'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

door
'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

Anderlecht wist afgelopen weekend met Leander Dendoncker nog een grote naam terug naar het Lotto Park te halen. De terugkeer van de Rode Duivel is voorlopig het hoogtepunt van de mercato van Paars-Wit, maar in de komende dagen hoopt Jesper Fredberg dat nog te overtreffen.

De CEO Sports heeft nog tot vrijdag om nog meer versterkingen naar Anderlecht te halen. Dé droom bleek daarbij de voorbije weken de komst van Christian Eriksen te zijn. De 32-jarige Deen lijkt op een zijspoor te zitten bij Manchester United, waar hij amper nog aan de bak komt.

LEES OOK: 'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Anderlecht ziet Eriksen-droom in rook opgaan

Eriksen werkte bovendien nog samen met Brian Riemer bij Brentford en Anderlecht hoopte dan ook die connectie en de penibele situatie van de spelmaker uit te kunnen spelen. Nadat de transfermarkt in de grote Europese competities vorige vrijdag al sloot en maandag ook in Nederland de mercato op slot gaat, groeide de hoop dat Eriksen effectief zou komen.

Maar die hoop wordt nu brutaal de kop ingedrukt. Bij VI gooit Martin Schoots, de makelaar van Eriksen, de deur dicht voor Anderlecht - en ook voor Ajax, dat ook nog stiekem hoopte op een terugkeer. "Hij blijft bij Manchester United", maakt Schoots duidelijk.

Eriksen blijft bij Man Utd

Schoots ging ook dieper in op de interesse van Paars-Wit. "Met Anderlecht is alleen informeel contact geweest, maar nooit meer dan dat. Het is moeilijk als je bij in principe één van de drie grootste clubs ter wereld speelt om naar een veel kleinere competitie te gaan, vooral zonder Champions League-voetbal", klinkt het.

Het zwakke einde van vorig seizoen breekt Anderlecht dus nog zuur op. Het stond toen twee speeldagen voor het einde van de play-offs nog aan de leiding, maar zakte na nederlagen tegen Club Brugge en Antwerp nog weg naar de derde plaats. Daardoor greep het naast de Champions League, wat in het dossier-Eriksen dus een belangrijke troef had kunnen zijn.

Moet Anderlecht nog een andere spelmaker zoeken?

Meest recent

Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

12
12
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

8
8
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

28
28
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

17
17
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

14
14
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

116
116
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

120
120
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

62
62
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

144
144
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

115
115
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

117
117
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

223
223
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

294
294
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

116
116
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

377
377
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

296
296
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

42
42
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

149
149
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

251
251
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

445
445
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

281
281
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

424
424
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514

Meer sportnieuws