Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

door
Géén Eriksen? 'Anderlecht lanceert twee deadline-bommen'

Aanstaande vrijdag sluit ook in België de zomerse transfermarkt zijn deuren. Ploegen die hun nieuwe spelers willen registreren voor de Europese competities, moeten woensdag om middernacht zelfs al klaar zijn met hun huiswerk. En dus is het ook bij RSC Anderlecht alle hens aan dek.

Sportieve baas Jesper Fredberg wachtte ook deze zomer behoorlijk lang met het aantrekken van versterking. Een strategie van de Deen om de laagst mogelijke prijs uit de brand te slepen. Die aanpak rendeerde ook. Jongens als Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen konden op die manier immers transfervrij op de kop getikt worden.

Fredberg had zijn tactiek ook dolgraag toegepast op zijn droomdoelwit: Christian Eriksen. En nadat de mercato afgelopen vrijdag sloot in de grootste Europese competities, leken de kansen van RSCA toe te nemen. Maar inmiddels liet het management van Eriksen al verstaan dat de Deense spelmaker bij zijn huidige club Manchester United zal blijven.

LEES OOK: Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Twee last-minute aanwinsten

Volgens Het Laatste Nieuws heeft RSCA de piste dan ook al verlaten. Behoudens een miraculeuze wending zal Eriksen dit seizoen niet in een paars-wit shirt te bewonderen zijn. Maar dat wil niet zeggen dat de mercato er opzit voor de Belgische recordkampioen. Het genoemde medium beweert namelijk dat de Brusselaars nog een tweetal last-minute versterkingen wil aantrekken.

Gezien het matige spel van de voorbije weken, is het weinig verrassend dat het om offensieve aanwinsten gaat. Meer bepaald een creatieve spelmaker voor het middenveld, een type zoals Eriksen, en een aanvaller voor de rechterflank. Door de afwachtende houding van Fredberg is er nu echter amper nog tijd om gecompliceerde deals af te ronden. En dus zou men mikken op uitleenbeurten.

Dreyer blijft aan boord

Silas Katompa Mvumpa (VfB Stuttgart) blijft een optie, al lagen de voorwaarden in deze deal voorlopig te hoog. Daarom is het ook kijken naar wat er nog aan uitgaande zijde gebeurd. Het vertrek van bepaalde spelers (Louis Patris, Alexis Flips, Amadou Diawara, Ishaq Abdulrazak, ...) kan immers extra middelen vrij maken om versterking te bekostigen. Een exit van Anders Dreyer zou inmiddels van de baan zijn. De Deen werd even aan Feyenoord gelinkt, maar de Rotterdammers verkiezen volgens Nederlandse bronnen het Spaanse talent Assane Diao (Real Betis).

Waar heeft RSCA het meeste nood aan?

Meest recent

'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

25
25
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

197
197
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

196
196
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

100
100
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

296
296
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

162
162
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

352
352
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

341
341
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

371
371
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

157
157
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

236
236
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

272
272
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

187
187
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

73
73
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

202
202
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

194
194
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

54
54
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

638
638
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

111
111
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

600
600
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

238
238
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

265
265
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

359
359
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

210
210
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

150
150

Meer sportnieuws