Degryse breekt Anderlechtbeleid af: "Dit gaat helemaal fout"

343
Degryse breekt Anderlechtbeleid af:

Sinds Jesper Fredberg en Brian Riemer naar RSC Anderlecht zijn gekomen, gaat het inzake resultaten weer zeer goed. Toch is voormalig speler Marc Degryse snoeihard voor de Denen. Hij haalde (weer) scherp uit naar de Deense sportieve bazen.

LEES OOK: Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

Resultaten geven Fredberg & co gelijk

Toen Vincent Kompany bij Anderlecht aanwezig was, werd er vooral naar de toekomst gekeken. De club moest verkopen om uit de schulden te geraken en daarom werd er heel veel jong talent gebruikt. Dat zorgde voor financiële ademruimte én Kompany wist het hoogst haalbare te halen: de top vier. Hij kreeg toen echter het verwijt dat er niet genoeg naar het nu werd gekeken.

Dat moest veranderen onder Felice Mazzu, maar dat was een miscast van Wouter Vandenhaute & co. Onder Fredberg en Riemer werd gekozen voor het nu, met daarbij de Neerpede-jeugd niet uit het oog verloren. "We moeten eens te meer vaststellen dat Anderlecht een businessmodel heeft waarin onmiddellijk succes prioriteit is, anders kun je de transfers van (bijna) dertigers als Zanka, Foket, Dendoncker en Augustinsson niet verklaren”, zegt Degryse echter in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws. 

Kan Anderlecht nog meer verkopen?

"Op wie halen ze nog een meerwaarde? Stroeykens verdient krediet, Verschaeren zat tegen Union op de bank en ook de definitieve doorbraak van Leoni blijft dit seizoen uit”, aldus Degryse. "Anderlecht moét Champions League-voetbal, of het businessmodel is één grote mislukking", voegt Degryse toe. 

Hiermee is Degryse dus scherp voor mensen als Fredberg, Bornauw en Vandenhaute, die het beleid van de club bepalen. Het is uiteraard hun grote doel om weer kampioen te spelen en de vetpotten binnen te rijven. Dat moét altijd dé prioriteit zijn van een club als Anderlecht. Zeggen dat Anderlecht faalt als het bijvoorbeeld geen CL haalt, is echter kort door de bocht. Stabiele prestaties met telkens minstens Europa League zou de club ook al veel goed doen. Al is dat het minimum.

Er is ook nog heel wat jong materiaal dat goed verkocht kan worden. Met Stroeykens, Sardella, Leoni en Amuzu lopen er heus nog wel jongens die een aardige duit kunnen opleveren. Daarnaast kunnen spelers als Verschaeren, Dreyer en Dolberg op termijn de kassa ook nog aardig vullen, al zullen dat geen enorme sommen zijn. Winst maken zou RSCA sowieso wel doen op hen.

In een ideaal scenario groeien ook Simic en Angulo door. Spelers als Schlieck, Ure en Munck zijn jonge buitenlanders die Anderlecht vastlegde om op termijn door te breken en door te verkopen. Het is niet énkel ervaring dat werd gehaald. Bovendien klopt er met Degreef, De Cat en Engwanda een volgende heel talentvolle lichting aan via Neerpede. Daarachter zit nog héél veel talent. Neerpede blijft dé goudmijn van Anderlecht en dat zal ook de komende jaren zo zijn.

Bovendien levert de Europa League Anderlecht wellicht meer dan 10 miljoen euro op, nog een stuk meer als het de eerste fase overleeft. Ook daarin zette de club stappen en op dat toneel kunnen de waardes van spelers stijgen.

Heeft RSCA een goede mix tussen talent en ervaring?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

16
16
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

16
16
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

26
26
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

25
25
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

12
12
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

237
237
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

51
51
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

102
102
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

341
341
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

233
233
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

380
380
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

235
235
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

94
94
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

206
206
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

165
165
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

534
534
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

361
361
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

229
229
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

386
386
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

227
227
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

337
337
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

82
82
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

74
74
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

86
86

Meer sportnieuws