Cercle likt zijn worden: "Daar laten we het liggen"

121 stemmen
Cercle likt zijn worden:

Cercle Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de laatste voorronde van de Europa League te halen. De Bruggelingen wonnen op eigen veld nochtans met 1-0 van Molde FK. Maar dat was ruim onvoldoende om de zware nederlaag van in de heenmatch goed te maken.

Groen-Zwart had zijn eerste Europese opdracht tegen Kilmarnock nog tot een goed einde gebracht. Tijdens de heenwedstrijd tegen Molde liep het echter grondig fout. Cercle bleef in Noorwegen immers ver onder het gewenste niveau en verloor uiteindelijk met pijnlijke 3-0-cijfers.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Rode kaart als spelbreker

Er was dus al een heus mirakel nodig om die uitschuiver recht te zetten. En de kansen op zo'n mirakel kreeg al snel een nieuwe knauw nadat Abu Francis na een halfuur spelen rood kreeg. Vervolgens kon Cercle toch op voorsprong komen en kreeg het zelfs kansen om verder uit te lopen, het bleef evenwel bij 1-0.

Niet voldoende dus om door te stoten, achteraf overheerste dan ook teleurstelling. Vooral de heenmatch lag nog zwaar op de maag. "Daar laten we het liggen. We speelden toen een van de mindere matchen van de jongste jaren. Toch hadden we vandaag een goed plan om nog iets te forceren. Dat werd verstoord door die spijtige rode kaart, maar we hebben ze echt wel doen twijfelen", reageerde Thibo Somers bij Het Nieuwsblad.

Marathon aan matchen

Cercle mag een avontuur in de vernieuwde Europa League dus op zijn buik schrijven. Maar de Europese campagne zit er nog niet op. De Vereniging had immers een vangnet in de vorm van de laatste voorronde van de Conference League. Daarin vormt Wisla Krakau de tegenstander van dienst.

Maar eerst volgt nog een competitieduel tegen OH Leuven. De wedstrijden volgen mekaar dus in een razend tempo op. "We spelen nu inderdaad veel matchen, maar daarvoor werd ik voetballer en hoe meer je er speelt, hoe meer je in het ritme komt", aldus Somers.

Cercle haalt het van Wisla Krakau ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

22
22
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

61
61
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

120
120
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

25
25
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

93
93
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

167
167
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

206
206
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

448
448
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

209
209
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

320
320
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

182
182
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

213
213
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

28
28
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws