Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

door
Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

Romelu Lukaku heeft zijn start bij SSC Napoli allerminst gemist. Tijdens zijn debuut was de Rode Duivel meteen doelftreffend als invaller. En zondagavond tegen Cagliari maakte de aanvaller ook bij zijn eerste basisplaats opnieuw een beresterke indruk.

Lukaku heeft een bijzonder woelige zomer achter de rug. Na zijn tegenvallende Europese kampioenschap raakte de spits betrokken in een aanslepende transfersoap. Chelsea FC wou hem verkopen en lonkte onder meer richting Saudi-Arabië. Maar Lukaku zelf had andere plannen. De spits wilde andermaal terugkeren naar de Serie A, waar hij eerder al voor Internazionale en AS Roma speelde.

Bij Napoli was Antonio Conte immers aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Die had destijds al het beste uit Lukaku weten te halen bij Inter en zette zijn zinnen op een nieuwe samenwerking met de Belg. Iets wat de spits dolgraag zag zitten. Maar omdat de verkoop van Victor Osimhen uitbleef, waren de Napolitanen niet in staat om aan de financiële voorwaarden te voldoen.

LEES OOK: Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

Straffe cijfers bij Napoli-start

In het uiterste slot van de transferperiode werd dan toch een doorbraak gevonden. Lukaku tekende uiteindelijk een driejarig contract bij de Italiaanse club. En in zijn eerste wedstrijden drukte hij meteen zijn stempel. Als invaller was hij vlak voor de interland-break goed voor een eerste goal. Zondag startte hij tegen Cagliari in de basis, Lukaku bedankte voor het vertrouwen met opnieuw een doelpunt en twee assists.

Daags nadien is de Italiaanse pers dan ook erg lovend. Bij La Gazzetta dello Sport kreeg Lukaku bijvoorbeeld een 8 op 10. "Wanneer je denkt dat hij zijn avondje niet heeft, bouwt hij zijn gloriemoment net op. Scoorde zelf één keer en gaf twee assists", aldus de roze sportkrant. De Italiaanse tak van Sky Sports riep de Rode Duivel dan weer uit tot 'MVP' van de wedstrijd.

Belangrijke rol als aanspeelpunt

Lukaku begon weliswaar moeizaam aan de match, maar dat werd snel weer vergeten. "Met Mina kreeg hij een zware tegenstander op zich, die hem lange tijd deed afzien en hem zelfs tot fouten dwong. Maar naast zijn lengte en kracht, voegt Lukaku ook voetbalintelligentie toe. Eerst serveerde hij assists aan Di Lorenzo en Kvaratshkelia, dan maakte hij zelf de derde goal", verklaart Corriere dello Sport zijn 8 op 10.

Overigens toonde Lukaku zich ook van nut als aanspeelpunt. "Als zijn ploegmaats hem in de voeten aanspelen, houdt hij de bal bijna altijd goed bij en creëert hij zo gevaarlijke aanvallen. Al maakt hij wel nog fouten en moet hij iets agressiever zijn voor doel", ziet Calciomercato ook ruimte voor verbetering. "Twee assists en een goal. Dat is het verdict. Big Rom heeft opnieuw zijn stempel gedrukt op Sardijnse bodem", besluit Il Mattino.

Lukaku scoort dit seizoen minstens 15 keer in de Serie A ...

Meest recent

Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

0
0
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

66
66
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

53
53
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

227
227
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

356
356
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

21
21
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

256
256
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

99
99
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1033
1033
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

31
31
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

93
93
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

164
164
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

30
30
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

156
156
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

126
126
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

239
239
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

196
196
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

76
76
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

297
297
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

363
363
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

31
31
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

388
388
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

48
48
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

361
361

Meer sportnieuws