Genk helemaal los: "Die twee zijn lust voor het oog"

582 stemmen
Genk helemaal los:

KRC Genk is goed aan het tweede seizoensluik begonnen. De Limburgers pakten zaterdagnamiddag immers de volle buit op het veld van Cercle Brugge en legde zo beslag op een voorlopige leidersplaats. Bovendien konden enkele zomeraanwinsten zich opnieuw onderscheiden.

Racing heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe coach aangetrokken en ook de spelersgroep onderging een behoorlijke metamorfose. Niet geheel onlogisch begon Genk dan ook wisselvallig aan de competitie. Maar inmiddels heeft het zich helemaal herpakt met een knappe reeks van 12 op 12.

LEES OOK: Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

Jonkies maken indruk

Zaterdag werd dus ook Cercle over de knie gelegd. De Limburgers namen in het Jan Breydel-stadion een flitsende start en liepen al snel 0-2 uit. Maar na enkele defensieve fouten kon de thuisploeg zich weer op gelijke hoogte knokken. In de tweede helft maakte Tolu Arokodare er uiteindelijk toch weer 2-3 van en dat bleek voldoende voor de zege.

Verschillende spelers maakten dan ook een goede beurt. Al genoot analist Stef Wijnants vooral van twee relatief jonge spelers. "Aan de bal vond ik Jarne Steuckers en Kos Karetsas een lust voor het oog", jubelt de commentator in zijn column voor Het Belang van Limburg.

Defensief gesputter

Ondanks de vierde opeenvolgende zege blijft er wel nog werk aan de winkel bij Racing. Momenteel slikt Genk immers veel te makkelijk tegendoelpunten. Ook bij de twee treffers van Cercle stapelden de Limburgers de fouten op. Aan coach Thorsten Fink om daar een oplossing voor te vinden.

De Duitser gaat echter vooral uit van de aanvallende kracht. Een doelpunt meer maken dan de tegenstander is voor hem het belangrijkste. "Alleen wil je niet elke week drie keer moeten scoren om een wedstrijd te kunnen winnen. Als de dominantie zo groot is, mag je niet toestaan dat de tegenstander door dit soort foutjes in de wedstrijd blijft", aldus Wijnants.

Genk gaat nog volop meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

0
0
Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

41
41
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

77
77
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

51
51
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

82
82
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

201
201
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

150
150
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

123
123
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

149
149
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

267
267
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

199
199
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

423
423
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

213
213
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

96
96
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

447
447
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

269
269
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

259
259
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

98
98
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

183
183
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

357
357
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

192
192
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

218
218
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

236
236

Meer sportnieuws