'Dure transferfouten: Fredberg in nauwe schoentjes'

door
'Dure transferfouten: Fredberg in nauwe schoentjes'

RSC Anderlecht is begonnen aan een bijzonder drukke periode, maar kon voorlopig allerminst overtuigen. Coach Brian Riemer staan dan ook al klaar voor het vuurpeloton. Maar zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg draagt een minstens even grote verantwoordelijkheid.

Tijdens het winterse WK van 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen op Neerpede. Een opvallende zet van Paars-Wit, tot dan had de Deen amper ervaring opgedaan buiten zijn vaderland. Maar Fredberg drukte meteen zijn stempel. Hij stelde Riemer aan als hoofdcoach, plaatste enkele andere landgenoten op strategische plaatsen en wist te charmeren met zijn discours.

Overigens moest hij in zijn eerste maanden vooral het 'puin' van zijn voorgangers ruimen. Bijgevolg kon hij pas echt afgerekend worden voor zijn werk na de zomermercato van 2023. En die werd een behoorlijk succes. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Verwachtte versterkingen blijven uit

De verwachtingen voor de voorbije transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen. Dat bleken evenwel holle woorden. Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende deals afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar bleef de achterban toch vooral op zijn honger zitten.

De langverwachte nieuwe spelmaker bleef bijvoorbeeld uit, wat toch een blunder lijkt. Eigenaar Marc Coucke liet nochtans verstaan dat er wel degelijk budget voor was voorzien. Ook op andere posities, centraal in de defensie of in de spits, lijkt de selectie nogal magertjes voor een club die op drie fronten strijdt. Men zou daarmee de weg kunnen openhouden voor het doorstromen van jongeren, afgelopen weekend zat echter geen enkele belofte in de selectie.

Kritische vragen op Raad van Bestuur

Bovendien werd geen extra doelman gehaald, vingers kruisen dus dat er niets met Coosemans gebeurt. En ook aan uitgaande zijde maakte Fredberg weinig indruk tijdens de zomermaanden. Enkel Zeno Debast werd uiteindelijk voor een aanzienlijk bedrag verkocht, voorts werd amper iets verdiend aan de vertrekkers. Voor de overbodige grootverdiener Amadou Diawara werd andermaal geen oplossing gevonden. Kortom: allerminst een volledig geslaagde mercato.

Volgens Het Nieuwsblad begint het interne krediet van Fredberg dan ook te slinken. Dinsdag mag hij alvast tekst en uitleg komen geven op de Raad van Bestuur. Dat de Deen aanwezig is op deze bestuursvergadering is de normaalste zaak van de wereld, maar dit keer zullen de vragen aan hem ongetwijfeld een pak kritischer zijn. Uitkijken dus naar zijn verklaringen en voorstellen om het tij te keren.

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

32
32
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

21
21
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

32
32
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

43
43
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

41
41
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

13
13
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

33
33
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

297
297
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

127
127
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

411
411
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

179
179
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

71
71
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

363
363
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

360
360
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

295
295
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

499
499
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

377
377
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

726
726

Meer sportnieuws