'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

816
'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. In die momenten komen er dan ook verhalen naar buiten. Wat speelt er zich af achter de schermen? Is er meer aan de hand op de burelen van Neerpede?

Brian Riemer staat zwaar onder druk en her en der begint ook Jesper Fredberg kritiek te krijgen. Onbegrijpelijk wat ons betreft, want Anderlecht heeft best wel een goede kern naar Belgische normen. Het zou niet meer dan logisch zijn dat hij de volle steun krijgt van het bestuur.

LEES OOK: Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Barstjes binnen Anderlecht?

Maar daar lijken toch barstjes te komen. Dat in kranten bijvoorbeeld plots werd meegedeeld dat Leander Dendoncker er kwam dankzij een ‘inspanning van de aandeelhouders’ en dat diens transfer vroeger werd gelekt in een krant, vonden we al opvallend. Het straalt weinig eenheid uit.

Marc Coucke gaf ook aan dat er “een goede sfeer is binnen de aandeelhouders'. Daarnaast vertelde hij via Instagram dat er wel budget was, maar dat de juiste profielen niet werden gevonden. Hij was wel tevreden dat er dan beslist werd om niet te investeren om te investeren. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelt zich daar toch vragen. "Ruikt dat niet naar jezelf indekken van Marc Coucke?", stelt hij terecht vast bij Sjotcast. Jesper Fredberg zei dan weer in een interview met Mauve TV dat er goede afspraken werden gemaakt met de Raad van Bestuur wat financieel kon. Dat zijn toch verwarrende boodschappen.

In augustus kregen we van meerdere makelaars te horen dat Anderlecht moest verkopen als het nog fors wenste te investeren in spelers. Anders was het uitkijken naar opportuniteiten. Uiteindelijk werd het dat laatste met Leander Dendoncker en Samuel Edozie.

Windstilte bij Coucke en Vandenhaute 

Er is dus warrige communicatie en de beleidsbepalers geven niet echt blijk van gestroomlijnde communicatie. We vragen ons af of er in de Raad van Bestuur van Anderlecht wel genoeg échte voetbalkennis aanwezig is. Wouter Vandenhaute, Marc Coucke, Patrick Lefevere, Thomas Van den Spiegel en co hebben zeker zeer grote verdiensten gehad in hun carrière, maar in het voetbal hebben ze nog niet veel bewezen. Vandenhaute en Coucke faalden al toen zij sportief veel zeggenschap hadden bij Anderlecht.

Misschien is het wel eens handig dat de voorzitter of de hoofdaandeelhouder eens communiceert over de richting die de club Anderlecht wil uitgaan. Hun voorganger Roger Vanden Stock nam het in crisistijden vaak op voor zijn club en gaf ook duiding over de toekomstplannen. Maar beiden communiceren al jaren amper 'on the record' met de media, wat eigenlijk ‘not done’ is bij een club als Anderlecht. Daar moet je toch eens af en toe communiceren door de media samen te roepen. Na de Raad van Bestuur van deze week is dat misschien eens een goed moment?

Moeten Vandenhaute of Coucke meer transparantie geven?

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

33
33
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

79
79
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

51
51
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

142
142
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

78
78
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

284
284
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

73
73
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

195
195
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

472
472
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

471
471
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

405
405
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

36
36
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

178
178
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

252
252
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

486
486
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

35
35
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

355
355
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

404
404
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

77
77
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

49
49
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

45
45
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

281
281
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

52
52
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

179
179

Meer sportnieuws