Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

167 stemmen
Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

In de voorrondes van de Europa League is Cercle Brugge er dan toch niet in geslaag om voor een mirakel te zorgen. Ondanks een vroege rode kaart werd nochtans met 1-0 gewonnen van Molde FK. Maar dat was niet voldoende om de zware 3-0-nederlaag van in de heenmatch uit te wissen.

De Bruggelingen hadden vorig seizoen beslag gelegd op een straffe vierde plaats en mochten daardoor hopen op een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moest het wel drie voorrondes overleven. In de eerste werd alvast de maat genomen van het Schotse Kilmarnock.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Rode kaart voor Francis

Maar vervolgens liep het grondig fout. In de heenmatch tegen Molde verloor Groen-Zwart immers met zware 3-0-cijfers. Er zou dus een heus mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Iets wat coach Muslic maar al te goed besefte. Met oog op het drukke programma van de komende weken, roteerde hij met zijn basispionnen.

En de Brugse kansen kregen na een halfuur een flinke knauw. Op aangeven van de VAR werd Francis immers met een rode kaart van het veld gestuurd. Maar de Vereniging toonde veerkracht. En vlak voor rust wist Ouattara voor de 1-0 te zorgen door een rebound binnen te werken na een hoekschop.

Kansen op 2-0 gemist

Dat doelpunt had zichtbaar een goede werking op Cercle. Minda, Augusto en Ouattara kregen zelfs goede kansen om er 2-0 van te maken. In de afwerking liep echter telkens wel iets mis. Ook Denkey werd nog in de strijd gegooid, de topschutter van vorig seizoen trapte echter net naast.

En zo tikte de tijd verder in het voordeel van Molde, dat doelman Delanghe in de slotminuten nog twee keer aan het werk zette. Maar uiteindelijk bleef het bij 1-0. Een bemoedigend resultaat voor de Bruggelingen, maar lang niet genoeg om door te stoten. Cercle zal zich dus via de laatste voorronde van de Conference League moeten trachten te verzekeren van een Europees najaar.

Cercle is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

53
53
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

46
46
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

320
320
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

140
140
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

305
305
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

308
308
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

138
138
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

615
615
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

192
192
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

530
530
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

747
747
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

249
249
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

839
839
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

534
534
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

208
208
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

387
387
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1350
1350
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

493
493
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

414
414
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

288
288
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

227
227
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

490
490

Meer sportnieuws