Degryse breekt Anderlechtbeleid af: "Dit gaat helemaal fout"

343
Degryse breekt Anderlechtbeleid af:

Sinds Jesper Fredberg en Brian Riemer naar RSC Anderlecht zijn gekomen, gaat het inzake resultaten weer zeer goed. Toch is voormalig speler Marc Degryse snoeihard voor de Denen. Hij haalde (weer) scherp uit naar de Deense sportieve bazen.

LEES OOK: Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Resultaten geven Fredberg & co gelijk

Toen Vincent Kompany bij Anderlecht aanwezig was, werd er vooral naar de toekomst gekeken. De club moest verkopen om uit de schulden te geraken en daarom werd er heel veel jong talent gebruikt. Dat zorgde voor financiële ademruimte én Kompany wist het hoogst haalbare te halen: de top vier. Hij kreeg toen echter het verwijt dat er niet genoeg naar het nu werd gekeken.

Dat moest veranderen onder Felice Mazzu, maar dat was een miscast van Wouter Vandenhaute & co. Onder Fredberg en Riemer werd gekozen voor het nu, met daarbij de Neerpede-jeugd niet uit het oog verloren. "We moeten eens te meer vaststellen dat Anderlecht een businessmodel heeft waarin onmiddellijk succes prioriteit is, anders kun je de transfers van (bijna) dertigers als Zanka, Foket, Dendoncker en Augustinsson niet verklaren”, zegt Degryse echter in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws. 

Kan Anderlecht nog meer verkopen?

"Op wie halen ze nog een meerwaarde? Stroeykens verdient krediet, Verschaeren zat tegen Union op de bank en ook de definitieve doorbraak van Leoni blijft dit seizoen uit”, aldus Degryse. "Anderlecht moét Champions League-voetbal, of het businessmodel is één grote mislukking", voegt Degryse toe. 

Hiermee is Degryse dus scherp voor mensen als Fredberg, Bornauw en Vandenhaute, die het beleid van de club bepalen. Het is uiteraard hun grote doel om weer kampioen te spelen en de vetpotten binnen te rijven. Dat moét altijd dé prioriteit zijn van een club als Anderlecht. Zeggen dat Anderlecht faalt als het bijvoorbeeld geen CL haalt, is echter kort door de bocht. Stabiele prestaties met telkens minstens Europa League zou de club ook al veel goed doen. Al is dat het minimum.

Er is ook nog heel wat jong materiaal dat goed verkocht kan worden. Met Stroeykens, Sardella, Leoni en Amuzu lopen er heus nog wel jongens die een aardige duit kunnen opleveren. Daarnaast kunnen spelers als Verschaeren, Dreyer en Dolberg op termijn de kassa ook nog aardig vullen, al zullen dat geen enorme sommen zijn. Winst maken zou RSCA sowieso wel doen op hen.

In een ideaal scenario groeien ook Simic en Angulo door. Spelers als Schlieck, Ure en Munck zijn jonge buitenlanders die Anderlecht vastlegde om op termijn door te breken en door te verkopen. Het is niet énkel ervaring dat werd gehaald. Bovendien klopt er met Degreef, De Cat en Engwanda een volgende heel talentvolle lichting aan via Neerpede. Daarachter zit nog héél veel talent. Neerpede blijft dé goudmijn van Anderlecht en dat zal ook de komende jaren zo zijn.

Bovendien levert de Europa League Anderlecht wellicht meer dan 10 miljoen euro op, nog een stuk meer als het de eerste fase overleeft. Ook daarin zette de club stappen en op dat toneel kunnen de waardes van spelers stijgen.

Heeft RSCA een goede mix tussen talent en ervaring?

Meest recent

'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

26
26
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

13
13
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

49
49
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

19
19
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

173
173
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

363
363
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

532
532
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

130
130
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

63
63
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

444
444
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

505
505
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

267
267
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

91
91
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

50
50
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

211
211
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

154
154
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

414
414
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

298
298
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

21
21
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

505
505
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

106
106
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

124
124
'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

In de allerlaatste minuten van Deadline Day versierde Malick Fofana alsnog een transfer van ...

191
191
Union, Westerlo en Kortrijk halen nog versterkingen binnen

Donderdagavond sluit de transfermarkt ook in ons land zijn deuren en dus zijn heel wat clubs nog ...

47
47
'Raskin ziet alsnog transfer uit de bus rollen'

In de grote competities sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus kon voor heel wat ...

192
192

Meer sportnieuws