'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

door
'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

De tijd begint stilaan te dringen voor de Belgische ploegen die zich in extremis nog willen versterken. Binnen enkele dagen gaat de transferperiode ook hier weer achter slot en grendel. Met name bij RSC Anderlecht begint de druk dan ook zienderogen toe te nemen.

In het tussenseizoen zag RSCA verschillende spelers vertrekken. Zeno Debast werd aan Sporting CP verkocht, het aflopende contract van Kasper Schmeichel werd niet verlengd en ook de huurbeurten van Thomas Delaney en Federico Gattoni kregen geen vervolg. Enkel Jan Vertonghen besloot wel om bij te tekenen.

Bijgevolg lag de focus van CEO Sports Jesper Fredberg vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie extra defensieve krachten gestrikt. Ludwig Augustinsson werd dan weer definitief overgenomen van Sevilla FC na zijn huurbeurt van vorig seizoen.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Offensieve versterking

Met Leander Dendoncker kwam daar vorige weekend ook een controlerende middenvelder bij, die eventueel ook in de defensie kan depanneren. Ondertussen werd echter geen enkele offensieve aanwinst gestrikt. Daar hoopt Paars-Wit op de valreep nog verandering in te brengen.

Zo zouden de Brusselaars in extremis willen uitpakken met de komst van een creatieve spelmaker voor het middenveld en een aanvaller voor de rechterflank. Door de nakende deadline, woensdagnacht moeten de Europese spelerslijsten binnen zijn, is er echter amper tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Deense droom

Daarbij zou de piste-Christian Eriksen dan toch nog niet volledig van de baan zijn. Zijn komst blijft weliswaar onwaarschijnlijk en is volgens zijn makelaars zelfs totaal niet aan de orde, maar dat kan ook bluf zijn. Volgens SudPresse dromen Fredberg en co in ieder geval nog van een doorbraak. Het feit dat de mercato's in de meeste andere Europese landen gesloten is, speelt in het voordeel van RSCA.

Bij Het Nieuwsblad wijst men er overigens op dat Manchester United zijn zinnen heeft gezet op de transfervrije Adrian Rabiot. Diens transfer zou de speelkansen van Eriksen nog meer fnuiken en hem nadrukkelijker naar de uitgang pushen. Al blijft zijn riante salaris, naar verluidt zo'n 9 miljoen euro per jaar op Old Trafford, een stevig struikelblok.

Anderlecht kan beter mikken op alternatieven voor Eriksen ...

Meest recent

'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

12
12
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

26
26
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

24
24
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

198
198
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

190
190
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

111
111
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

60
60
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

121
121
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

273
273
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

144
144
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

392
392
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

308
308
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

170
170
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

266
266
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

79
79
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

53
53
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

84
84
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

796
796
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

158
158
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

479
479
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

337
337
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

105
105
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

168
168

Meer sportnieuws