Genk helemaal los: "Die twee zijn lust voor het oog"

door
Genk helemaal los:

KRC Genk is goed aan het tweede seizoensluik begonnen. De Limburgers pakten zaterdagnamiddag immers de volle buit op het veld van Cercle Brugge en legde zo beslag op een voorlopige leidersplaats. Bovendien konden enkele zomeraanwinsten zich opnieuw onderscheiden.

Racing heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe coach aangetrokken en ook de spelersgroep onderging een behoorlijke metamorfose. Niet geheel onlogisch begon Genk dan ook wisselvallig aan de competitie. Maar inmiddels heeft het zich helemaal herpakt met een knappe reeks van 12 op 12.

LEES OOK: “Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

Jonkies maken indruk

Zaterdag werd dus ook Cercle over de knie gelegd. De Limburgers namen in het Jan Breydel-stadion een flitsende start en liepen al snel 0-2 uit. Maar na enkele defensieve fouten kon de thuisploeg zich weer op gelijke hoogte knokken. In de tweede helft maakte Tolu Arokodare er uiteindelijk toch weer 2-3 van en dat bleek voldoende voor de zege.

Verschillende spelers maakten dan ook een goede beurt. Al genoot analist Stef Wijnants vooral van twee relatief jonge spelers. "Aan de bal vond ik Jarne Steuckers en Kos Karetsas een lust voor het oog", jubelt de commentator in zijn column voor Het Belang van Limburg.

Defensief gesputter

Ondanks de vierde opeenvolgende zege blijft er wel nog werk aan de winkel bij Racing. Momenteel slikt Genk immers veel te makkelijk tegendoelpunten. Ook bij de twee treffers van Cercle stapelden de Limburgers de fouten op. Aan coach Thorsten Fink om daar een oplossing voor te vinden.

De Duitser gaat echter vooral uit van de aanvallende kracht. Een doelpunt meer maken dan de tegenstander is voor hem het belangrijkste. "Alleen wil je niet elke week drie keer moeten scoren om een wedstrijd te kunnen winnen. Als de dominantie zo groot is, mag je niet toestaan dat de tegenstander door dit soort foutjes in de wedstrijd blijft", aldus Wijnants.

Genk gaat nog volop meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

51
51
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

105
105
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

275
275
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

426
426
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

319
319
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

86
86
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

270
270
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

232
232
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

209
209
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

539
539
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

609
609
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

623
623
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

721
721
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

144
144
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

568
568
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1315
1315
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

764
764
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

241
241
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

469
469
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

369
369
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

642
642
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1021
1021
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws