Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

167 stemmen
Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

In de voorrondes van de Europa League is Cercle Brugge er dan toch niet in geslaag om voor een mirakel te zorgen. Ondanks een vroege rode kaart werd nochtans met 1-0 gewonnen van Molde FK. Maar dat was niet voldoende om de zware 3-0-nederlaag van in de heenmatch uit te wissen.

De Bruggelingen hadden vorig seizoen beslag gelegd op een straffe vierde plaats en mochten daardoor hopen op een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moest het wel drie voorrondes overleven. In de eerste werd alvast de maat genomen van het Schotse Kilmarnock.

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Rode kaart voor Francis

Maar vervolgens liep het grondig fout. In de heenmatch tegen Molde verloor Groen-Zwart immers met zware 3-0-cijfers. Er zou dus een heus mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Iets wat coach Muslic maar al te goed besefte. Met oog op het drukke programma van de komende weken, roteerde hij met zijn basispionnen.

En de Brugse kansen kregen na een halfuur een flinke knauw. Op aangeven van de VAR werd Francis immers met een rode kaart van het veld gestuurd. Maar de Vereniging toonde veerkracht. En vlak voor rust wist Ouattara voor de 1-0 te zorgen door een rebound binnen te werken na een hoekschop.

Kansen op 2-0 gemist

Dat doelpunt had zichtbaar een goede werking op Cercle. Minda, Augusto en Ouattara kregen zelfs goede kansen om er 2-0 van te maken. In de afwerking liep echter telkens wel iets mis. Ook Denkey werd nog in de strijd gegooid, de topschutter van vorig seizoen trapte echter net naast.

En zo tikte de tijd verder in het voordeel van Molde, dat doelman Delanghe in de slotminuten nog twee keer aan het werk zette. Maar uiteindelijk bleef het bij 1-0. Een bemoedigend resultaat voor de Bruggelingen, maar lang niet genoeg om door te stoten. Cercle zal zich dus via de laatste voorronde van de Conference League moeten trachten te verzekeren van een Europees najaar.

Cercle is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

16
16
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

109
109
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

82
82
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

712
712
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

43
43
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

286
286
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

133
133
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

471
471
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

557
557
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

72
72
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

132
132
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

721
721
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

86
86
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

67
67
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

150
150
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

118
118
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

111
111
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

143
143
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

113
113
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

227
227
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

280
280

Meer sportnieuws