Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

1043 stemmen
Dagen Riemer geteld? 'Bestuur Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht blijft op voetballend vlak ondermaats voor de dag komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Westerlo (2-2) schreeuwde een deel van het bestuur dan ook opnieuw om het ontslag van coach Brian Riemer. Maar voorlopig wil het bestuur daar niet van weten.

Na enkele moeizame jaren, deed RSCA vorig seizoen eindelijk nog eens tot het einde mee voor de landstitel. Die werd uiteindelijk op pijnlijke wijze uit handen gegeven. Maar binnen de club was men tevreden over de progressie die geboekt werd ten opzichte van het seizoen daarvoor. Ook al was het niveau op voetballend vlak bijzonder wisselvallig. 

Desondanks werd het vertrouwen in Riemer behouden. Door het wachten op versterking en het latere aansluiten van de internationals, was op voorhand bovendien ingecalculeerd dat het een tijdje ging duren alvorens de ploeg onder stoom zou raken. En ondanks die omstandigheden mochten de resultaten ook gezien worden.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Supporters voeren druk op

Maar Anderlecht behaalde zijn punten vaak met meer geluk dan kunde, van dominant voetbal was amper sprake. En ondertussen is het seizoen alweer enkele maanden ver, de excuses zijn stilaan opgebruikt. Toch is er amper sprake van progressie in het spelniveau. Anderlecht blijft bijzonder matig voetballen.

Bij de achterban begint de nervositeit dan ook toe te nemen. Zaterdag werd andermaal om het ontslag van Riemer geroepen in het Lotto Park. "Het is niet plezant om te horen. Ik aanvaard dat iedereen zijn mening heeft. Maar als ik dat allemaal in mijn hoofd zou steken ... dan word ik depressief", reageerde de Deen achteraf.

Riemer (voorlopig) niet ter discussie

Riemer maakt zich dus niet al te druk om de kritische supporters. Zeker omdat hij voorlopig wel nog de steun krijgt van het bestuur. Na de match tegen Westerlo dook nochtans een opvallend beeldje op van een geanimeerd gesprek tussen CEO Sports Jesper Fredberg en niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

Maar volgens Het Laatste Nieuws staat de trainer voorlopig niet ter discussie. De clubleiding is voorlopig overtuigd dat Riemer het tij nog steeds kan keren. Al worden de drie volgende wedstrijden (KRC Genk, Charleroi en Ferencvaros) allicht toekomst bepalend. Loopt het daarin opnieuw fout, dan zou Riemer wel eens kunnen vliegen.

Riemer krijgt dit nog recht getrokken ...

Meest recent

"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

7
7
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

39
39
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

11
11
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

44
44
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

124
124
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

262
262
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

168
168
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

523
523
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

44
44
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

392
392
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

789
789
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

225
225
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

178
178
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

326
326
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

81
81
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

45
45
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

585
585
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

273
273
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

59
59
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

260
260
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

191
191
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

139
139

Meer sportnieuws