'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

door
'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. In die momenten komen er dan ook verhalen naar buiten. Wat speelt er zich af achter de schermen? Is er meer aan de hand op de burelen van Neerpede?

Brian Riemer staat zwaar onder druk en her en der begint ook Jesper Fredberg kritiek te krijgen. Onbegrijpelijk wat ons betreft, want Anderlecht heeft best wel een goede kern naar Belgische normen. Het zou niet meer dan logisch zijn dat hij de volle steun krijgt van het bestuur.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Barstjes binnen Anderlecht?

Maar daar lijken toch barstjes te komen. Dat in kranten bijvoorbeeld plots werd meegedeeld dat Leander Dendoncker er kwam dankzij een ‘inspanning van de aandeelhouders’ en dat diens transfer vroeger werd gelekt in een krant, vonden we al opvallend. Het straalt weinig eenheid uit.

Marc Coucke gaf ook aan dat er “een goede sfeer is binnen de aandeelhouders'. Daarnaast vertelde hij via Instagram dat er wel budget was, maar dat de juiste profielen niet werden gevonden. Hij was wel tevreden dat er dan beslist werd om niet te investeren om te investeren. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelt zich daar toch vragen. "Ruikt dat niet naar jezelf indekken van Marc Coucke?", stelt hij terecht vast bij Sjotcast. Jesper Fredberg zei dan weer in een interview met Mauve TV dat er goede afspraken werden gemaakt met de Raad van Bestuur wat financieel kon. Dat zijn toch verwarrende boodschappen.

In augustus kregen we van meerdere makelaars te horen dat Anderlecht moest verkopen als het nog fors wenste te investeren in spelers. Anders was het uitkijken naar opportuniteiten. Uiteindelijk werd het dat laatste met Leander Dendoncker en Samuel Edozie.

Windstilte bij Coucke en Vandenhaute 

Er is dus warrige communicatie en de beleidsbepalers geven niet echt blijk van gestroomlijnde communicatie. We vragen ons af of er in de Raad van Bestuur van Anderlecht wel genoeg échte voetbalkennis aanwezig is. Wouter Vandenhaute, Marc Coucke, Patrick Lefevere, Thomas Van den Spiegel en co hebben zeker zeer grote verdiensten gehad in hun carrière, maar in het voetbal hebben ze nog niet veel bewezen. Vandenhaute en Coucke faalden al toen zij sportief veel zeggenschap hadden bij Anderlecht.

Misschien is het wel eens handig dat de voorzitter of de hoofdaandeelhouder eens communiceert over de richting die de club Anderlecht wil uitgaan. Hun voorganger Roger Vanden Stock nam het in crisistijden vaak op voor zijn club en gaf ook duiding over de toekomstplannen. Maar beiden communiceren al jaren amper 'on the record' met de media, wat eigenlijk ‘not done’ is bij een club als Anderlecht. Daar moet je toch eens af en toe communiceren door de media samen te roepen. Na de Raad van Bestuur van deze week is dat misschien eens een goed moment?

Moeten Vandenhaute of Coucke meer transparantie geven?

Meest recent

'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

11
11
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

60
60
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

152
152
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

38
38
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

86
86
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

153
153
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

145
145
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

41
41
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

239
239
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

77
77
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

60
60
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

22
22
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

205
205
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

400
400
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

146
146
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

160
160
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

84
84
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

147
147
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

510
510
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

177
177
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

103
103
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

681
681
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

198
198
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

986
986

Meer sportnieuws