Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

246
Stroeykens voorkomt eerste nederlaag alweer mak Anderlecht

Geen goed voetbal, maar wel resultaten: dat was de teneur over het seizoensbegin van Anderlecht. Zaterdagavond was het tegen Westerlo opnieuw weinig overtuigend en lonkte een eerste nederlaag, maar in het slotkwartier was Mario Stroeykens nog de redder. Het 2-2-gelijkspel betekent wel dat Anderlecht de leiding moet laten aan Club Brugge en KRC Genk.

Met Leander Dendoncker een eerste keer in de basis waren de verwachtingen in het Lotto Park hooggespannen en de wedstrijd begon ook uitstekend voor Anderlecht. Het kwam immers al na negen minuten op voorsprong. Dreyer haalde uit van net buiten de zestien, maar knalde vol op Vazquez. Daardoor stond Bolat wel helemaal op het verkeerde been en hij kon alleen maar toekijken hoe de bal over de doellijn dwarrelde.

LEES OOK: Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

Matig Anderlecht geeft voorsprong helemaal weg

De vroege voorsprong inspireerde Anderlecht echter niet tot goed voetbal, integendeel zelfs. Westerlo kwam alsmaar meer opzetten en dwong Coosemans tot enkele reddingen. Anderlecht gaf daarna de gelijkmaker kinderlijk weg: na een onnodige overtreding van Amuzu duwde Coosemans een geweldige vrijschop van Haspolat nog tegen de paal, maar niemand bij Anderlecht reageerde. Bayram had zo vrij spel om de 1-1 in het lege doel te duwen.

Anderlecht trok met boegeroep naar de kleedkamer, maar dat inspireerde hen niet tot een betere tweede helft. Het was op het uur zelfs Westerlo dat op voorsprong kwam. Coosemans schatte een hoge bal compleet verkeerd in en knalde vol op Bayram, waardoor Vuskovic simpel kon binnenkoppen.

Stroeykens brengt nog redding

Paars-Wit moest dus vol aan de bak en zette in het slotkwartier nog een offensief op. Dat leverde zes minuten voor het einde alsnog de gelijkmaker op. Na een knappe combinatie tussen Angulo en Leoni draaide Stroeykens knap weg bij zijn tegenstander om vervolgens Bolat door de benen te grazen te nemen.

In blessuretijd ging Anderlecht nog op zoek naar de zege, maar die kwam er niet meer. Daardoor moeten ze met een twaalf op achttien de leidersplaats afstaan aan Club Brugge en Genk. Westerlo heeft elf punten en blijft in de subtop meedraaien.

Wie had de overwinning het meeste verdiend?

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

7
7
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

42
42
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

18
18
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

85
85
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

163
163
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

25
25
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

204
204
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

187
187
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

96
96
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

151
151
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

40
40
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

108
108
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

91
91
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

481
481
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

110
110
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

71
71
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws