Degryse breekt Anderlechtbeleid af: "Dit gaat helemaal fout"

door
Degryse breekt Anderlechtbeleid af:

Sinds Jesper Fredberg en Brian Riemer naar RSC Anderlecht zijn gekomen, gaat het inzake resultaten weer zeer goed. Toch is voormalig speler Marc Degryse snoeihard voor de Denen. Hij haalde (weer) scherp uit naar de Deense sportieve bazen.

LEES OOK: Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Resultaten geven Fredberg & co gelijk

Toen Vincent Kompany bij Anderlecht aanwezig was, werd er vooral naar de toekomst gekeken. De club moest verkopen om uit de schulden te geraken en daarom werd er heel veel jong talent gebruikt. Dat zorgde voor financiële ademruimte én Kompany wist het hoogst haalbare te halen: de top vier. Hij kreeg toen echter het verwijt dat er niet genoeg naar het nu werd gekeken.

Dat moest veranderen onder Felice Mazzu, maar dat was een miscast van Wouter Vandenhaute & co. Onder Fredberg en Riemer werd gekozen voor het nu, met daarbij de Neerpede-jeugd niet uit het oog verloren. "We moeten eens te meer vaststellen dat Anderlecht een businessmodel heeft waarin onmiddellijk succes prioriteit is, anders kun je de transfers van (bijna) dertigers als Zanka, Foket, Dendoncker en Augustinsson niet verklaren”, zegt Degryse echter in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws. 

Kan Anderlecht nog meer verkopen?

"Op wie halen ze nog een meerwaarde? Stroeykens verdient krediet, Verschaeren zat tegen Union op de bank en ook de definitieve doorbraak van Leoni blijft dit seizoen uit”, aldus Degryse. "Anderlecht moét Champions League-voetbal, of het businessmodel is één grote mislukking", voegt Degryse toe. 

Hiermee is Degryse dus scherp voor mensen als Fredberg, Bornauw en Vandenhaute, die het beleid van de club bepalen. Het is uiteraard hun grote doel om weer kampioen te spelen en de vetpotten binnen te rijven. Dat moét altijd dé prioriteit zijn van een club als Anderlecht. Zeggen dat Anderlecht faalt als het bijvoorbeeld geen CL haalt, is echter kort door de bocht. Stabiele prestaties met telkens minstens Europa League zou de club ook al veel goed doen. Al is dat het minimum.

Er is ook nog heel wat jong materiaal dat goed verkocht kan worden. Met Stroeykens, Sardella, Leoni en Amuzu lopen er heus nog wel jongens die een aardige duit kunnen opleveren. Daarnaast kunnen spelers als Verschaeren, Dreyer en Dolberg op termijn de kassa ook nog aardig vullen, al zullen dat geen enorme sommen zijn. Winst maken zou RSCA sowieso wel doen op hen.

In een ideaal scenario groeien ook Simic en Angulo door. Spelers als Schlieck, Ure en Munck zijn jonge buitenlanders die Anderlecht vastlegde om op termijn door te breken en door te verkopen. Het is niet énkel ervaring dat werd gehaald. Bovendien klopt er met Degreef, De Cat en Engwanda een volgende heel talentvolle lichting aan via Neerpede. Daarachter zit nog héél veel talent. Neerpede blijft dé goudmijn van Anderlecht en dat zal ook de komende jaren zo zijn.

Bovendien levert de Europa League Anderlecht wellicht meer dan 10 miljoen euro op, nog een stuk meer als het de eerste fase overleeft. Ook daarin zette de club stappen en op dat toneel kunnen de waardes van spelers stijgen.

Heeft RSCA een goede mix tussen talent en ervaring?

Meest recent

TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

50
50
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

63
63
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

56
56
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

22
22
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

152
152
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

31
31
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

65
65
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

208
208
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

79
79
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

80
80
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

164
164
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

93
93
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

348
348
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

144
144
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

298
298
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

247
247
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

423
423
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

223
223
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

211
211
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

166
166
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

285
285
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

61
61
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

398
398
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

132
132
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

257
257

Meer sportnieuws