Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

505 stemmen
Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

Romelu Lukaku heeft zijn start bij SSC Napoli allerminst gemist. Tijdens zijn debuut was de Rode Duivel meteen doelftreffend als invaller. En zondagavond tegen Cagliari maakte de aanvaller ook bij zijn eerste basisplaats opnieuw een beresterke indruk.

Lukaku heeft een bijzonder woelige zomer achter de rug. Na zijn tegenvallende Europese kampioenschap raakte de spits betrokken in een aanslepende transfersoap. Chelsea FC wou hem verkopen en lonkte onder meer richting Saudi-Arabië. Maar Lukaku zelf had andere plannen. De spits wilde andermaal terugkeren naar de Serie A, waar hij eerder al voor Internazionale en AS Roma speelde.

Bij Napoli was Antonio Conte immers aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Die had destijds al het beste uit Lukaku weten te halen bij Inter en zette zijn zinnen op een nieuwe samenwerking met de Belg. Iets wat de spits dolgraag zag zitten. Maar omdat de verkoop van Victor Osimhen uitbleef, waren de Napolitanen niet in staat om aan de financiële voorwaarden te voldoen.

LEES OOK: Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Straffe cijfers bij Napoli-start

In het uiterste slot van de transferperiode werd dan toch een doorbraak gevonden. Lukaku tekende uiteindelijk een driejarig contract bij de Italiaanse club. En in zijn eerste wedstrijden drukte hij meteen zijn stempel. Als invaller was hij vlak voor de interland-break goed voor een eerste goal. Zondag startte hij tegen Cagliari in de basis, Lukaku bedankte voor het vertrouwen met opnieuw een doelpunt en twee assists.

Daags nadien is de Italiaanse pers dan ook erg lovend. Bij La Gazzetta dello Sport kreeg Lukaku bijvoorbeeld een 8 op 10. "Wanneer je denkt dat hij zijn avondje niet heeft, bouwt hij zijn gloriemoment net op. Scoorde zelf één keer en gaf twee assists", aldus de roze sportkrant. De Italiaanse tak van Sky Sports riep de Rode Duivel dan weer uit tot 'MVP' van de wedstrijd.

Belangrijke rol als aanspeelpunt

Lukaku begon weliswaar moeizaam aan de match, maar dat werd snel weer vergeten. "Met Mina kreeg hij een zware tegenstander op zich, die hem lange tijd deed afzien en hem zelfs tot fouten dwong. Maar naast zijn lengte en kracht, voegt Lukaku ook voetbalintelligentie toe. Eerst serveerde hij assists aan Di Lorenzo en Kvaratshkelia, dan maakte hij zelf de derde goal", verklaart Corriere dello Sport zijn 8 op 10.

Overigens toonde Lukaku zich ook van nut als aanspeelpunt. "Als zijn ploegmaats hem in de voeten aanspelen, houdt hij de bal bijna altijd goed bij en creëert hij zo gevaarlijke aanvallen. Al maakt hij wel nog fouten en moet hij iets agressiever zijn voor doel", ziet Calciomercato ook ruimte voor verbetering. "Twee assists en een goal. Dat is het verdict. Big Rom heeft opnieuw zijn stempel gedrukt op Sardijnse bodem", besluit Il Mattino.

Lukaku scoort dit seizoen minstens 15 keer in de Serie A ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

0
0
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

44
44
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

61
61
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

34
34
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

67
67
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

27
27
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

225
225
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

60
60
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

51
51
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

251
251
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

246
246
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

395
395
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

480
480
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

59
59
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

98
98
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

101
101
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

252
252
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

192
192
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

303
303
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

261
261
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

386
386

Meer sportnieuws