Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

1043 stemmen
Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht blijft op voetballend vlak ondermaats voor de dag komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Westerlo (2-2) schreeuwde een deel van het bestuur dan ook opnieuw om het ontslag van coach Brian Riemer. Maar voorlopig wil het bestuur daar niet van weten.

Na enkele moeizame jaren, deed RSCA vorig seizoen eindelijk nog eens tot het einde mee voor de landstitel. Die werd uiteindelijk op pijnlijke wijze uit handen gegeven. Maar binnen de club was men tevreden over de progressie die geboekt werd ten opzichte van het seizoen daarvoor. Ook al was het niveau op voetballend vlak bijzonder wisselvallig. 

Desondanks werd het vertrouwen in Riemer behouden. Door het wachten op versterking en het latere aansluiten van de internationals, was op voorhand bovendien ingecalculeerd dat het een tijdje ging duren alvorens de ploeg onder stoom zou raken. En ondanks die omstandigheden mochten de resultaten ook gezien worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Supporters voeren druk op

Maar Anderlecht behaalde zijn punten vaak met meer geluk dan kunde, van dominant voetbal was amper sprake. En ondertussen is het seizoen alweer enkele maanden ver, de excuses zijn stilaan opgebruikt. Toch is er amper sprake van progressie in het spelniveau. Anderlecht blijft bijzonder matig voetballen.

Bij de achterban begint de nervositeit dan ook toe te nemen. Zaterdag werd andermaal om het ontslag van Riemer geroepen in het Lotto Park. "Het is niet plezant om te horen. Ik aanvaard dat iedereen zijn mening heeft. Maar als ik dat allemaal in mijn hoofd zou steken ... dan word ik depressief", reageerde de Deen achteraf.

Riemer (voorlopig) niet ter discussie

Riemer maakt zich dus niet al te druk om de kritische supporters. Zeker omdat hij voorlopig wel nog de steun krijgt van het bestuur. Na de match tegen Westerlo dook nochtans een opvallend beeldje op van een geanimeerd gesprek tussen CEO Sports Jesper Fredberg en niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

Maar volgens Het Laatste Nieuws staat de trainer voorlopig niet ter discussie. De clubleiding is voorlopig overtuigd dat Riemer het tij nog steeds kan keren. Al worden de drie volgende wedstrijden (KRC Genk, Charleroi en Ferencvaros) allicht toekomst bepalend. Loopt het daarin opnieuw fout, dan zou Riemer wel eens kunnen vliegen.

Riemer krijgt dit nog recht getrokken ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

112
112
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

54
54
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

40
40
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

51
51
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

293
293
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

69
69
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

71
71
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

69
69
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

63
63
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

188
188
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

219
219
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

220
220
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

670
670
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

318
318
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

170
170
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

176
176
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

60
60
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

457
457
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

245
245
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

430
430

Meer sportnieuws