Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

505 stemmen
Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

Romelu Lukaku heeft zijn start bij SSC Napoli allerminst gemist. Tijdens zijn debuut was de Rode Duivel meteen doelftreffend als invaller. En zondagavond tegen Cagliari maakte de aanvaller ook bij zijn eerste basisplaats opnieuw een beresterke indruk.

Lukaku heeft een bijzonder woelige zomer achter de rug. Na zijn tegenvallende Europese kampioenschap raakte de spits betrokken in een aanslepende transfersoap. Chelsea FC wou hem verkopen en lonkte onder meer richting Saudi-Arabië. Maar Lukaku zelf had andere plannen. De spits wilde andermaal terugkeren naar de Serie A, waar hij eerder al voor Internazionale en AS Roma speelde.

Bij Napoli was Antonio Conte immers aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Die had destijds al het beste uit Lukaku weten te halen bij Inter en zette zijn zinnen op een nieuwe samenwerking met de Belg. Iets wat de spits dolgraag zag zitten. Maar omdat de verkoop van Victor Osimhen uitbleef, waren de Napolitanen niet in staat om aan de financiële voorwaarden te voldoen.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Straffe cijfers bij Napoli-start

In het uiterste slot van de transferperiode werd dan toch een doorbraak gevonden. Lukaku tekende uiteindelijk een driejarig contract bij de Italiaanse club. En in zijn eerste wedstrijden drukte hij meteen zijn stempel. Als invaller was hij vlak voor de interland-break goed voor een eerste goal. Zondag startte hij tegen Cagliari in de basis, Lukaku bedankte voor het vertrouwen met opnieuw een doelpunt en twee assists.

Daags nadien is de Italiaanse pers dan ook erg lovend. Bij La Gazzetta dello Sport kreeg Lukaku bijvoorbeeld een 8 op 10. "Wanneer je denkt dat hij zijn avondje niet heeft, bouwt hij zijn gloriemoment net op. Scoorde zelf één keer en gaf twee assists", aldus de roze sportkrant. De Italiaanse tak van Sky Sports riep de Rode Duivel dan weer uit tot 'MVP' van de wedstrijd.

Belangrijke rol als aanspeelpunt

Lukaku begon weliswaar moeizaam aan de match, maar dat werd snel weer vergeten. "Met Mina kreeg hij een zware tegenstander op zich, die hem lange tijd deed afzien en hem zelfs tot fouten dwong. Maar naast zijn lengte en kracht, voegt Lukaku ook voetbalintelligentie toe. Eerst serveerde hij assists aan Di Lorenzo en Kvaratshkelia, dan maakte hij zelf de derde goal", verklaart Corriere dello Sport zijn 8 op 10.

Overigens toonde Lukaku zich ook van nut als aanspeelpunt. "Als zijn ploegmaats hem in de voeten aanspelen, houdt hij de bal bijna altijd goed bij en creëert hij zo gevaarlijke aanvallen. Al maakt hij wel nog fouten en moet hij iets agressiever zijn voor doel", ziet Calciomercato ook ruimte voor verbetering. "Twee assists en een goal. Dat is het verdict. Big Rom heeft opnieuw zijn stempel gedrukt op Sardijnse bodem", besluit Il Mattino.

Lukaku scoort dit seizoen minstens 15 keer in de Serie A ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

4
4
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

34
34
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

41
41
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

95
95
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

107
107
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

272
272
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

290
290
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

478
478
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

167
167
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

177
177
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

238
238
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

367
367
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

97
97

Meer sportnieuws