Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

door
Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

Hoewel hij het alsmaar heter onder de voeten krijgt staat Brian Riemer voorlopig naar verluidt nog niet ter discussie bij Anderlecht. Jesper Fredberg houdt zijn landgenoot dan ook de hand boven het hoofd. Al kan de CEO Sports misschien wel evenmin op zijn beide oren slapen.

Niet dat een ontslag om de hoek loert, maar volgens Het Nieuwsblad bevindt Fredberg zich stilaan eveneens in nauwe schoentjes. Zijn transferbeleid ligt niet alleen bij analisten zoals Marc Degryse onder vuur, ook intern worden er vragen gesteld bij de beslissingen van de Deen. Deze zomer scoorde hij volgens de krant voorlopig alleszins geen goede punten bij de directie. Al is het wel nog te vroeg om de definitieve balans van de afgelopen transferperiode op te maken.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Fredberg faalt op mercato

Tenslotte streken last-minute aanwinsten zoals Leander Dendoncker nog maar pas neer in het Lotto Park. Tot dusver maakten onder andere Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen evenwel geen overtuigende indruk. Thomas Foket zit dan weer nog steeds aan de bank gekluisterd. Hun impact blijft op die manier vooralsnog bijzonder beperkt, en dus heeft RSCA-watcher Jurgen Geril toch sterk zijn twijfels bij de kwalitieit van de huidige selectie. Zeker in de breedte.

Volgens hem dreigt het feit dat de Brusselaars opnieuw op drie fronten actief zijn punten te kosten in de competitie. "Je speelt tien matchen meer, en vorig seizoen was het soms al harken", klinkt het in Sjotcast. "Schmeichel werd niet vervangen, Zanka, Simic en Dendoncker vervangen Federico Gattoni, Zeno Debast en Thomas Delaney terwijl Edozie de blessure van Thorgan Hazard opvangt. De nieuwkomers hebben tijd nodig, maar een spelmaker heeft hij niet gevonden."

Breukje met bestuur?

Geril noemt de tegenstrijdige uitspraken van Fredberg en Marc Coucke over het beschikbare budget frappant voorts "frappant", terwijl Yanko Beeckman eraan toevoegt dat hij het vreemd vindt dat alle eieren in het mandje van toptarget Christian Eriksen werden gelegd. Onder meer daarvoor moet Fredberg zich dinsdag komen verantwoorden bij de Raad van Bestuur, die weliswaar reeds langer op het programma stond en waar zijn aanwezigheid geen uitzondering vormt.

Ook volgens Het Laatste Nieuws is er geen sprake van een zogenaamde crisisvergadering, maar moet Fredberg aan voorzitter Wouter Vandenhaute en co wel een woordje uitleg geven over de huidige gang van zaken. "Structureel ingrijpende beslissingen worden niet verwacht", aldus de krant. Al is het nog maar de vraag hoe lang het zal duren vooraleer het falen van Riemer, die fel aan hem verbonden blijft, tevens op de CEO Sports zal afstalen. Zeker bij de kritische fans.

Exit met Riemer?

Zij verwijten Fredberg onder andere dat hij de inkomsten van Debast niet spendeerde, al opperde de Deen zelf dan weer dat Paars-Wit op nog meer sterkhouders moest cashten alvorens zelf toe te slaan. Een jaar geleden gooide Fredberg nog hoge ogen door in zijn eerste zomer als sportieve baas wél stevig zijn stempel te drukken, maar intussen blijken ook heel wat van die transfers miscasts te zijn. Zijn krediet dreigt samen met dat van Riemer zo zienderogen te slinken.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

1
1
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

12
12
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

41
41
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

43
43
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

36
36
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

138
138
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

82
82
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

119
119
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

195
195
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

216
216
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

204
204
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

359
359
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

106
106
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

592
592
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

291
291
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

485
485
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

401
401
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

418
418
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

68
68
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

244
244
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90

Meer sportnieuws