Cercle likt zijn worden: "Daar laten we het liggen"

door
Cercle likt zijn worden:

Cercle Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de laatste voorronde van de Europa League te halen. De Bruggelingen wonnen op eigen veld nochtans met 1-0 van Molde FK. Maar dat was ruim onvoldoende om de zware nederlaag van in de heenmatch goed te maken.

Groen-Zwart had zijn eerste Europese opdracht tegen Kilmarnock nog tot een goed einde gebracht. Tijdens de heenwedstrijd tegen Molde liep het echter grondig fout. Cercle bleef in Noorwegen immers ver onder het gewenste niveau en verloor uiteindelijk met pijnlijke 3-0-cijfers.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Rode kaart als spelbreker

Er was dus al een heus mirakel nodig om die uitschuiver recht te zetten. En de kansen op zo'n mirakel kreeg al snel een nieuwe knauw nadat Abu Francis na een halfuur spelen rood kreeg. Vervolgens kon Cercle toch op voorsprong komen en kreeg het zelfs kansen om verder uit te lopen, het bleef evenwel bij 1-0.

Niet voldoende dus om door te stoten, achteraf overheerste dan ook teleurstelling. Vooral de heenmatch lag nog zwaar op de maag. "Daar laten we het liggen. We speelden toen een van de mindere matchen van de jongste jaren. Toch hadden we vandaag een goed plan om nog iets te forceren. Dat werd verstoord door die spijtige rode kaart, maar we hebben ze echt wel doen twijfelen", reageerde Thibo Somers bij Het Nieuwsblad.

Marathon aan matchen

Cercle mag een avontuur in de vernieuwde Europa League dus op zijn buik schrijven. Maar de Europese campagne zit er nog niet op. De Vereniging had immers een vangnet in de vorm van de laatste voorronde van de Conference League. Daarin vormt Wisla Krakau de tegenstander van dienst.

Maar eerst volgt nog een competitieduel tegen OH Leuven. De wedstrijden volgen mekaar dus in een razend tempo op. "We spelen nu inderdaad veel matchen, maar daarvoor werd ik voetballer en hoe meer je er speelt, hoe meer je in het ritme komt", aldus Somers.

Cercle haalt het van Wisla Krakau ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

101
101
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

26
26
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

28
28
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

203
203
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

307
307
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

267
267
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

375
375
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

619
619
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

732
732
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

473
473
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1179
1179
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

748
748
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

442
442
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1096
1096
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

131
131
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

222
222
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

237
237
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

664
664
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

440
440
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

914
914
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1495
1495

Meer sportnieuws