Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

door
Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

RSC Anderlecht hoopte deze mercato aanvallend zich gevoelig te versterken, maar dat lukte maar deels met Samuel Edozie. De Brusselaars hadden ook een smaakmaker van KVC Westerlo op de radar staan.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Yow al lang op de Anderlecht-radar

Onze redactie wist je al maanden geleden exclusief te melden dat ploegen als Club Brugge en Anderlecht Griffin Yow op de radar hebben staan. HLN maakt in zijn interview met de Amerikaan ook melding van de interesse van Anderlecht, maar die dateert dus al van vorig seizoen. Bij Club en RSCA was Yow deze zomer echter enkel een concrete piste als Andreas Skov Olsen of Anders Dreyer/Francis Amuzu verkocht werden. Dat gebeurde niet. Volgens onze bronnen waren er contacten, maar meer ook niet.

Vorig jaar liet de Amerikaan een zeer goede indruk achter bij een zwak KVC Westerlo. In moeilijke omstandigheden vormde hij een uitstekende tandem met landgenoot Bryan Reynolds. Met 7 goals en 7 assists in 28 competitiewedstrijden liet Yow zich zien.

Laatste seizoen bij Westerlo

Hij speelde mee op de Olympische Spelen en liet daar ook een goede indruk achter. Yow mocht op de vorige speeldag voor het eerst weer in de basis starten, nadat hij voordien invaller was onder Timmy Simons. Yow is stilaan weer klaar om te schitteren.

 De 21-jarige flankaanvaller, waarvoor er ook buitenlandse en concrete Amerikaanse interesse was, is klaar om zich te tonen in het Lotto Park. Misschien kan hij de club overtuigen om in januari wel een poging te ondernemen?

Yow ligt nog tot medio 2026 onder contract in ’t Kuipje. Het is de verwachting dat dit sowieso zijn laatste seizoen is in de Kempen. Westerlo haalde hem gratis in huis en momenteel zou hij ongeveer 4 miljoen euro waard zijn. Hij zal ongetwijfeld een van de meest succesvolle transfers worden van de afgelopen jaren, sportief en financieel.

CR

Moet RSCA voor Yow gaan in januari?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

10
10
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

24
24
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

20
20
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

25
25
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

54
54
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

107
107
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

37
37
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

212
212
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

101
101
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

96
96
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

146
146
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

291
291
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

520
520
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

73
73
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

328
328
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

489
489
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

170
170
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

155
155
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

723
723
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

93
93
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

458
458
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

240
240
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

374
374

Meer sportnieuws