Degryse breekt Anderlechtbeleid af: "Dit gaat helemaal fout"

343
Degryse breekt Anderlechtbeleid af:

Sinds Jesper Fredberg en Brian Riemer naar RSC Anderlecht zijn gekomen, gaat het inzake resultaten weer zeer goed. Toch is voormalig speler Marc Degryse snoeihard voor de Denen. Hij haalde (weer) scherp uit naar de Deense sportieve bazen.

LEES OOK: Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Resultaten geven Fredberg & co gelijk

Toen Vincent Kompany bij Anderlecht aanwezig was, werd er vooral naar de toekomst gekeken. De club moest verkopen om uit de schulden te geraken en daarom werd er heel veel jong talent gebruikt. Dat zorgde voor financiële ademruimte én Kompany wist het hoogst haalbare te halen: de top vier. Hij kreeg toen echter het verwijt dat er niet genoeg naar het nu werd gekeken.

Dat moest veranderen onder Felice Mazzu, maar dat was een miscast van Wouter Vandenhaute & co. Onder Fredberg en Riemer werd gekozen voor het nu, met daarbij de Neerpede-jeugd niet uit het oog verloren. "We moeten eens te meer vaststellen dat Anderlecht een businessmodel heeft waarin onmiddellijk succes prioriteit is, anders kun je de transfers van (bijna) dertigers als Zanka, Foket, Dendoncker en Augustinsson niet verklaren”, zegt Degryse echter in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws. 

Kan Anderlecht nog meer verkopen?

"Op wie halen ze nog een meerwaarde? Stroeykens verdient krediet, Verschaeren zat tegen Union op de bank en ook de definitieve doorbraak van Leoni blijft dit seizoen uit”, aldus Degryse. "Anderlecht moét Champions League-voetbal, of het businessmodel is één grote mislukking", voegt Degryse toe. 

Hiermee is Degryse dus scherp voor mensen als Fredberg, Bornauw en Vandenhaute, die het beleid van de club bepalen. Het is uiteraard hun grote doel om weer kampioen te spelen en de vetpotten binnen te rijven. Dat moét altijd dé prioriteit zijn van een club als Anderlecht. Zeggen dat Anderlecht faalt als het bijvoorbeeld geen CL haalt, is echter kort door de bocht. Stabiele prestaties met telkens minstens Europa League zou de club ook al veel goed doen. Al is dat het minimum.

Er is ook nog heel wat jong materiaal dat goed verkocht kan worden. Met Stroeykens, Sardella, Leoni en Amuzu lopen er heus nog wel jongens die een aardige duit kunnen opleveren. Daarnaast kunnen spelers als Verschaeren, Dreyer en Dolberg op termijn de kassa ook nog aardig vullen, al zullen dat geen enorme sommen zijn. Winst maken zou RSCA sowieso wel doen op hen.

In een ideaal scenario groeien ook Simic en Angulo door. Spelers als Schlieck, Ure en Munck zijn jonge buitenlanders die Anderlecht vastlegde om op termijn door te breken en door te verkopen. Het is niet énkel ervaring dat werd gehaald. Bovendien klopt er met Degreef, De Cat en Engwanda een volgende heel talentvolle lichting aan via Neerpede. Daarachter zit nog héél veel talent. Neerpede blijft dé goudmijn van Anderlecht en dat zal ook de komende jaren zo zijn.

Bovendien levert de Europa League Anderlecht wellicht meer dan 10 miljoen euro op, nog een stuk meer als het de eerste fase overleeft. Ook daarin zette de club stappen en op dat toneel kunnen de waardes van spelers stijgen.

Heeft RSCA een goede mix tussen talent en ervaring?

Meest recent

'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

3
3
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

27
27
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

12
12
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

48
48
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

27
27
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

104
104
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

123
123
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

118
118
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

34
34
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

105
105
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

336
336
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

82
82
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

39
39
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

125
125
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

241
241
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

115
115
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

199
199
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

94
94
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

84
84
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

58
58
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

342
342
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

206
206
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

174
174
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

360
360

Meer sportnieuws