Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

door
Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

Geen goed voetbal, maar wel resultaten: dat was de teneur over het seizoensbegin van Anderlecht. Zaterdagavond was het tegen Westerlo opnieuw weinig overtuigend en lonkte een eerste nederlaag, maar in het slotkwartier was Mario Stroeykens nog de redder. Het 2-2-gelijkspel betekent wel dat Anderlecht de leiding moet laten aan Club Brugge en KRC Genk.

Met Leander Dendoncker een eerste keer in de basis waren de verwachtingen in het Lotto Park hooggespannen en de wedstrijd begon ook uitstekend voor Anderlecht. Het kwam immers al na negen minuten op voorsprong. Dreyer haalde uit van net buiten de zestien, maar knalde vol op Vazquez. Daardoor stond Bolat wel helemaal op het verkeerde been en hij kon alleen maar toekijken hoe de bal over de doellijn dwarrelde.

LEES OOK: 'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

Matig Anderlecht geeft voorsprong helemaal weg

De vroege voorsprong inspireerde Anderlecht echter niet tot goed voetbal, integendeel zelfs. Westerlo kwam alsmaar meer opzetten en dwong Coosemans tot enkele reddingen. Anderlecht gaf daarna de gelijkmaker kinderlijk weg: na een onnodige overtreding van Amuzu duwde Coosemans een geweldige vrijschop van Haspolat nog tegen de paal, maar niemand bij Anderlecht reageerde. Bayram had zo vrij spel om de 1-1 in het lege doel te duwen.

Anderlecht trok met boegeroep naar de kleedkamer, maar dat inspireerde hen niet tot een betere tweede helft. Het was op het uur zelfs Westerlo dat op voorsprong kwam. Coosemans schatte een hoge bal compleet verkeerd in en knalde vol op Bayram, waardoor Vuskovic simpel kon binnenkoppen.

Stroeykens brengt nog redding

Paars-Wit moest dus vol aan de bak en zette in het slotkwartier nog een offensief op. Dat leverde zes minuten voor het einde alsnog de gelijkmaker op. Na een knappe combinatie tussen Angulo en Leoni draaide Stroeykens knap weg bij zijn tegenstander om vervolgens Bolat door de benen te grazen te nemen.

In blessuretijd ging Anderlecht nog op zoek naar de zege, maar die kwam er niet meer. Daardoor moeten ze met een twaalf op achttien de leidersplaats afstaan aan Club Brugge en Genk. Westerlo heeft elf punten en blijft in de subtop meedraaien.

Wie had de overwinning het meeste verdiend?

Meest recent

‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

68
68
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

252
252
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

24
24
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

228
228
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

21
21
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

291
291
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

31
31
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

288
288
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

288
288
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

98
98
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

164
164
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

585
585
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

337
337
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

121
121
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

426
426
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

106
106
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

141
141
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

604
604
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

93
93
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

237
237
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

232
232
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

132
132
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

344
344
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

128
128

Meer sportnieuws