'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

1111 stemmen
'Klok tikt bij Anderlecht: Fredberg droomt van ultieme stunt'

De tijd begint stilaan te dringen voor de Belgische ploegen die zich in extremis nog willen versterken. Binnen enkele dagen gaat de transferperiode ook hier weer achter slot en grendel. Met name bij RSC Anderlecht begint de druk dan ook zienderogen toe te nemen.

In het tussenseizoen zag RSCA verschillende spelers vertrekken. Zeno Debast werd aan Sporting CP verkocht, het aflopende contract van Kasper Schmeichel werd niet verlengd en ook de huurbeurten van Thomas Delaney en Federico Gattoni kregen geen vervolg. Enkel Jan Vertonghen besloot wel om bij te tekenen.

Bijgevolg lag de focus van CEO Sports Jesper Fredberg vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie extra defensieve krachten gestrikt. Ludwig Augustinsson werd dan weer definitief overgenomen van Sevilla FC na zijn huurbeurt van vorig seizoen.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Offensieve versterking

Met Leander Dendoncker kwam daar vorige weekend ook een controlerende middenvelder bij, die eventueel ook in de defensie kan depanneren. Ondertussen werd echter geen enkele offensieve aanwinst gestrikt. Daar hoopt Paars-Wit op de valreep nog verandering in te brengen.

Zo zouden de Brusselaars in extremis willen uitpakken met de komst van een creatieve spelmaker voor het middenveld en een aanvaller voor de rechterflank. Door de nakende deadline, woensdagnacht moeten de Europese spelerslijsten binnen zijn, is er echter amper tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Deense droom

Daarbij zou de piste-Christian Eriksen dan toch nog niet volledig van de baan zijn. Zijn komst blijft weliswaar onwaarschijnlijk en is volgens zijn makelaars zelfs totaal niet aan de orde, maar dat kan ook bluf zijn. Volgens SudPresse dromen Fredberg en co in ieder geval nog van een doorbraak. Het feit dat de mercato's in de meeste andere Europese landen gesloten is, speelt in het voordeel van RSCA.

Bij Het Nieuwsblad wijst men er overigens op dat Manchester United zijn zinnen heeft gezet op de transfervrije Adrian Rabiot. Diens transfer zou de speelkansen van Eriksen nog meer fnuiken en hem nadrukkelijker naar de uitgang pushen. Al blijft zijn riante salaris, naar verluidt zo'n 9 miljoen euro per jaar op Old Trafford, een stevig struikelblok.

Anderlecht kan beter mikken op alternatieven voor Eriksen ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

11
11
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

77
77
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

76
76
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

73
73
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

255
255
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

150
150
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

139
139
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

335
335
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

581
581
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3392
3392
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

62
62
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

73
73
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

218
218
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws