'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

816 stemmen
'Barstjes binnen Anderlecht: is er meer aan de hand?'

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. In die momenten komen er dan ook verhalen naar buiten. Wat speelt er zich af achter de schermen? Is er meer aan de hand op de burelen van Neerpede?

Brian Riemer staat zwaar onder druk en her en der begint ook Jesper Fredberg kritiek te krijgen. Onbegrijpelijk wat ons betreft, want Anderlecht heeft best wel een goede kern naar Belgische normen. Het zou niet meer dan logisch zijn dat hij de volle steun krijgt van het bestuur.

LEES OOK: Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Barstjes binnen Anderlecht?

Maar daar lijken toch barstjes te komen. Dat in kranten bijvoorbeeld plots werd meegedeeld dat Leander Dendoncker er kwam dankzij een ‘inspanning van de aandeelhouders’ en dat diens transfer vroeger werd gelekt in een krant, vonden we al opvallend. Het straalt weinig eenheid uit.

Marc Coucke gaf ook aan dat er “een goede sfeer is binnen de aandeelhouders'. Daarnaast vertelde hij via Instagram dat er wel budget was, maar dat de juiste profielen niet werden gevonden. Hij was wel tevreden dat er dan beslist werd om niet te investeren om te investeren. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelt zich daar toch vragen. "Ruikt dat niet naar jezelf indekken van Marc Coucke?", stelt hij terecht vast bij Sjotcast. Jesper Fredberg zei dan weer in een interview met Mauve TV dat er goede afspraken werden gemaakt met de Raad van Bestuur wat financieel kon. Dat zijn toch verwarrende boodschappen.

In augustus kregen we van meerdere makelaars te horen dat Anderlecht moest verkopen als het nog fors wenste te investeren in spelers. Anders was het uitkijken naar opportuniteiten. Uiteindelijk werd het dat laatste met Leander Dendoncker en Samuel Edozie.

Windstilte bij Coucke en Vandenhaute 

Er is dus warrige communicatie en de beleidsbepalers geven niet echt blijk van gestroomlijnde communicatie. We vragen ons af of er in de Raad van Bestuur van Anderlecht wel genoeg échte voetbalkennis aanwezig is. Wouter Vandenhaute, Marc Coucke, Patrick Lefevere, Thomas Van den Spiegel en co hebben zeker zeer grote verdiensten gehad in hun carrière, maar in het voetbal hebben ze nog niet veel bewezen. Vandenhaute en Coucke faalden al toen zij sportief veel zeggenschap hadden bij Anderlecht.

Misschien is het wel eens handig dat de voorzitter of de hoofdaandeelhouder eens communiceert over de richting die de club Anderlecht wil uitgaan. Hun voorganger Roger Vanden Stock nam het in crisistijden vaak op voor zijn club en gaf ook duiding over de toekomstplannen. Maar beiden communiceren al jaren amper 'on the record' met de media, wat eigenlijk ‘not done’ is bij een club als Anderlecht. Daar moet je toch eens af en toe communiceren door de media samen te roepen. Na de Raad van Bestuur van deze week is dat misschien eens een goed moment?

Moeten Vandenhaute of Coucke meer transparantie geven?

Meest recent

STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

0
0
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

46
46
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

38
38
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

45
45
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

28
28
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

349
349
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

246
246
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

143
143
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

205
205
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

72
72
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

65
65
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

122
122
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

378
378
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

145
145
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

360
360
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

494
494
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

39
39
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1211
1211
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

129
129
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

471
471
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

168
168

Meer sportnieuws