Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

1680 stemmen
Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

Aanstaande vrijdag sluit ook in België de zomerse transfermarkt zijn deuren. Ploegen die hun nieuwe spelers willen registreren voor de Europese competities, moeten woensdag om middernacht zelfs al klaar zijn met hun huiswerk. En dus is het ook bij RSC Anderlecht alle hens aan dek.

Sportieve baas Jesper Fredberg wachtte ook deze zomer behoorlijk lang met het aantrekken van versterking. Een strategie van de Deen om de laagst mogelijke prijs uit de brand te slepen. Die aanpak rendeerde ook. Jongens als Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen konden op die manier immers transfervrij op de kop getikt worden.

Fredberg had zijn tactiek ook dolgraag toegepast op zijn droomdoelwit: Christian Eriksen. En nadat de mercato afgelopen vrijdag sloot in de grootste Europese competities, leken de kansen van RSCA toe te nemen. Maar inmiddels liet het management van Eriksen al verstaan dat de Deense spelmaker bij zijn huidige club Manchester United zal blijven.

LEES OOK: Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

Twee last-minute aanwinsten

Volgens Het Laatste Nieuws heeft RSCA de piste dan ook al verlaten. Behoudens een miraculeuze wending zal Eriksen dit seizoen niet in een paars-wit shirt te bewonderen zijn. Maar dat wil niet zeggen dat de mercato er opzit voor de Belgische recordkampioen. Het genoemde medium beweert namelijk dat de Brusselaars nog een tweetal last-minute versterkingen wil aantrekken.

Gezien het matige spel van de voorbije weken, is het weinig verrassend dat het om offensieve aanwinsten gaat. Meer bepaald een creatieve spelmaker voor het middenveld, een type zoals Eriksen, en een aanvaller voor de rechterflank. Door de afwachtende houding van Fredberg is er nu echter amper nog tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Dreyer blijft aan boord

Silas Katompa Mvumpa (VfB Stuttgart) blijft een optie, al lagen de voorwaarden in deze deal voorlopig te hoog. Daarom is het ook kijken naar wat er nog aan uitgaande zijde gebeurd. Het vertrek van bepaalde spelers (Louis Patris, Alexis Flips, Amadou Diawara, Ishaq Abdulrazak, ...) kan immers extra middelen vrij maken om versterking te bekostigen. Een exit van Anders Dreyer zou inmiddels van de baan zijn. De Deen werd even aan Feyenoord gelinkt, maar de Rotterdammers verkiezen volgens Nederlandse bronnen het Spaanse talent Assane Diao (Real Betis).

Waar heeft RSCA het meeste nood aan?

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

0
0
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

32
32
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

13
13
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

33
33
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

79
79
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

23
23
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

78
78
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

94
94
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

80
80
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

146
146
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

129
129
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

27
27
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

244
244
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

270
270
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

56
56
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

188
188
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

878
878
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

177
177
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

124
124
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

136
136
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

172
172
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

158
158
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1185
1185

Meer sportnieuws