Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

1043 stemmen
Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht blijft op voetballend vlak ondermaats voor de dag komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Westerlo (2-2) schreeuwde een deel van het bestuur dan ook opnieuw om het ontslag van coach Brian Riemer. Maar voorlopig wil het bestuur daar niet van weten.

Na enkele moeizame jaren, deed RSCA vorig seizoen eindelijk nog eens tot het einde mee voor de landstitel. Die werd uiteindelijk op pijnlijke wijze uit handen gegeven. Maar binnen de club was men tevreden over de progressie die geboekt werd ten opzichte van het seizoen daarvoor. Ook al was het niveau op voetballend vlak bijzonder wisselvallig. 

Desondanks werd het vertrouwen in Riemer behouden. Door het wachten op versterking en het latere aansluiten van de internationals, was op voorhand bovendien ingecalculeerd dat het een tijdje ging duren alvorens de ploeg onder stoom zou raken. En ondanks die omstandigheden mochten de resultaten ook gezien worden.

LEES OOK: Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

Supporters voeren druk op

Maar Anderlecht behaalde zijn punten vaak met meer geluk dan kunde, van dominant voetbal was amper sprake. En ondertussen is het seizoen alweer enkele maanden ver, de excuses zijn stilaan opgebruikt. Toch is er amper sprake van progressie in het spelniveau. Anderlecht blijft bijzonder matig voetballen.

Bij de achterban begint de nervositeit dan ook toe te nemen. Zaterdag werd andermaal om het ontslag van Riemer geroepen in het Lotto Park. "Het is niet plezant om te horen. Ik aanvaard dat iedereen zijn mening heeft. Maar als ik dat allemaal in mijn hoofd zou steken ... dan word ik depressief", reageerde de Deen achteraf.

Riemer (voorlopig) niet ter discussie

Riemer maakt zich dus niet al te druk om de kritische supporters. Zeker omdat hij voorlopig wel nog de steun krijgt van het bestuur. Na de match tegen Westerlo dook nochtans een opvallend beeldje op van een geanimeerd gesprek tussen CEO Sports Jesper Fredberg en niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

Maar volgens Het Laatste Nieuws staat de trainer voorlopig niet ter discussie. De clubleiding is voorlopig overtuigd dat Riemer het tij nog steeds kan keren. Al worden de drie volgende wedstrijden (KRC Genk, Charleroi en Ferencvaros) allicht toekomst bepalend. Loopt het daarin opnieuw fout, dan zou Riemer wel eens kunnen vliegen.

Riemer krijgt dit nog recht getrokken ...

Meest recent

Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

38
38
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

409
409
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

416
416
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

145
145
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

70
70
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

59
59
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

197
197
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

303
303
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

357
357
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

111
111
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

396
396
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

168
168
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

152
152
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

463
463
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

179
179
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

568
568
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

65
65
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

131
131
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1569
1569
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

298
298
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

142
142
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

183
183
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

261
261
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

238
238
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

208
208

Meer sportnieuws