Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

529
Crisis in Anderlecht: bestuur roept Fredberg op het matje

Hoewel hij het alsmaar heter onder de voeten krijgt staat Brian Riemer voorlopig naar verluidt nog niet ter discussie bij Anderlecht. Jesper Fredberg houdt zijn landgenoot dan ook de hand boven het hoofd. Al kan de CEO Sports misschien wel evenmin op zijn beide oren slapen.

Niet dat een ontslag om de hoek loert, maar volgens Het Nieuwsblad bevindt Fredberg zich stilaan eveneens in nauwe schoentjes. Zijn transferbeleid ligt niet alleen bij analisten zoals Marc Degryse onder vuur, ook intern worden er vragen gesteld bij de beslissingen van de Deen. Deze zomer scoorde hij volgens de krant voorlopig alleszins geen goede punten bij de directie. Al is het wel nog te vroeg om de definitieve balans van de afgelopen transferperiode op te maken.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Fredberg faalt op mercato

Tenslotte streken last-minute aanwinsten zoals Leander Dendoncker nog maar pas neer in het Lotto Park. Tot dusver maakten onder andere Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen evenwel geen overtuigende indruk. Thomas Foket zit dan weer nog steeds aan de bank gekluisterd. Hun impact blijft op die manier vooralsnog bijzonder beperkt, en dus heeft RSCA-watcher Jurgen Geril toch sterk zijn twijfels bij de kwalitieit van de huidige selectie. Zeker in de breedte.

Volgens hem dreigt het feit dat de Brusselaars opnieuw op drie fronten actief zijn punten te kosten in de competitie. "Je speelt tien matchen meer, en vorig seizoen was het soms al harken", klinkt het in Sjotcast. "Schmeichel werd niet vervangen, Zanka, Simic en Dendoncker vervangen Federico Gattoni, Zeno Debast en Thomas Delaney terwijl Edozie de blessure van Thorgan Hazard opvangt. De nieuwkomers hebben tijd nodig, maar een spelmaker heeft hij niet gevonden."

Breukje met bestuur?

Geril noemt de tegenstrijdige uitspraken van Fredberg en Marc Coucke over het beschikbare budget frappant voorts "frappant", terwijl Yanko Beeckman eraan toevoegt dat hij het vreemd vindt dat alle eieren in het mandje van toptarget Christian Eriksen werden gelegd. Onder meer daarvoor moet Fredberg zich dinsdag komen verantwoorden bij de Raad van Bestuur, die weliswaar reeds langer op het programma stond en waar zijn aanwezigheid geen uitzondering vormt.

Ook volgens Het Laatste Nieuws is er geen sprake van een zogenaamde crisisvergadering, maar moet Fredberg aan voorzitter Wouter Vandenhaute en co wel een woordje uitleg geven over de huidige gang van zaken. "Structureel ingrijpende beslissingen worden niet verwacht", aldus de krant. Al is het nog maar de vraag hoe lang het zal duren vooraleer het falen van Riemer, die fel aan hem verbonden blijft, tevens op de CEO Sports zal afstalen. Zeker bij de kritische fans.

Exit met Riemer?

Zij verwijten Fredberg onder andere dat hij de inkomsten van Debast niet spendeerde, al opperde de Deen zelf dan weer dat Paars-Wit op nog meer sterkhouders moest cashten alvorens zelf toe te slaan. Een jaar geleden gooide Fredberg nog hoge ogen door in zijn eerste zomer als sportieve baas wél stevig zijn stempel te drukken, maar intussen blijken ook heel wat van die transfers miscasts te zijn. Zijn krediet dreigt samen met dat van Riemer zo zienderogen te slinken.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

0
0
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

11
11
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

65
65
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

16
16
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

44
44
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

63
63
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

47
47
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

299
299
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

148
148
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

171
171
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

71
71
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

124
124
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

64
64
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

133
133
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

289
289
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

65
65
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

206
206
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

479
479
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

165
165

Meer sportnieuws