Degryse breekt Anderlechtbeleid af: "Dit gaat helemaal fout"

343
Degryse breekt Anderlechtbeleid af:

Sinds Jesper Fredberg en Brian Riemer naar RSC Anderlecht zijn gekomen, gaat het inzake resultaten weer zeer goed. Toch is voormalig speler Marc Degryse snoeihard voor de Denen. Hij haalde (weer) scherp uit naar de Deense sportieve bazen.

LEES OOK: Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Resultaten geven Fredberg & co gelijk

Toen Vincent Kompany bij Anderlecht aanwezig was, werd er vooral naar de toekomst gekeken. De club moest verkopen om uit de schulden te geraken en daarom werd er heel veel jong talent gebruikt. Dat zorgde voor financiële ademruimte én Kompany wist het hoogst haalbare te halen: de top vier. Hij kreeg toen echter het verwijt dat er niet genoeg naar het nu werd gekeken.

Dat moest veranderen onder Felice Mazzu, maar dat was een miscast van Wouter Vandenhaute & co. Onder Fredberg en Riemer werd gekozen voor het nu, met daarbij de Neerpede-jeugd niet uit het oog verloren. "We moeten eens te meer vaststellen dat Anderlecht een businessmodel heeft waarin onmiddellijk succes prioriteit is, anders kun je de transfers van (bijna) dertigers als Zanka, Foket, Dendoncker en Augustinsson niet verklaren”, zegt Degryse echter in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws. 

Kan Anderlecht nog meer verkopen?

"Op wie halen ze nog een meerwaarde? Stroeykens verdient krediet, Verschaeren zat tegen Union op de bank en ook de definitieve doorbraak van Leoni blijft dit seizoen uit”, aldus Degryse. "Anderlecht moét Champions League-voetbal, of het businessmodel is één grote mislukking", voegt Degryse toe. 

Hiermee is Degryse dus scherp voor mensen als Fredberg, Bornauw en Vandenhaute, die het beleid van de club bepalen. Het is uiteraard hun grote doel om weer kampioen te spelen en de vetpotten binnen te rijven. Dat moét altijd dé prioriteit zijn van een club als Anderlecht. Zeggen dat Anderlecht faalt als het bijvoorbeeld geen CL haalt, is echter kort door de bocht. Stabiele prestaties met telkens minstens Europa League zou de club ook al veel goed doen. Al is dat het minimum.

Er is ook nog heel wat jong materiaal dat goed verkocht kan worden. Met Stroeykens, Sardella, Leoni en Amuzu lopen er heus nog wel jongens die een aardige duit kunnen opleveren. Daarnaast kunnen spelers als Verschaeren, Dreyer en Dolberg op termijn de kassa ook nog aardig vullen, al zullen dat geen enorme sommen zijn. Winst maken zou RSCA sowieso wel doen op hen.

In een ideaal scenario groeien ook Simic en Angulo door. Spelers als Schlieck, Ure en Munck zijn jonge buitenlanders die Anderlecht vastlegde om op termijn door te breken en door te verkopen. Het is niet énkel ervaring dat werd gehaald. Bovendien klopt er met Degreef, De Cat en Engwanda een volgende heel talentvolle lichting aan via Neerpede. Daarachter zit nog héél veel talent. Neerpede blijft dé goudmijn van Anderlecht en dat zal ook de komende jaren zo zijn.

Bovendien levert de Europa League Anderlecht wellicht meer dan 10 miljoen euro op, nog een stuk meer als het de eerste fase overleeft. Ook daarin zette de club stappen en op dat toneel kunnen de waardes van spelers stijgen.

Heeft RSCA een goede mix tussen talent en ervaring?

Meest recent

'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

5
5
Van Bommel grijnst: fikse opsteker voor clash met Frankrijk

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

23
23
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

162
162
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

185
185
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

324
324
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

374
374
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

120
120
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

29
29
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

85
85
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

58
58
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

115
115
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

294
294
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

114
114
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

51
51
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

168
168
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

369
369
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

120
120
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

409
409
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

76
76
Geen tweede Union SG in JPL: "Niet onze ambitie"

Voor veel Belgische voetbalclubs is Europees voetbal de ultieme droom. Bij Lommel SK liggen de ...

100
100
Extra weelde voor Van Bommel, géén blunder van Garcia

De waan van de dag. Rudi Garcia kreeg de afgelopen dagen nog wat sneren van bepaalde media. Onder ...

79
79
'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

137
137
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

44
44
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

399
399
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

72
72

Meer sportnieuws