'Opvolging Riemer: Anderlecht denkt aan oude bekenden'

door
'Opvolging Riemer: Anderlecht denkt aan oude bekenden'

Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe trainer nadat Brian Riemer donderdagochtend ontslagen werd. De Deen moest na iets minder dan twee jaar opkrassen na een ontgoochelende start van het seizoen.

Daarbij vielen de resultaten wel nog goed mee, want Anderlecht staat na zeven speeldagen op de vierde plaats in het klassement. De grieven die Riemer ten laste gelegd werden, hadden echter veeleer te maken met het geleverde spel. Anderlecht voetbalde vaak pover en er was green progressie merkbaar.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Anderlecht benaderde nog geen trainers

CEO Sports Jesper Fredberg lichtte in de namiddag al een eerste tip van de sluier over de zoektocht naar een nieuwe trainer. Nadat Riemer Anderlecht terug naar de top bracht, lijkt Anderlecht nu vooral een trainer te zoeken die de resultaten ook kan koppelen aan offensief voetbal zoals het Anderlecht-DNA betaamt.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht nog geen potentiële nieuwe trainers benaderd heeft. Het wou uit respect voor Riemer wachten tot die op de hoogte was van zijn ontslag en op Neerpede vertrokken was. Maar de eerste namen van mogelijke opvolgers zijn wel al bekend.

Hjulmand en Letsch eerste kandidaten

Met name Kasper Hjulmand en Thomas Letsch worden genoemd als mogelijke kandidaten. Ook onze redactie schoof hun namen al naar voor. Hjulmand stond enkele jaren geleden al eens dicht bij Anderlecht, maar desondanks schat HNB de kans niet al te hoog in dat hij nu zal komen. Opnieuw een Deense coach nemen zou immers voor enorme druk zorgen op die trainer én op Fredberg.

Dan is Letsch misschien op dit moment een meer realistische piste. De 56-jarige Duitser is momenteel vrij nadat hij in april ontslagen werd bij VfL Bochum. Anderlecht houdt hem al enkele jaren in de gaten, sinds hij in de zomer van 2021 met Vitesse Paars-Wit uit de Conference League hield. Letsch was in het verleden nog aan de slag bij Red Bull Salzburg en staat dus voor offensief pressingvoetbal.

Wie zou de beste keuze zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

7
7
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

29
29
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

191
191
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

81
81
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

77
77
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

89
89
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

151
151
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

261
261
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

354
354
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

146
146
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

553
553
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

300
300
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

181
181
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

306
306
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

260
260
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

971
971
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

435
435
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

305
305
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

143
143
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

262
262
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

245
245
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

216
216
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

167
167
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

486
486
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

466
466

Meer sportnieuws