Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

1043 stemmen
Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht blijft op voetballend vlak ondermaats voor de dag komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Westerlo (2-2) schreeuwde een deel van het bestuur dan ook opnieuw om het ontslag van coach Brian Riemer. Maar voorlopig wil het bestuur daar niet van weten.

Na enkele moeizame jaren, deed RSCA vorig seizoen eindelijk nog eens tot het einde mee voor de landstitel. Die werd uiteindelijk op pijnlijke wijze uit handen gegeven. Maar binnen de club was men tevreden over de progressie die geboekt werd ten opzichte van het seizoen daarvoor. Ook al was het niveau op voetballend vlak bijzonder wisselvallig. 

Desondanks werd het vertrouwen in Riemer behouden. Door het wachten op versterking en het latere aansluiten van de internationals, was op voorhand bovendien ingecalculeerd dat het een tijdje ging duren alvorens de ploeg onder stoom zou raken. En ondanks die omstandigheden mochten de resultaten ook gezien worden.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

Supporters voeren druk op

Maar Anderlecht behaalde zijn punten vaak met meer geluk dan kunde, van dominant voetbal was amper sprake. En ondertussen is het seizoen alweer enkele maanden ver, de excuses zijn stilaan opgebruikt. Toch is er amper sprake van progressie in het spelniveau. Anderlecht blijft bijzonder matig voetballen.

Bij de achterban begint de nervositeit dan ook toe te nemen. Zaterdag werd andermaal om het ontslag van Riemer geroepen in het Lotto Park. "Het is niet plezant om te horen. Ik aanvaard dat iedereen zijn mening heeft. Maar als ik dat allemaal in mijn hoofd zou steken ... dan word ik depressief", reageerde de Deen achteraf.

Riemer (voorlopig) niet ter discussie

Riemer maakt zich dus niet al te druk om de kritische supporters. Zeker omdat hij voorlopig wel nog de steun krijgt van het bestuur. Na de match tegen Westerlo dook nochtans een opvallend beeldje op van een geanimeerd gesprek tussen CEO Sports Jesper Fredberg en niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

Maar volgens Het Laatste Nieuws staat de trainer voorlopig niet ter discussie. De clubleiding is voorlopig overtuigd dat Riemer het tij nog steeds kan keren. Al worden de drie volgende wedstrijden (KRC Genk, Charleroi en Ferencvaros) allicht toekomst bepalend. Loopt het daarin opnieuw fout, dan zou Riemer wel eens kunnen vliegen.

Riemer krijgt dit nog recht getrokken ...

Meest recent

'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

81
81
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

261
261
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

84
84
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

172
172
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

281
281
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

263
263
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

513
513
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

313
313
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

124
124
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

159
159
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

383
383
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

511
511
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

332
332
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

151
151
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

42
42
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

400
400
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

57
57
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

483
483
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

669
669
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

132
132
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

113
113
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

330
330
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

133
133
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

50
50
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

104
104

Meer sportnieuws