half seizoen werd dan ook geen groot succes. Al was het voor de Deen vooral puin ruimen. In de zomermercato die daarop volgde werd de selectie echter aanzienlijk versterkte en parkeerde Riemer zijn ploeg op een derde plaats.

LEES OOK: Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Volle prijs voor matig voetbal

De progressie in het klassement was dus aanzienlijk. Maar het feit dat de landstitel in extremis werd weggegeven, bleef zwaar op de maag liggen. Bovendien bleef het geleverde spel ondermaats en kon Riemer amper voor beterschap zorgen. Ook in de huidige jaargang ging het wat dat betreft de verkeerde richting uit. Na aanhoudende kritiek moest de Deen daarvoor betalen met zijn ontslag.

Beloften-coach David Hubert neemt voorlopig over, maar het is de bedoeling om extern een nieuwe T1 aan te werven. In de komende dagen zullen ongetwijfeld nog meer concrete pistes naar buiten komen, momenteel is het vooral nog giswerk over wie de fakkel kan overnemen. Bij RTL Sports schuift men op de sociale media alvast vier namen naar voren: Hein Vanhaezebrouck, Kasper Hjulmand, Roger Schmidt en Mark van Bommel.

Succesverhaal bij Antwerp

Die laatste was de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en weet wat nodig is om prijzen te pakken in België. Bovendien zou de Nederlander er kunnen werken in de buurt van zijn voetballende zonen. De vraag is evenwel of Van Bommel een betaalbare optie en zelf wel staat te springen om weer aan de slag te gaan in de JPL. Inmiddels werd bij Het Laatste Nieuws alvast bevestigd dat zijn naam wel degelijk op de verlanglijst staat.

Van Bommel zou een ideale trainer zijn voor Anderlecht ...

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

0
0
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

12
12
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

10
10
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

108
108
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

56
56
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

131
131
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

109
109
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

114
114
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

216
216
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

286
286
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

113
113
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

354
354
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

289
289
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

241
241
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

425
425
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

266
266
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

277
277
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

415
415
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

334
334

Meer sportnieuws