Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

door
Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

Aanstaande vrijdag sluit ook in België de zomerse transfermarkt zijn deuren. Ploegen die hun nieuwe spelers willen registreren voor de Europese competities, moeten woensdag om middernacht zelfs al klaar zijn met hun huiswerk. En dus is het ook bij RSC Anderlecht alle hens aan dek.

Sportieve baas Jesper Fredberg wachtte ook deze zomer behoorlijk lang met het aantrekken van versterking. Een strategie van de Deen om de laagst mogelijke prijs uit de brand te slepen. Die aanpak rendeerde ook. Jongens als Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen konden op die manier immers transfervrij op de kop getikt worden.

Fredberg had zijn tactiek ook dolgraag toegepast op zijn droomdoelwit: Christian Eriksen. En nadat de mercato afgelopen vrijdag sloot in de grootste Europese competities, leken de kansen van RSCA toe te nemen. Maar inmiddels liet het management van Eriksen al verstaan dat de Deense spelmaker bij zijn huidige club Manchester United zal blijven.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Twee last-minute aanwinsten

Volgens Het Laatste Nieuws heeft RSCA de piste dan ook al verlaten. Behoudens een miraculeuze wending zal Eriksen dit seizoen niet in een paars-wit shirt te bewonderen zijn. Maar dat wil niet zeggen dat de mercato er opzit voor de Belgische recordkampioen. Het genoemde medium beweert namelijk dat de Brusselaars nog een tweetal last-minute versterkingen wil aantrekken.

Gezien het matige spel van de voorbije weken, is het weinig verrassend dat het om offensieve aanwinsten gaat. Meer bepaald een creatieve spelmaker voor het middenveld, een type zoals Eriksen, en een aanvaller voor de rechterflank. Door de afwachtende houding van Fredberg is er nu echter amper nog tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Dreyer blijft aan boord

Silas Katompa Mvumpa (VfB Stuttgart) blijft een optie, al lagen de voorwaarden in deze deal voorlopig te hoog. Daarom is het ook kijken naar wat er nog aan uitgaande zijde gebeurd. Het vertrek van bepaalde spelers (Louis Patris, Alexis Flips, Amadou Diawara, Ishaq Abdulrazak, ...) kan immers extra middelen vrij maken om versterking te bekostigen. Een exit van Anders Dreyer zou inmiddels van de baan zijn. De Deen werd even aan Feyenoord gelinkt, maar de Rotterdammers verkiezen volgens Nederlandse bronnen het Spaanse talent Assane Diao (Real Betis).

Waar heeft RSCA het meeste nood aan?

Meest recent

Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

4
4
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

101
101
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

11
11
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

213
213
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

101
101
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

165
165
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

324
324
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

238
238
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

256
256
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

428
428
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

484
484
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

259
259
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

229
229
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

288
288
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

149
149
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

312
312
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

79
79
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

224
224
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

377
377
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

299
299
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

320
320
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

308
308
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

403
403
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

371
371
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

161
161

Meer sportnieuws