Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

529 stemmen
Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

Hoewel hij het alsmaar heter onder de voeten krijgt staat Brian Riemer voorlopig naar verluidt nog niet ter discussie bij Anderlecht. Jesper Fredberg houdt zijn landgenoot dan ook de hand boven het hoofd. Al kan de CEO Sports misschien wel evenmin op zijn beide oren slapen.

Niet dat een ontslag om de hoek loert, maar volgens Het Nieuwsblad bevindt Fredberg zich stilaan eveneens in nauwe schoentjes. Zijn transferbeleid ligt niet alleen bij analisten zoals Marc Degryse onder vuur, ook intern worden er vragen gesteld bij de beslissingen van de Deen. Deze zomer scoorde hij volgens de krant voorlopig alleszins geen goede punten bij de directie. Al is het wel nog te vroeg om de definitieve balans van de afgelopen transferperiode op te maken.

LEES OOK: KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

Fredberg faalt op mercato

Tenslotte streken last-minute aanwinsten zoals Leander Dendoncker nog maar pas neer in het Lotto Park. Tot dusver maakten onder andere Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen evenwel geen overtuigende indruk. Thomas Foket zit dan weer nog steeds aan de bank gekluisterd. Hun impact blijft op die manier vooralsnog bijzonder beperkt, en dus heeft RSCA-watcher Jurgen Geril toch sterk zijn twijfels bij de kwalitieit van de huidige selectie. Zeker in de breedte.

Volgens hem dreigt het feit dat de Brusselaars opnieuw op drie fronten actief zijn punten te kosten in de competitie. "Je speelt tien matchen meer, en vorig seizoen was het soms al harken", klinkt het in Sjotcast. "Schmeichel werd niet vervangen, Zanka, Simic en Dendoncker vervangen Federico Gattoni, Zeno Debast en Thomas Delaney terwijl Edozie de blessure van Thorgan Hazard opvangt. De nieuwkomers hebben tijd nodig, maar een spelmaker heeft hij niet gevonden."

Breukje met bestuur?

Geril noemt de tegenstrijdige uitspraken van Fredberg en Marc Coucke over het beschikbare budget frappant voorts "frappant", terwijl Yanko Beeckman eraan toevoegt dat hij het vreemd vindt dat alle eieren in het mandje van toptarget Christian Eriksen werden gelegd. Onder meer daarvoor moet Fredberg zich dinsdag komen verantwoorden bij de Raad van Bestuur, die weliswaar reeds langer op het programma stond en waar zijn aanwezigheid geen uitzondering vormt.

Ook volgens Het Laatste Nieuws is er geen sprake van een zogenaamde crisisvergadering, maar moet Fredberg aan voorzitter Wouter Vandenhaute en co wel een woordje uitleg geven over de huidige gang van zaken. "Structureel ingrijpende beslissingen worden niet verwacht", aldus de krant. Al is het nog maar de vraag hoe lang het zal duren vooraleer het falen van Riemer, die fel aan hem verbonden blijft, tevens op de CEO Sports zal afstalen. Zeker bij de kritische fans.

Exit met Riemer?

Zij verwijten Fredberg onder andere dat hij de inkomsten van Debast niet spendeerde, al opperde de Deen zelf dan weer dat Paars-Wit op nog meer sterkhouders moest cashten alvorens zelf toe te slaan. Een jaar geleden gooide Fredberg nog hoge ogen door in zijn eerste zomer als sportieve baas wél stevig zijn stempel te drukken, maar intussen blijken ook heel wat van die transfers miscasts te zijn. Zijn krediet dreigt samen met dat van Riemer zo zienderogen te slinken.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

24
24
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

71
71
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

62
62
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

505
505
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

466
466
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

705
705
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws