'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

door
'Transferdroom Anderlecht spat brutaal uiteen'

Anderlecht wist afgelopen weekend met Leander Dendoncker nog een grote naam terug naar het Lotto Park te halen. De terugkeer van de Rode Duivel is voorlopig het hoogtepunt van de mercato van Paars-Wit, maar in de komende dagen hoopt Jesper Fredberg dat nog te overtreffen.

De CEO Sports heeft nog tot vrijdag om nog meer versterkingen naar Anderlecht te halen. Dé droom bleek daarbij de voorbije weken de komst van Christian Eriksen te zijn. De 32-jarige Deen lijkt op een zijspoor te zitten bij Manchester United, waar hij amper nog aan de bak komt.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Anderlecht ziet Eriksen-droom in rook opgaan

Eriksen werkte bovendien nog samen met Brian Riemer bij Brentford en Anderlecht hoopte dan ook die connectie en de penibele situatie van de spelmaker uit te kunnen spelen. Nadat de transfermarkt in de grote Europese competities vorige vrijdag al sloot en maandag ook in Nederland de mercato op slot gaat, groeide de hoop dat Eriksen effectief zou komen.

Maar die hoop wordt nu brutaal de kop ingedrukt. Bij VI gooit Martin Schoots, de makelaar van Eriksen, de deur dicht voor Anderlecht - en ook voor Ajax, dat ook nog stiekem hoopte op een terugkeer. "Hij blijft bij Manchester United", maakt Schoots duidelijk.

Eriksen blijft bij Man Utd

Schoots ging ook dieper in op de interesse van Paars-Wit. "Met Anderlecht is alleen informeel contact geweest, maar nooit meer dan dat. Het is moeilijk als je bij in principe één van de drie grootste clubs ter wereld speelt om naar een veel kleinere competitie te gaan, vooral zonder Champions League-voetbal", klinkt het.

Het zwakke einde van vorig seizoen breekt Anderlecht dus nog zuur op. Het stond toen twee speeldagen voor het einde van de play-offs nog aan de leiding, maar zakte na nederlagen tegen Club Brugge en Antwerp nog weg naar de derde plaats. Daardoor greep het naast de Champions League, wat in het dossier-Eriksen dus een belangrijke troef had kunnen zijn.

Moet Anderlecht nog een andere spelmaker zoeken?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

66
66
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

221
221
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

300
300
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

54
54
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

366
366
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

159
159
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

294
294
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

954
954
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

498
498
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1068
1068

Meer sportnieuws