Cercle likt zijn worden: "Daar laten we het liggen"

121 stemmen
Cercle likt zijn worden:

Cercle Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de laatste voorronde van de Europa League te halen. De Bruggelingen wonnen op eigen veld nochtans met 1-0 van Molde FK. Maar dat was ruim onvoldoende om de zware nederlaag van in de heenmatch goed te maken.

Groen-Zwart had zijn eerste Europese opdracht tegen Kilmarnock nog tot een goed einde gebracht. Tijdens de heenwedstrijd tegen Molde liep het echter grondig fout. Cercle bleef in Noorwegen immers ver onder het gewenste niveau en verloor uiteindelijk met pijnlijke 3-0-cijfers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

Rode kaart als spelbreker

Er was dus al een heus mirakel nodig om die uitschuiver recht te zetten. En de kansen op zo'n mirakel kreeg al snel een nieuwe knauw nadat Abu Francis na een halfuur spelen rood kreeg. Vervolgens kon Cercle toch op voorsprong komen en kreeg het zelfs kansen om verder uit te lopen, het bleef evenwel bij 1-0.

Niet voldoende dus om door te stoten, achteraf overheerste dan ook teleurstelling. Vooral de heenmatch lag nog zwaar op de maag. "Daar laten we het liggen. We speelden toen een van de mindere matchen van de jongste jaren. Toch hadden we vandaag een goed plan om nog iets te forceren. Dat werd verstoord door die spijtige rode kaart, maar we hebben ze echt wel doen twijfelen", reageerde Thibo Somers bij Het Nieuwsblad.

Marathon aan matchen

Cercle mag een avontuur in de vernieuwde Europa League dus op zijn buik schrijven. Maar de Europese campagne zit er nog niet op. De Vereniging had immers een vangnet in de vorm van de laatste voorronde van de Conference League. Daarin vormt Wisla Krakau de tegenstander van dienst.

Maar eerst volgt nog een competitieduel tegen OH Leuven. De wedstrijden volgen mekaar dus in een razend tempo op. "We spelen nu inderdaad veel matchen, maar daarvoor werd ik voetballer en hoe meer je er speelt, hoe meer je in het ritme komt", aldus Somers.

Cercle haalt het van Wisla Krakau ...

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

28
28
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

41
41
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

256
256
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

67
67
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

241
241
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

53
53
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

196
196
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

286
286
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

457
457
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

146
146
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

224
224
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

173
173
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

830
830
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

204
204
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

340
340
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

206
206
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

493
493
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

356
356
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

565
565
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

491
491
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

120
120
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

150
150
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

100
100

Meer sportnieuws