Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

door
Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

Geen goed voetbal, maar wel resultaten: dat was de teneur over het seizoensbegin van Anderlecht. Zaterdagavond was het tegen Westerlo opnieuw weinig overtuigend en lonkte een eerste nederlaag, maar in het slotkwartier was Mario Stroeykens nog de redder. Het 2-2-gelijkspel betekent wel dat Anderlecht de leiding moet laten aan Club Brugge en KRC Genk.

Met Leander Dendoncker een eerste keer in de basis waren de verwachtingen in het Lotto Park hooggespannen en de wedstrijd begon ook uitstekend voor Anderlecht. Het kwam immers al na negen minuten op voorsprong. Dreyer haalde uit van net buiten de zestien, maar knalde vol op Vazquez. Daardoor stond Bolat wel helemaal op het verkeerde been en hij kon alleen maar toekijken hoe de bal over de doellijn dwarrelde.

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Matig Anderlecht geeft voorsprong helemaal weg

De vroege voorsprong inspireerde Anderlecht echter niet tot goed voetbal, integendeel zelfs. Westerlo kwam alsmaar meer opzetten en dwong Coosemans tot enkele reddingen. Anderlecht gaf daarna de gelijkmaker kinderlijk weg: na een onnodige overtreding van Amuzu duwde Coosemans een geweldige vrijschop van Haspolat nog tegen de paal, maar niemand bij Anderlecht reageerde. Bayram had zo vrij spel om de 1-1 in het lege doel te duwen.

Anderlecht trok met boegeroep naar de kleedkamer, maar dat inspireerde hen niet tot een betere tweede helft. Het was op het uur zelfs Westerlo dat op voorsprong kwam. Coosemans schatte een hoge bal compleet verkeerd in en knalde vol op Bayram, waardoor Vuskovic simpel kon binnenkoppen.

Stroeykens brengt nog redding

Paars-Wit moest dus vol aan de bak en zette in het slotkwartier nog een offensief op. Dat leverde zes minuten voor het einde alsnog de gelijkmaker op. Na een knappe combinatie tussen Angulo en Leoni draaide Stroeykens knap weg bij zijn tegenstander om vervolgens Bolat door de benen te grazen te nemen.

In blessuretijd ging Anderlecht nog op zoek naar de zege, maar die kwam er niet meer. Daardoor moeten ze met een twaalf op achttien de leidersplaats afstaan aan Club Brugge en Genk. Westerlo heeft elf punten en blijft in de subtop meedraaien.

Wie had de overwinning het meeste verdiend?

Meest recent

'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

27
27
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

228
228
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

153
153
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

235
235
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

132
132
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

107
107
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

65
65
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

231
231
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

247
247
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

47
47
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

420
420
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

291
291
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

518
518
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

46
46
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

455
455
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

493
493
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

153
153
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

368
368
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

263
263
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

333
333
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

514
514
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

550
550

Meer sportnieuws