Genk helemaal los: "Die twee zijn lust voor het oog"

door
Genk helemaal los:

KRC Genk is goed aan het tweede seizoensluik begonnen. De Limburgers pakten zaterdagnamiddag immers de volle buit op het veld van Cercle Brugge en legde zo beslag op een voorlopige leidersplaats. Bovendien konden enkele zomeraanwinsten zich opnieuw onderscheiden.

Racing heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe coach aangetrokken en ook de spelersgroep onderging een behoorlijke metamorfose. Niet geheel onlogisch begon Genk dan ook wisselvallig aan de competitie. Maar inmiddels heeft het zich helemaal herpakt met een knappe reeks van 12 op 12.

LEES OOK: 'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

Jonkies maken indruk

Zaterdag werd dus ook Cercle over de knie gelegd. De Limburgers namen in het Jan Breydel-stadion een flitsende start en liepen al snel 0-2 uit. Maar na enkele defensieve fouten kon de thuisploeg zich weer op gelijke hoogte knokken. In de tweede helft maakte Tolu Arokodare er uiteindelijk toch weer 2-3 van en dat bleek voldoende voor de zege.

Verschillende spelers maakten dan ook een goede beurt. Al genoot analist Stef Wijnants vooral van twee relatief jonge spelers. "Aan de bal vond ik Jarne Steuckers en Kos Karetsas een lust voor het oog", jubelt de commentator in zijn column voor Het Belang van Limburg.

Defensief gesputter

Ondanks de vierde opeenvolgende zege blijft er wel nog werk aan de winkel bij Racing. Momenteel slikt Genk immers veel te makkelijk tegendoelpunten. Ook bij de twee treffers van Cercle stapelden de Limburgers de fouten op. Aan coach Thorsten Fink om daar een oplossing voor te vinden.

De Duitser gaat echter vooral uit van de aanvallende kracht. Een doelpunt meer maken dan de tegenstander is voor hem het belangrijkste. "Alleen wil je niet elke week drie keer moeten scoren om een wedstrijd te kunnen winnen. Als de dominantie zo groot is, mag je niet toestaan dat de tegenstander door dit soort foutjes in de wedstrijd blijft", aldus Wijnants.

Genk gaat nog volop meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Rode Duivels dromen weer dankzij geweldige Doku-twist

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

6
6
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

51
51
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

46
46
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

49
49
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

134
134
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

40
40
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

76
76
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

34
34
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

184
184
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

136
136
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

161
161
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

56
56
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

75
75
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

614
614
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

384
384
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

598
598
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

433
433
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

320
320
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

120
120
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

383
383
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

194
194
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

302
302
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

373
373
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

56
56

Meer sportnieuws