'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

1111 stemmen
'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

De tijd begint stilaan te dringen voor de Belgische ploegen die zich in extremis nog willen versterken. Binnen enkele dagen gaat de transferperiode ook hier weer achter slot en grendel. Met name bij RSC Anderlecht begint de druk dan ook zienderogen toe te nemen.

In het tussenseizoen zag RSCA verschillende spelers vertrekken. Zeno Debast werd aan Sporting CP verkocht, het aflopende contract van Kasper Schmeichel werd niet verlengd en ook de huurbeurten van Thomas Delaney en Federico Gattoni kregen geen vervolg. Enkel Jan Vertonghen besloot wel om bij te tekenen.

Bijgevolg lag de focus van CEO Sports Jesper Fredberg vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie extra defensieve krachten gestrikt. Ludwig Augustinsson werd dan weer definitief overgenomen van Sevilla FC na zijn huurbeurt van vorig seizoen.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Offensieve versterking

Met Leander Dendoncker kwam daar vorige weekend ook een controlerende middenvelder bij, die eventueel ook in de defensie kan depanneren. Ondertussen werd echter geen enkele offensieve aanwinst gestrikt. Daar hoopt Paars-Wit op de valreep nog verandering in te brengen.

Zo zouden de Brusselaars in extremis willen uitpakken met de komst van een creatieve spelmaker voor het middenveld en een aanvaller voor de rechterflank. Door de nakende deadline, woensdagnacht moeten de Europese spelerslijsten binnen zijn, is er echter amper tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Deense droom

Daarbij zou de piste-Christian Eriksen dan toch nog niet volledig van de baan zijn. Zijn komst blijft weliswaar onwaarschijnlijk en is volgens zijn makelaars zelfs totaal niet aan de orde, maar dat kan ook bluf zijn. Volgens SudPresse dromen Fredberg en co in ieder geval nog van een doorbraak. Het feit dat de mercato's in de meeste andere Europese landen gesloten is, speelt in het voordeel van RSCA.

Bij Het Nieuwsblad wijst men er overigens op dat Manchester United zijn zinnen heeft gezet op de transfervrije Adrian Rabiot. Diens transfer zou de speelkansen van Eriksen nog meer fnuiken en hem nadrukkelijker naar de uitgang pushen. Al blijft zijn riante salaris, naar verluidt zo'n 9 miljoen euro per jaar op Old Trafford, een stevig struikelblok.

Anderlecht kan beter mikken op alternatieven voor Eriksen ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

51
51
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

63
63
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

379
379
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

217
217
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

376
376
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

763
763
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

87
87
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

207
207
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

385
385
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

354
354
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

581
581
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1023
1023
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws