Genk helemaal los: "Die twee zijn lust voor het oog"

door
Genk helemaal los:

KRC Genk is goed aan het tweede seizoensluik begonnen. De Limburgers pakten zaterdagnamiddag immers de volle buit op het veld van Cercle Brugge en legde zo beslag op een voorlopige leidersplaats. Bovendien konden enkele zomeraanwinsten zich opnieuw onderscheiden.

Racing heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe coach aangetrokken en ook de spelersgroep onderging een behoorlijke metamorfose. Niet geheel onlogisch begon Genk dan ook wisselvallig aan de competitie. Maar inmiddels heeft het zich helemaal herpakt met een knappe reeks van 12 op 12.

LEES OOK: El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Jonkies maken indruk

Zaterdag werd dus ook Cercle over de knie gelegd. De Limburgers namen in het Jan Breydel-stadion een flitsende start en liepen al snel 0-2 uit. Maar na enkele defensieve fouten kon de thuisploeg zich weer op gelijke hoogte knokken. In de tweede helft maakte Tolu Arokodare er uiteindelijk toch weer 2-3 van en dat bleek voldoende voor de zege.

Verschillende spelers maakten dan ook een goede beurt. Al genoot analist Stef Wijnants vooral van twee relatief jonge spelers. "Aan de bal vond ik Jarne Steuckers en Kos Karetsas een lust voor het oog", jubelt de commentator in zijn column voor Het Belang van Limburg.

Defensief gesputter

Ondanks de vierde opeenvolgende zege blijft er wel nog werk aan de winkel bij Racing. Momenteel slikt Genk immers veel te makkelijk tegendoelpunten. Ook bij de twee treffers van Cercle stapelden de Limburgers de fouten op. Aan coach Thorsten Fink om daar een oplossing voor te vinden.

De Duitser gaat echter vooral uit van de aanvallende kracht. Een doelpunt meer maken dan de tegenstander is voor hem het belangrijkste. "Alleen wil je niet elke week drie keer moeten scoren om een wedstrijd te kunnen winnen. Als de dominantie zo groot is, mag je niet toestaan dat de tegenstander door dit soort foutjes in de wedstrijd blijft", aldus Wijnants.

Genk gaat nog volop meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

45
45
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

24
24
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

38
38
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

27
27
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

38
38
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

101
101
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

169
169
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

41
41
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

82
82
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

113
113
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

308
308
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

277
277
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

70
70
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

174
174
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

392
392
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

230
230
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

383
383
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

357
357
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

112
112
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

482
482
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

345
345
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

712
712
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286

Meer sportnieuws