Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

door
Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

Aanstaande vrijdag sluit ook in België de zomerse transfermarkt zijn deuren. Ploegen die hun nieuwe spelers willen registreren voor de Europese competities, moeten woensdag om middernacht zelfs al klaar zijn met hun huiswerk. En dus is het ook bij RSC Anderlecht alle hens aan dek.

Sportieve baas Jesper Fredberg wachtte ook deze zomer behoorlijk lang met het aantrekken van versterking. Een strategie van de Deen om de laagst mogelijke prijs uit de brand te slepen. Die aanpak rendeerde ook. Jongens als Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen konden op die manier immers transfervrij op de kop getikt worden.

Fredberg had zijn tactiek ook dolgraag toegepast op zijn droomdoelwit: Christian Eriksen. En nadat de mercato afgelopen vrijdag sloot in de grootste Europese competities, leken de kansen van RSCA toe te nemen. Maar inmiddels liet het management van Eriksen al verstaan dat de Deense spelmaker bij zijn huidige club Manchester United zal blijven.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Twee last-minute aanwinsten

Volgens Het Laatste Nieuws heeft RSCA de piste dan ook al verlaten. Behoudens een miraculeuze wending zal Eriksen dit seizoen niet in een paars-wit shirt te bewonderen zijn. Maar dat wil niet zeggen dat de mercato er opzit voor de Belgische recordkampioen. Het genoemde medium beweert namelijk dat de Brusselaars nog een tweetal last-minute versterkingen wil aantrekken.

Gezien het matige spel van de voorbije weken, is het weinig verrassend dat het om offensieve aanwinsten gaat. Meer bepaald een creatieve spelmaker voor het middenveld, een type zoals Eriksen, en een aanvaller voor de rechterflank. Door de afwachtende houding van Fredberg is er nu echter amper nog tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Dreyer blijft aan boord

Silas Katompa Mvumpa (VfB Stuttgart) blijft een optie, al lagen de voorwaarden in deze deal voorlopig te hoog. Daarom is het ook kijken naar wat er nog aan uitgaande zijde gebeurd. Het vertrek van bepaalde spelers (Louis Patris, Alexis Flips, Amadou Diawara, Ishaq Abdulrazak, ...) kan immers extra middelen vrij maken om versterking te bekostigen. Een exit van Anders Dreyer zou inmiddels van de baan zijn. De Deen werd even aan Feyenoord gelinkt, maar de Rotterdammers verkiezen volgens Nederlandse bronnen het Spaanse talent Assane Diao (Real Betis).

Waar heeft RSCA het meeste nood aan?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

68
68
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

108
108
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

258
258
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

256
256
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

65
65
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

54
54
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

56
56
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

178
178
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

215
215
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

106
106
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

321
321
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

488
488
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

71
71
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

271
271
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

108
108
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

102
102
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1217
1217
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

429
429
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

364
364
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

164
164
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

126
126
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

593
593
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

173
173
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

207
207
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

591
591

Meer sportnieuws