Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

529 stemmen
Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

Hoewel hij het alsmaar heter onder de voeten krijgt staat Brian Riemer voorlopig naar verluidt nog niet ter discussie bij Anderlecht. Jesper Fredberg houdt zijn landgenoot dan ook de hand boven het hoofd. Al kan de CEO Sports misschien wel evenmin op zijn beide oren slapen.

Niet dat een ontslag om de hoek loert, maar volgens Het Nieuwsblad bevindt Fredberg zich stilaan eveneens in nauwe schoentjes. Zijn transferbeleid ligt niet alleen bij analisten zoals Marc Degryse onder vuur, ook intern worden er vragen gesteld bij de beslissingen van de Deen. Deze zomer scoorde hij volgens de krant voorlopig alleszins geen goede punten bij de directie. Al is het wel nog te vroeg om de definitieve balans van de afgelopen transferperiode op te maken.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Fredberg faalt op mercato

Tenslotte streken last-minute aanwinsten zoals Leander Dendoncker nog maar pas neer in het Lotto Park. Tot dusver maakten onder andere Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen evenwel geen overtuigende indruk. Thomas Foket zit dan weer nog steeds aan de bank gekluisterd. Hun impact blijft op die manier vooralsnog bijzonder beperkt, en dus heeft RSCA-watcher Jurgen Geril toch sterk zijn twijfels bij de kwalitieit van de huidige selectie. Zeker in de breedte.

Volgens hem dreigt het feit dat de Brusselaars opnieuw op drie fronten actief zijn punten te kosten in de competitie. "Je speelt tien matchen meer, en vorig seizoen was het soms al harken", klinkt het in Sjotcast. "Schmeichel werd niet vervangen, Zanka, Simic en Dendoncker vervangen Federico Gattoni, Zeno Debast en Thomas Delaney terwijl Edozie de blessure van Thorgan Hazard opvangt. De nieuwkomers hebben tijd nodig, maar een spelmaker heeft hij niet gevonden."

Breukje met bestuur?

Geril noemt de tegenstrijdige uitspraken van Fredberg en Marc Coucke over het beschikbare budget frappant voorts "frappant", terwijl Yanko Beeckman eraan toevoegt dat hij het vreemd vindt dat alle eieren in het mandje van toptarget Christian Eriksen werden gelegd. Onder meer daarvoor moet Fredberg zich dinsdag komen verantwoorden bij de Raad van Bestuur, die weliswaar reeds langer op het programma stond en waar zijn aanwezigheid geen uitzondering vormt.

Ook volgens Het Laatste Nieuws is er geen sprake van een zogenaamde crisisvergadering, maar moet Fredberg aan voorzitter Wouter Vandenhaute en co wel een woordje uitleg geven over de huidige gang van zaken. "Structureel ingrijpende beslissingen worden niet verwacht", aldus de krant. Al is het nog maar de vraag hoe lang het zal duren vooraleer het falen van Riemer, die fel aan hem verbonden blijft, tevens op de CEO Sports zal afstalen. Zeker bij de kritische fans.

Exit met Riemer?

Zij verwijten Fredberg onder andere dat hij de inkomsten van Debast niet spendeerde, al opperde de Deen zelf dan weer dat Paars-Wit op nog meer sterkhouders moest cashten alvorens zelf toe te slaan. Een jaar geleden gooide Fredberg nog hoge ogen door in zijn eerste zomer als sportieve baas wél stevig zijn stempel te drukken, maar intussen blijken ook heel wat van die transfers miscasts te zijn. Zijn krediet dreigt samen met dat van Riemer zo zienderogen te slinken.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

38
38
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

2
2
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

18
18
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

19
19
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

61
61
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

65
65
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

147
147
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

167
167
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

117
117
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

204
204
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

53
53
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

200
200
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

155
155
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

200
200
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

115
115
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

150
150
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

78
78
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

363
363
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

166
166
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

69
69
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

435
435
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

372
372
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

583
583
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

597
597
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws