'Dure transferfouten: Fredberg in nauwe schoentjes'

door
'Dure transferfouten: Fredberg in nauwe schoentjes'

RSC Anderlecht is begonnen aan een bijzonder drukke periode, maar kon voorlopig allerminst overtuigen. Coach Brian Riemer staan dan ook al klaar voor het vuurpeloton. Maar zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg draagt een minstens even grote verantwoordelijkheid.

Tijdens het winterse WK van 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen op Neerpede. Een opvallende zet van Paars-Wit, tot dan had de Deen amper ervaring opgedaan buiten zijn vaderland. Maar Fredberg drukte meteen zijn stempel. Hij stelde Riemer aan als hoofdcoach, plaatste enkele andere landgenoten op strategische plaatsen en wist te charmeren met zijn discours.

Overigens moest hij in zijn eerste maanden vooral het 'puin' van zijn voorgangers ruimen. Bijgevolg kon hij pas echt afgerekend worden voor zijn werk na de zomermercato van 2023. En die werd een behoorlijk succes. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

Verwachtte versterkingen blijven uit

De verwachtingen voor de voorbije transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen. Dat bleken evenwel holle woorden. Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende deals afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar bleef de achterban toch vooral op zijn honger zitten.

De langverwachte nieuwe spelmaker bleef bijvoorbeeld uit, wat toch een blunder lijkt. Eigenaar Marc Coucke liet nochtans verstaan dat er wel degelijk budget voor was voorzien. Ook op andere posities, centraal in de defensie of in de spits, lijkt de selectie nogal magertjes voor een club die op drie fronten strijdt. Men zou daarmee de weg kunnen openhouden voor het doorstromen van jongeren, afgelopen weekend zat echter geen enkele belofte in de selectie.

Kritische vragen op Raad van Bestuur

Bovendien werd geen extra doelman gehaald, vingers kruisen dus dat er niets met Coosemans gebeurt. En ook aan uitgaande zijde maakte Fredberg weinig indruk tijdens de zomermaanden. Enkel Zeno Debast werd uiteindelijk voor een aanzienlijk bedrag verkocht, voorts werd amper iets verdiend aan de vertrekkers. Voor de overbodige grootverdiener Amadou Diawara werd andermaal geen oplossing gevonden. Kortom: allerminst een volledig geslaagde mercato.

Volgens Het Nieuwsblad begint het interne krediet van Fredberg dan ook te slinken. Dinsdag mag hij alvast tekst en uitleg komen geven op de Raad van Bestuur. Dat de Deen aanwezig is op deze bestuursvergadering is de normaalste zaak van de wereld, maar dit keer zullen de vragen aan hem ongetwijfeld een pak kritischer zijn. Uitkijken dus naar zijn verklaringen en voorstellen om het tij te keren.

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

11
11
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

101
101
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

121
121
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

59
59
Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

116
116
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

170
170
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

234
234
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

58
58
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

246
246
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

110
110
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

91
91
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

122
122
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

267
267
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

540
540
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

126
126
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

228
228
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

433
433
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

128
128
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

308
308
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

125
125
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

52
52
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

514
514
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

481
481
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

76
76
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

297
297

Meer sportnieuws