"Ik wil wereldkampioen worden met de Rode Duivels'

door

Met het afscheid van Jan Vertonghen en de weigering van Thibaut Courtois om voorlopig nog voor de nationale ploeg te spelen, werd de streep onder de gouden generatie van de Rode Duivels deze zomer nog wat dikker. Domenico Tedesco bouwt dezer dagen aan een nieuw elftal en er zit nog heel wat talent aan te komen.

De bondscoach gunde voor deze interlandperiode bijvoorbeeld een eerste selectie aan Arne Engels (20) en Julien Duranville (18), terwijl nog een aantal andere jonkies stilaan beginnen solliciteren naar een plaatsje. Bij Juventus is Samuel Mbangula bijvoorbeeld helemaal aan het doorbreken.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Mbangula heeft begrip voor niet-selectie

De 20-jarige winger moet het voorlopig wel nog stellen met een plaatsje bij de Jonge Duivels. "Natuurlijk droom ik van de Rode Duivels, maar ik heb nog maar twee matchen bij Juventus gespeeld. Ik heb nog niet genoeg getoond om al een selectie te kunnen eisen", houdt hij bij RTBF de voetjes echter op de grond.

Op termijn wil Mbangula echter wel een plaats in de kern afdwingen. Eens hem dat gelukt is, deinst hij er niet voor om zéér hoog te mikken.

Dromen van wereldtitel met Rode Duivels

"Het is mijn droom om op een dag met België wereldkampioen te worden", stelt hij zelfs. "Met het talent waarover we beschikken, is het zeker mogelijk. De gouden generatie die ons voorging, is er niet in geslaagd. Het is voor ons een motivatie om hen te eren door te bewijzen dat België wel degelijk een groot voetballand is dat voor de hoofdprijs mee kan strijden."

Dat is toch een straffe uitspraak van Mbangula, zelfs al zit er inderdaad nog veel talent aan te komen bij de Rode Duivels. Het wordt echter afwachten of al die veelbelovende spelers zich ook zullen kunnen verder ontwikkelen tot wereldtoppers of op zijn minst subtoppers.

Zie je de Rode Duivels op een dag wereldkampioen worden?

Meest recent

‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

17
17
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

32
32
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

16
16
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

68
68
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

71
71
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

75
75
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

119
119
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

90
90
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

104
104
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

41
41
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

391
391
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

177
177
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

115
115
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

262
262
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

377
377
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

302
302
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

504
504
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

312
312
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

100
100
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

243
243
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

137
137

Meer sportnieuws