Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

door
Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

Jean Kindermans is sinds een zestal maanden de CEO Youth bij Royal Antwerp FC. Hij tekende er voor vijf seizoenen. Hij moet daar een academie neerzetten die kan wedijveren met degene die hij bij RSC Anderlecht neerzette.

Kindermans is een pionier geweest in het Belgische voetbal en hij maakte van Neerpede een van de meest straffe opleidingscentra in Europa. De namen die doorstroomden zijn indrukwekkend. Antwerp staat nog bijlange niet op dat niveau, maar ze zetten stappen voorwaarts.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Antwerp is groeiende

"We zagen bij de concurrenten Antwerp de afgelopen jaren toch wat meer opkomen bij de jeugd. De jeugdopleiding van Antwerp is groeiende en we gaan proberen daar nog wat zaken aan toe te voegen”, zei Kindermans via de clubkanalen.

Hij zet de academie mee op punt. “Het is belangrijk dat er een goede talentdetectie is door scouting en Talent Days. Dan moet je ze ook overtuigen om naar Antwerp te komen. Dan moet je met een visionair opleidingsplan komen met tal van goede trainers en medewerkers om spelers na vijf à acht jaar proberen te laten doorstromen."

Infrastructuur top bij Antwerp

Antwerpen is uiteraard een héél interessant gebied. "We zijn nu bezig met het uitbreiden van het scoutingbeleid. Dat wil zeggen scouts opleiden en hun kennis nog wat verfijnen om zo op zoek te gaan naar de talenten. Onze grootste troef? Antwerpen heeft een groot potentieel. Er zijn meer dan 500.000 inwoners en als we dat uitbreiden naar de Kempen kom je aan 800.000. Dat is een serieuze vijver. Daarnaast heb je natuurlijk ook een visie nodig en ondersteuning van de club. Dat is hier wel aanwezig."

Financieel is er nu veel minder mogelijk, maar voordien werd er door Paul Gheysens wel flink geïnvesteerd. "Daarnaast is er ook een fantastische infrastructuur aanwezig. Ik was best onder de indruk. Ik werkte 20 jaar bij Anderlecht, waar de infrastructuur gegroeid was en ik dacht dat ik misschien verrast zou zijn door de nieuwe omgeving. Ik was ook verrast, maar in positieve zin. Antwerp moet voor geen enkele topclub in België onderdoen op vlak van infrastructuur."

Gaat Kindermans van Antwerp een topclub maken inzake jeugdopleiding?

Meest recent

De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

7
7
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

16
16
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

57
57
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

100
100
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

31
31
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

127
127
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

48
48
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

62
62
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

328
328
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

310
310
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

747
747
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

227
227
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

405
405
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

227
227
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

902
902
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

309
309
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

374
374
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

211
211
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

638
638
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

267
267
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

124
124
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

487
487

Meer sportnieuws