Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

505
Na basisdebuut Lukaku: Italiaanse pers gaat hélemaal los

Romelu Lukaku heeft zijn start bij SSC Napoli allerminst gemist. Tijdens zijn debuut was de Rode Duivel meteen doelftreffend als invaller. En zondagavond tegen Cagliari maakte de aanvaller ook bij zijn eerste basisplaats opnieuw een beresterke indruk.

Lukaku heeft een bijzonder woelige zomer achter de rug. Na zijn tegenvallende Europese kampioenschap raakte de spits betrokken in een aanslepende transfersoap. Chelsea FC wou hem verkopen en lonkte onder meer richting Saudi-Arabië. Maar Lukaku zelf had andere plannen. De spits wilde andermaal terugkeren naar de Serie A, waar hij eerder al voor Internazionale en AS Roma speelde.

Bij Napoli was Antonio Conte immers aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Die had destijds al het beste uit Lukaku weten te halen bij Inter en zette zijn zinnen op een nieuwe samenwerking met de Belg. Iets wat de spits dolgraag zag zitten. Maar omdat de verkoop van Victor Osimhen uitbleef, waren de Napolitanen niet in staat om aan de financiële voorwaarden te voldoen.

LEES OOK: Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Straffe cijfers bij Napoli-start

In het uiterste slot van de transferperiode werd dan toch een doorbraak gevonden. Lukaku tekende uiteindelijk een driejarig contract bij de Italiaanse club. En in zijn eerste wedstrijden drukte hij meteen zijn stempel. Als invaller was hij vlak voor de interland-break goed voor een eerste goal. Zondag startte hij tegen Cagliari in de basis, Lukaku bedankte voor het vertrouwen met opnieuw een doelpunt en twee assists.

Daags nadien is de Italiaanse pers dan ook erg lovend. Bij La Gazzetta dello Sport kreeg Lukaku bijvoorbeeld een 8 op 10. "Wanneer je denkt dat hij zijn avondje niet heeft, bouwt hij zijn gloriemoment net op. Scoorde zelf één keer en gaf twee assists", aldus de roze sportkrant. De Italiaanse tak van Sky Sports riep de Rode Duivel dan weer uit tot 'MVP' van de wedstrijd.

Belangrijke rol als aanspeelpunt

Lukaku begon weliswaar moeizaam aan de match, maar dat werd snel weer vergeten. "Met Mina kreeg hij een zware tegenstander op zich, die hem lange tijd deed afzien en hem zelfs tot fouten dwong. Maar naast zijn lengte en kracht, voegt Lukaku ook voetbalintelligentie toe. Eerst serveerde hij assists aan Di Lorenzo en Kvaratshkelia, dan maakte hij zelf de derde goal", verklaart Corriere dello Sport zijn 8 op 10.

Overigens toonde Lukaku zich ook van nut als aanspeelpunt. "Als zijn ploegmaats hem in de voeten aanspelen, houdt hij de bal bijna altijd goed bij en creëert hij zo gevaarlijke aanvallen. Al maakt hij wel nog fouten en moet hij iets agressiever zijn voor doel", ziet Calciomercato ook ruimte voor verbetering. "Twee assists en een goal. Dat is het verdict. Big Rom heeft opnieuw zijn stempel gedrukt op Sardijnse bodem", besluit Il Mattino.

Lukaku scoort dit seizoen minstens 15 keer in de Serie A ...

Meest recent

Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

5
5
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

0
0
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

20
20
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

52
52
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

56
56
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

98
98
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

92
92
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

16
16
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

303
303
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

29
29
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

112
112
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

281
281
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

58
58
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

223
223
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

137
137
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

327
327
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

277
277
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

205
205
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

67
67
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

132
132
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

51
51
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

424
424
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

381
381
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

71
71
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

38
38

Meer sportnieuws