'Opvolging Riemer: Anderlecht denkt aan oude bekenden'

door
'Opvolging Riemer: Anderlecht denkt aan oude bekenden'

Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe trainer nadat Brian Riemer donderdagochtend ontslagen werd. De Deen moest na iets minder dan twee jaar opkrassen na een ontgoochelende start van het seizoen.

Daarbij vielen de resultaten wel nog goed mee, want Anderlecht staat na zeven speeldagen op de vierde plaats in het klassement. De grieven die Riemer ten laste gelegd werden, hadden echter veeleer te maken met het geleverde spel. Anderlecht voetbalde vaak pover en er was green progressie merkbaar.

LEES OOK: 'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Anderlecht benaderde nog geen trainers

CEO Sports Jesper Fredberg lichtte in de namiddag al een eerste tip van de sluier over de zoektocht naar een nieuwe trainer. Nadat Riemer Anderlecht terug naar de top bracht, lijkt Anderlecht nu vooral een trainer te zoeken die de resultaten ook kan koppelen aan offensief voetbal zoals het Anderlecht-DNA betaamt.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht nog geen potentiële nieuwe trainers benaderd heeft. Het wou uit respect voor Riemer wachten tot die op de hoogte was van zijn ontslag en op Neerpede vertrokken was. Maar de eerste namen van mogelijke opvolgers zijn wel al bekend.

Hjulmand en Letsch eerste kandidaten

Met name Kasper Hjulmand en Thomas Letsch worden genoemd als mogelijke kandidaten. Ook onze redactie schoof hun namen al naar voor. Hjulmand stond enkele jaren geleden al eens dicht bij Anderlecht, maar desondanks schat HNB de kans niet al te hoog in dat hij nu zal komen. Opnieuw een Deense coach nemen zou immers voor enorme druk zorgen op die trainer én op Fredberg.

Dan is Letsch misschien op dit moment een meer realistische piste. De 56-jarige Duitser is momenteel vrij nadat hij in april ontslagen werd bij VfL Bochum. Anderlecht houdt hem al enkele jaren in de gaten, sinds hij in de zomer van 2021 met Vitesse Paars-Wit uit de Conference League hield. Letsch was in het verleden nog aan de slag bij Red Bull Salzburg en staat dus voor offensief pressingvoetbal.

Wie zou de beste keuze zijn voor Anderlecht?

Meest recent

KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

19
19
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

84
84
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

96
96
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

141
141
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

225
225
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

95
95
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

421
421
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

226
226
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

405
405
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

347
347
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

369
369
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

72
72
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

60
60
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

93
93
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

225
225
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

85
85
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

340
340
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

209
209
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

93
93
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

169
169
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

225
225
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

82
82
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

156
156

Meer sportnieuws