Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

door
Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

Geen goed voetbal, maar wel resultaten: dat was de teneur over het seizoensbegin van Anderlecht. Zaterdagavond was het tegen Westerlo opnieuw weinig overtuigend en lonkte een eerste nederlaag, maar in het slotkwartier was Mario Stroeykens nog de redder. Het 2-2-gelijkspel betekent wel dat Anderlecht de leiding moet laten aan Club Brugge en KRC Genk.

Met Leander Dendoncker een eerste keer in de basis waren de verwachtingen in het Lotto Park hooggespannen en de wedstrijd begon ook uitstekend voor Anderlecht. Het kwam immers al na negen minuten op voorsprong. Dreyer haalde uit van net buiten de zestien, maar knalde vol op Vazquez. Daardoor stond Bolat wel helemaal op het verkeerde been en hij kon alleen maar toekijken hoe de bal over de doellijn dwarrelde.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Matig Anderlecht geeft voorsprong helemaal weg

De vroege voorsprong inspireerde Anderlecht echter niet tot goed voetbal, integendeel zelfs. Westerlo kwam alsmaar meer opzetten en dwong Coosemans tot enkele reddingen. Anderlecht gaf daarna de gelijkmaker kinderlijk weg: na een onnodige overtreding van Amuzu duwde Coosemans een geweldige vrijschop van Haspolat nog tegen de paal, maar niemand bij Anderlecht reageerde. Bayram had zo vrij spel om de 1-1 in het lege doel te duwen.

Anderlecht trok met boegeroep naar de kleedkamer, maar dat inspireerde hen niet tot een betere tweede helft. Het was op het uur zelfs Westerlo dat op voorsprong kwam. Coosemans schatte een hoge bal compleet verkeerd in en knalde vol op Bayram, waardoor Vuskovic simpel kon binnenkoppen.

Stroeykens brengt nog redding

Paars-Wit moest dus vol aan de bak en zette in het slotkwartier nog een offensief op. Dat leverde zes minuten voor het einde alsnog de gelijkmaker op. Na een knappe combinatie tussen Angulo en Leoni draaide Stroeykens knap weg bij zijn tegenstander om vervolgens Bolat door de benen te grazen te nemen.

In blessuretijd ging Anderlecht nog op zoek naar de zege, maar die kwam er niet meer. Daardoor moeten ze met een twaalf op achttien de leidersplaats afstaan aan Club Brugge en Genk. Westerlo heeft elf punten en blijft in de subtop meedraaien.

Wie had de overwinning het meeste verdiend?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

39
39
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

26
26
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

18
18
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

44
44
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

105
105
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

26
26
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

136
136
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

71
71
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

65
65
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

59
59
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

57
57
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

173
173
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

215
215
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

146
146
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

73
73
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

212
212
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

468
468
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

67
67
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

387
387
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

91
91
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

498
498
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

111
111
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

231
231
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

170
170

Meer sportnieuws