Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

door
Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

Hoewel hij het alsmaar heter onder de voeten krijgt staat Brian Riemer voorlopig naar verluidt nog niet ter discussie bij Anderlecht. Jesper Fredberg houdt zijn landgenoot dan ook de hand boven het hoofd. Al kan de CEO Sports misschien wel evenmin op zijn beide oren slapen.

Niet dat een ontslag om de hoek loert, maar volgens Het Nieuwsblad bevindt Fredberg zich stilaan eveneens in nauwe schoentjes. Zijn transferbeleid ligt niet alleen bij analisten zoals Marc Degryse onder vuur, ook intern worden er vragen gesteld bij de beslissingen van de Deen. Deze zomer scoorde hij volgens de krant voorlopig alleszins geen goede punten bij de directie. Al is het wel nog te vroeg om de definitieve balans van de afgelopen transferperiode op te maken.

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

Fredberg faalt op mercato

Tenslotte streken last-minute aanwinsten zoals Leander Dendoncker nog maar pas neer in het Lotto Park. Tot dusver maakten onder andere Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen evenwel geen overtuigende indruk. Thomas Foket zit dan weer nog steeds aan de bank gekluisterd. Hun impact blijft op die manier vooralsnog bijzonder beperkt, en dus heeft RSCA-watcher Jurgen Geril toch sterk zijn twijfels bij de kwalitieit van de huidige selectie. Zeker in de breedte.

Volgens hem dreigt het feit dat de Brusselaars opnieuw op drie fronten actief zijn punten te kosten in de competitie. "Je speelt tien matchen meer, en vorig seizoen was het soms al harken", klinkt het in Sjotcast. "Schmeichel werd niet vervangen, Zanka, Simic en Dendoncker vervangen Federico Gattoni, Zeno Debast en Thomas Delaney terwijl Edozie de blessure van Thorgan Hazard opvangt. De nieuwkomers hebben tijd nodig, maar een spelmaker heeft hij niet gevonden."

Breukje met bestuur?

Geril noemt de tegenstrijdige uitspraken van Fredberg en Marc Coucke over het beschikbare budget frappant voorts "frappant", terwijl Yanko Beeckman eraan toevoegt dat hij het vreemd vindt dat alle eieren in het mandje van toptarget Christian Eriksen werden gelegd. Onder meer daarvoor moet Fredberg zich dinsdag komen verantwoorden bij de Raad van Bestuur, die weliswaar reeds langer op het programma stond en waar zijn aanwezigheid geen uitzondering vormt.

Ook volgens Het Laatste Nieuws is er geen sprake van een zogenaamde crisisvergadering, maar moet Fredberg aan voorzitter Wouter Vandenhaute en co wel een woordje uitleg geven over de huidige gang van zaken. "Structureel ingrijpende beslissingen worden niet verwacht", aldus de krant. Al is het nog maar de vraag hoe lang het zal duren vooraleer het falen van Riemer, die fel aan hem verbonden blijft, tevens op de CEO Sports zal afstalen. Zeker bij de kritische fans.

Exit met Riemer?

Zij verwijten Fredberg onder andere dat hij de inkomsten van Debast niet spendeerde, al opperde de Deen zelf dan weer dat Paars-Wit op nog meer sterkhouders moest cashten alvorens zelf toe te slaan. Een jaar geleden gooide Fredberg nog hoge ogen door in zijn eerste zomer als sportieve baas wél stevig zijn stempel te drukken, maar intussen blijken ook heel wat van die transfers miscasts te zijn. Zijn krediet dreigt samen met dat van Riemer zo zienderogen te slinken.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

39
39
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

28
28
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

296
296
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

311
311
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

330
330
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

152
152
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

274
274
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

167
167
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

75
75
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

272
272
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

281
281
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

315
315
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

425
425
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

482
482
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

801
801
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

521
521

Meer sportnieuws