Cercle likt zijn worden: "Daar laten we het liggen"

door
Cercle likt zijn worden:

Cercle Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de laatste voorronde van de Europa League te halen. De Bruggelingen wonnen op eigen veld nochtans met 1-0 van Molde FK. Maar dat was ruim onvoldoende om de zware nederlaag van in de heenmatch goed te maken.

Groen-Zwart had zijn eerste Europese opdracht tegen Kilmarnock nog tot een goed einde gebracht. Tijdens de heenwedstrijd tegen Molde liep het echter grondig fout. Cercle bleef in Noorwegen immers ver onder het gewenste niveau en verloor uiteindelijk met pijnlijke 3-0-cijfers.

LEES OOK: Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Rode kaart als spelbreker

Er was dus al een heus mirakel nodig om die uitschuiver recht te zetten. En de kansen op zo'n mirakel kreeg al snel een nieuwe knauw nadat Abu Francis na een halfuur spelen rood kreeg. Vervolgens kon Cercle toch op voorsprong komen en kreeg het zelfs kansen om verder uit te lopen, het bleef evenwel bij 1-0.

Niet voldoende dus om door te stoten, achteraf overheerste dan ook teleurstelling. Vooral de heenmatch lag nog zwaar op de maag. "Daar laten we het liggen. We speelden toen een van de mindere matchen van de jongste jaren. Toch hadden we vandaag een goed plan om nog iets te forceren. Dat werd verstoord door die spijtige rode kaart, maar we hebben ze echt wel doen twijfelen", reageerde Thibo Somers bij Het Nieuwsblad.

Marathon aan matchen

Cercle mag een avontuur in de vernieuwde Europa League dus op zijn buik schrijven. Maar de Europese campagne zit er nog niet op. De Vereniging had immers een vangnet in de vorm van de laatste voorronde van de Conference League. Daarin vormt Wisla Krakau de tegenstander van dienst.

Maar eerst volgt nog een competitieduel tegen OH Leuven. De wedstrijden volgen mekaar dus in een razend tempo op. "We spelen nu inderdaad veel matchen, maar daarvoor werd ik voetballer en hoe meer je er speelt, hoe meer je in het ritme komt", aldus Somers.

Cercle haalt het van Wisla Krakau ...

Meest recent

'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

29
29
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

189
189
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

327
327
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

74
74
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

89
89
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

254
254
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

111
111
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

47
47
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

181
181
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

200
200
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

367
367
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

366
366
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

247
247
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

181
181
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

72
72
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

70
70
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

633
633
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

324
324
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

262
262
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

387
387
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

303
303
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

327
327
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

180
180

Meer sportnieuws