Cercle likt zijn worden: "Daar laten we het liggen"

door
Cercle likt zijn worden:

Cercle Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de laatste voorronde van de Europa League te halen. De Bruggelingen wonnen op eigen veld nochtans met 1-0 van Molde FK. Maar dat was ruim onvoldoende om de zware nederlaag van in de heenmatch goed te maken.

Groen-Zwart had zijn eerste Europese opdracht tegen Kilmarnock nog tot een goed einde gebracht. Tijdens de heenwedstrijd tegen Molde liep het echter grondig fout. Cercle bleef in Noorwegen immers ver onder het gewenste niveau en verloor uiteindelijk met pijnlijke 3-0-cijfers.

LEES OOK: UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Rode kaart als spelbreker

Er was dus al een heus mirakel nodig om die uitschuiver recht te zetten. En de kansen op zo'n mirakel kreeg al snel een nieuwe knauw nadat Abu Francis na een halfuur spelen rood kreeg. Vervolgens kon Cercle toch op voorsprong komen en kreeg het zelfs kansen om verder uit te lopen, het bleef evenwel bij 1-0.

Niet voldoende dus om door te stoten, achteraf overheerste dan ook teleurstelling. Vooral de heenmatch lag nog zwaar op de maag. "Daar laten we het liggen. We speelden toen een van de mindere matchen van de jongste jaren. Toch hadden we vandaag een goed plan om nog iets te forceren. Dat werd verstoord door die spijtige rode kaart, maar we hebben ze echt wel doen twijfelen", reageerde Thibo Somers bij Het Nieuwsblad.

Marathon aan matchen

Cercle mag een avontuur in de vernieuwde Europa League dus op zijn buik schrijven. Maar de Europese campagne zit er nog niet op. De Vereniging had immers een vangnet in de vorm van de laatste voorronde van de Conference League. Daarin vormt Wisla Krakau de tegenstander van dienst.

Maar eerst volgt nog een competitieduel tegen OH Leuven. De wedstrijden volgen mekaar dus in een razend tempo op. "We spelen nu inderdaad veel matchen, maar daarvoor werd ik voetballer en hoe meer je er speelt, hoe meer je in het ritme komt", aldus Somers.

Cercle haalt het van Wisla Krakau ...

Meest recent

Rampscenario voor Taravel: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

15
15
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

200
200
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

100
100
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

58
58
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

39
39
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

48
48
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

72
72
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

42
42
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

28
28
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

183
183
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

232
232
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

72
72
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

280
280
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

180
180
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

240
240
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

150
150
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

73
73
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

44
44
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

170
170
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

83
83
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

249
249
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

207
207
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

332
332
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

162
162

Meer sportnieuws