Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

505 stemmen
Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

Romelu Lukaku heeft zijn start bij SSC Napoli allerminst gemist. Tijdens zijn debuut was de Rode Duivel meteen doelftreffend als invaller. En zondagavond tegen Cagliari maakte de aanvaller ook bij zijn eerste basisplaats opnieuw een beresterke indruk.

Lukaku heeft een bijzonder woelige zomer achter de rug. Na zijn tegenvallende Europese kampioenschap raakte de spits betrokken in een aanslepende transfersoap. Chelsea FC wou hem verkopen en lonkte onder meer richting Saudi-Arabië. Maar Lukaku zelf had andere plannen. De spits wilde andermaal terugkeren naar de Serie A, waar hij eerder al voor Internazionale en AS Roma speelde.

Bij Napoli was Antonio Conte immers aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Die had destijds al het beste uit Lukaku weten te halen bij Inter en zette zijn zinnen op een nieuwe samenwerking met de Belg. Iets wat de spits dolgraag zag zitten. Maar omdat de verkoop van Victor Osimhen uitbleef, waren de Napolitanen niet in staat om aan de financiële voorwaarden te voldoen.

LEES OOK: Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Straffe cijfers bij Napoli-start

In het uiterste slot van de transferperiode werd dan toch een doorbraak gevonden. Lukaku tekende uiteindelijk een driejarig contract bij de Italiaanse club. En in zijn eerste wedstrijden drukte hij meteen zijn stempel. Als invaller was hij vlak voor de interland-break goed voor een eerste goal. Zondag startte hij tegen Cagliari in de basis, Lukaku bedankte voor het vertrouwen met opnieuw een doelpunt en twee assists.

Daags nadien is de Italiaanse pers dan ook erg lovend. Bij La Gazzetta dello Sport kreeg Lukaku bijvoorbeeld een 8 op 10. "Wanneer je denkt dat hij zijn avondje niet heeft, bouwt hij zijn gloriemoment net op. Scoorde zelf één keer en gaf twee assists", aldus de roze sportkrant. De Italiaanse tak van Sky Sports riep de Rode Duivel dan weer uit tot 'MVP' van de wedstrijd.

Belangrijke rol als aanspeelpunt

Lukaku begon weliswaar moeizaam aan de match, maar dat werd snel weer vergeten. "Met Mina kreeg hij een zware tegenstander op zich, die hem lange tijd deed afzien en hem zelfs tot fouten dwong. Maar naast zijn lengte en kracht, voegt Lukaku ook voetbalintelligentie toe. Eerst serveerde hij assists aan Di Lorenzo en Kvaratshkelia, dan maakte hij zelf de derde goal", verklaart Corriere dello Sport zijn 8 op 10.

Overigens toonde Lukaku zich ook van nut als aanspeelpunt. "Als zijn ploegmaats hem in de voeten aanspelen, houdt hij de bal bijna altijd goed bij en creëert hij zo gevaarlijke aanvallen. Al maakt hij wel nog fouten en moet hij iets agressiever zijn voor doel", ziet Calciomercato ook ruimte voor verbetering. "Twee assists en een goal. Dat is het verdict. Big Rom heeft opnieuw zijn stempel gedrukt op Sardijnse bodem", besluit Il Mattino.

Lukaku scoort dit seizoen minstens 15 keer in de Serie A ...

Meest recent

'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

0
0
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

100
100
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

452
452
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

392
392
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

301
301
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

154
154
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

218
218
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

86
86
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

58
58
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

196
196
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

85
85
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

65
65
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

376
376
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

195
195
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

226
226
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

448
448
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

112
112
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

252
252
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

81
81
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

436
436
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

204
204
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

187
187
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

330
330
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

312
312

Meer sportnieuws