'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

816 stemmen
'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. In die momenten komen er dan ook verhalen naar buiten. Wat speelt er zich af achter de schermen? Is er meer aan de hand op de burelen van Neerpede?

Brian Riemer staat zwaar onder druk en her en der begint ook Jesper Fredberg kritiek te krijgen. Onbegrijpelijk wat ons betreft, want Anderlecht heeft best wel een goede kern naar Belgische normen. Het zou niet meer dan logisch zijn dat hij de volle steun krijgt van het bestuur.

LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Barstjes binnen Anderlecht?

Maar daar lijken toch barstjes te komen. Dat in kranten bijvoorbeeld plots werd meegedeeld dat Leander Dendoncker er kwam dankzij een ‘inspanning van de aandeelhouders’ en dat diens transfer vroeger werd gelekt in een krant, vonden we al opvallend. Het straalt weinig eenheid uit.

Marc Coucke gaf ook aan dat er “een goede sfeer is binnen de aandeelhouders'. Daarnaast vertelde hij via Instagram dat er wel budget was, maar dat de juiste profielen niet werden gevonden. Hij was wel tevreden dat er dan beslist werd om niet te investeren om te investeren. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelt zich daar toch vragen. "Ruikt dat niet naar jezelf indekken van Marc Coucke?", stelt hij terecht vast bij Sjotcast. Jesper Fredberg zei dan weer in een interview met Mauve TV dat er goede afspraken werden gemaakt met de Raad van Bestuur wat financieel kon. Dat zijn toch verwarrende boodschappen.

In augustus kregen we van meerdere makelaars te horen dat Anderlecht moest verkopen als het nog fors wenste te investeren in spelers. Anders was het uitkijken naar opportuniteiten. Uiteindelijk werd het dat laatste met Leander Dendoncker en Samuel Edozie.

Windstilte bij Coucke en Vandenhaute 

Er is dus warrige communicatie en de beleidsbepalers geven niet echt blijk van gestroomlijnde communicatie. We vragen ons af of er in de Raad van Bestuur van Anderlecht wel genoeg échte voetbalkennis aanwezig is. Wouter Vandenhaute, Marc Coucke, Patrick Lefevere, Thomas Van den Spiegel en co hebben zeker zeer grote verdiensten gehad in hun carrière, maar in het voetbal hebben ze nog niet veel bewezen. Vandenhaute en Coucke faalden al toen zij sportief veel zeggenschap hadden bij Anderlecht.

Misschien is het wel eens handig dat de voorzitter of de hoofdaandeelhouder eens communiceert over de richting die de club Anderlecht wil uitgaan. Hun voorganger Roger Vanden Stock nam het in crisistijden vaak op voor zijn club en gaf ook duiding over de toekomstplannen. Maar beiden communiceren al jaren amper 'on the record' met de media, wat eigenlijk ‘not done’ is bij een club als Anderlecht. Daar moet je toch eens af en toe communiceren door de media samen te roepen. Na de Raad van Bestuur van deze week is dat misschien eens een goed moment?

Moeten Vandenhaute of Coucke meer transparantie geven?

Meest recent

Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

5
5
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

16
16
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

32
32
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

24
24
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

151
151
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

57
57
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

161
161
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

133
133
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

211
211
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

98
98
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

177
177
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

636
636
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

235
235
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1173
1173
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

223
223
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

85
85
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

229
229
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

355
355
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

332
332
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

93
93
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

73
73
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

92
92
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

87
87
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

170
170

Meer sportnieuws