'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

door
'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

Anderlecht wist afgelopen weekend met Leander Dendoncker nog een grote naam terug naar het Lotto Park te halen. De terugkeer van de Rode Duivel is voorlopig het hoogtepunt van de mercato van Paars-Wit, maar in de komende dagen hoopt Jesper Fredberg dat nog te overtreffen.

De CEO Sports heeft nog tot vrijdag om nog meer versterkingen naar Anderlecht te halen. Dé droom bleek daarbij de voorbije weken de komst van Christian Eriksen te zijn. De 32-jarige Deen lijkt op een zijspoor te zitten bij Manchester United, waar hij amper nog aan de bak komt.

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Anderlecht ziet Eriksen-droom in rook opgaan

Eriksen werkte bovendien nog samen met Brian Riemer bij Brentford en Anderlecht hoopte dan ook die connectie en de penibele situatie van de spelmaker uit te kunnen spelen. Nadat de transfermarkt in de grote Europese competities vorige vrijdag al sloot en maandag ook in Nederland de mercato op slot gaat, groeide de hoop dat Eriksen effectief zou komen.

Maar die hoop wordt nu brutaal de kop ingedrukt. Bij VI gooit Martin Schoots, de makelaar van Eriksen, de deur dicht voor Anderlecht - en ook voor Ajax, dat ook nog stiekem hoopte op een terugkeer. "Hij blijft bij Manchester United", maakt Schoots duidelijk.

Eriksen blijft bij Man Utd

Schoots ging ook dieper in op de interesse van Paars-Wit. "Met Anderlecht is alleen informeel contact geweest, maar nooit meer dan dat. Het is moeilijk als je bij in principe één van de drie grootste clubs ter wereld speelt om naar een veel kleinere competitie te gaan, vooral zonder Champions League-voetbal", klinkt het.

Het zwakke einde van vorig seizoen breekt Anderlecht dus nog zuur op. Het stond toen twee speeldagen voor het einde van de play-offs nog aan de leiding, maar zakte na nederlagen tegen Club Brugge en Antwerp nog weg naar de derde plaats. Daardoor greep het naast de Champions League, wat in het dossier-Eriksen dus een belangrijke troef had kunnen zijn.

Moet Anderlecht nog een andere spelmaker zoeken?

Meest recent

Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

9
9
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

13
13
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

24
24
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

93
93
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

24
24
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

220
220
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

169
169
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

73
73
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

108
108
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

184
184
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

77
77
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

59
59
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

117
117
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

33
33
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

90
90
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

123
123
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

421
421
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

125
125
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

211
211
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

311
311
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

418
418
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

150
150

Meer sportnieuws