Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

1043 stemmen
Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht blijft op voetballend vlak ondermaats voor de dag komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Westerlo (2-2) schreeuwde een deel van het bestuur dan ook opnieuw om het ontslag van coach Brian Riemer. Maar voorlopig wil het bestuur daar niet van weten.

Na enkele moeizame jaren, deed RSCA vorig seizoen eindelijk nog eens tot het einde mee voor de landstitel. Die werd uiteindelijk op pijnlijke wijze uit handen gegeven. Maar binnen de club was men tevreden over de progressie die geboekt werd ten opzichte van het seizoen daarvoor. Ook al was het niveau op voetballend vlak bijzonder wisselvallig. 

Desondanks werd het vertrouwen in Riemer behouden. Door het wachten op versterking en het latere aansluiten van de internationals, was op voorhand bovendien ingecalculeerd dat het een tijdje ging duren alvorens de ploeg onder stoom zou raken. En ondanks die omstandigheden mochten de resultaten ook gezien worden.

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Supporters voeren druk op

Maar Anderlecht behaalde zijn punten vaak met meer geluk dan kunde, van dominant voetbal was amper sprake. En ondertussen is het seizoen alweer enkele maanden ver, de excuses zijn stilaan opgebruikt. Toch is er amper sprake van progressie in het spelniveau. Anderlecht blijft bijzonder matig voetballen.

Bij de achterban begint de nervositeit dan ook toe te nemen. Zaterdag werd andermaal om het ontslag van Riemer geroepen in het Lotto Park. "Het is niet plezant om te horen. Ik aanvaard dat iedereen zijn mening heeft. Maar als ik dat allemaal in mijn hoofd zou steken ... dan word ik depressief", reageerde de Deen achteraf.

Riemer (voorlopig) niet ter discussie

Riemer maakt zich dus niet al te druk om de kritische supporters. Zeker omdat hij voorlopig wel nog de steun krijgt van het bestuur. Na de match tegen Westerlo dook nochtans een opvallend beeldje op van een geanimeerd gesprek tussen CEO Sports Jesper Fredberg en niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

Maar volgens Het Laatste Nieuws staat de trainer voorlopig niet ter discussie. De clubleiding is voorlopig overtuigd dat Riemer het tij nog steeds kan keren. Al worden de drie volgende wedstrijden (KRC Genk, Charleroi en Ferencvaros) allicht toekomst bepalend. Loopt het daarin opnieuw fout, dan zou Riemer wel eens kunnen vliegen.

Riemer krijgt dit nog recht getrokken ...

Meest recent

Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

11
11
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

24
24
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

48
48
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

12
12
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

187
187
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

202
202
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

162
162
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

766
766
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

148
148
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

111
111
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

51
51
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

125
125
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

145
145
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1046
1046
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

450
450
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

907
907
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

549
549
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

481
481
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

566
566

Meer sportnieuws