Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

246 stemmen
Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

Geen goed voetbal, maar wel resultaten: dat was de teneur over het seizoensbegin van Anderlecht. Zaterdagavond was het tegen Westerlo opnieuw weinig overtuigend en lonkte een eerste nederlaag, maar in het slotkwartier was Mario Stroeykens nog de redder. Het 2-2-gelijkspel betekent wel dat Anderlecht de leiding moet laten aan Club Brugge en KRC Genk.

Met Leander Dendoncker een eerste keer in de basis waren de verwachtingen in het Lotto Park hooggespannen en de wedstrijd begon ook uitstekend voor Anderlecht. Het kwam immers al na negen minuten op voorsprong. Dreyer haalde uit van net buiten de zestien, maar knalde vol op Vazquez. Daardoor stond Bolat wel helemaal op het verkeerde been en hij kon alleen maar toekijken hoe de bal over de doellijn dwarrelde.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Matig Anderlecht geeft voorsprong helemaal weg

De vroege voorsprong inspireerde Anderlecht echter niet tot goed voetbal, integendeel zelfs. Westerlo kwam alsmaar meer opzetten en dwong Coosemans tot enkele reddingen. Anderlecht gaf daarna de gelijkmaker kinderlijk weg: na een onnodige overtreding van Amuzu duwde Coosemans een geweldige vrijschop van Haspolat nog tegen de paal, maar niemand bij Anderlecht reageerde. Bayram had zo vrij spel om de 1-1 in het lege doel te duwen.

Anderlecht trok met boegeroep naar de kleedkamer, maar dat inspireerde hen niet tot een betere tweede helft. Het was op het uur zelfs Westerlo dat op voorsprong kwam. Coosemans schatte een hoge bal compleet verkeerd in en knalde vol op Bayram, waardoor Vuskovic simpel kon binnenkoppen.

Stroeykens brengt nog redding

Paars-Wit moest dus vol aan de bak en zette in het slotkwartier nog een offensief op. Dat leverde zes minuten voor het einde alsnog de gelijkmaker op. Na een knappe combinatie tussen Angulo en Leoni draaide Stroeykens knap weg bij zijn tegenstander om vervolgens Bolat door de benen te grazen te nemen.

In blessuretijd ging Anderlecht nog op zoek naar de zege, maar die kwam er niet meer. Daardoor moeten ze met een twaalf op achttien de leidersplaats afstaan aan Club Brugge en Genk. Westerlo heeft elf punten en blijft in de subtop meedraaien.

Wie had de overwinning het meeste verdiend?

Meest recent

Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

4
4
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

29
29
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

29
29
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

69
69
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

235
235
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

265
265
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

82
82
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

133
133
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

80
80
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

191
191
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

51
51
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

150
150
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

68
68
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

79
79
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

193
193
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

92
92
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

204
204
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

403
403
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

349
349
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

279
279
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

369
369
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

95
95

Meer sportnieuws