Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

door
Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

In de voorrondes van de Europa League is Cercle Brugge er dan toch niet in geslaag om voor een mirakel te zorgen. Ondanks een vroege rode kaart werd nochtans met 1-0 gewonnen van Molde FK. Maar dat was niet voldoende om de zware 3-0-nederlaag van in de heenmatch uit te wissen.

De Bruggelingen hadden vorig seizoen beslag gelegd op een straffe vierde plaats en mochten daardoor hopen op een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moest het wel drie voorrondes overleven. In de eerste werd alvast de maat genomen van het Schotse Kilmarnock.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Rode kaart voor Francis

Maar vervolgens liep het grondig fout. In de heenmatch tegen Molde verloor Groen-Zwart immers met zware 3-0-cijfers. Er zou dus een heus mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Iets wat coach Muslic maar al te goed besefte. Met oog op het drukke programma van de komende weken, roteerde hij met zijn basispionnen.

En de Brugse kansen kregen na een halfuur een flinke knauw. Op aangeven van de VAR werd Francis immers met een rode kaart van het veld gestuurd. Maar de Vereniging toonde veerkracht. En vlak voor rust wist Ouattara voor de 1-0 te zorgen door een rebound binnen te werken na een hoekschop.

Kansen op 2-0 gemist

Dat doelpunt had zichtbaar een goede werking op Cercle. Minda, Augusto en Ouattara kregen zelfs goede kansen om er 2-0 van te maken. In de afwerking liep echter telkens wel iets mis. Ook Denkey werd nog in de strijd gegooid, de topschutter van vorig seizoen trapte echter net naast.

En zo tikte de tijd verder in het voordeel van Molde, dat doelman Delanghe in de slotminuten nog twee keer aan het werk zette. Maar uiteindelijk bleef het bij 1-0. Een bemoedigend resultaat voor de Bruggelingen, maar lang niet genoeg om door te stoten. Cercle zal zich dus via de laatste voorronde van de Conference League moeten trachten te verzekeren van een Europees najaar.

Cercle is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

221
221
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

65
65
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

8
8
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

162
162
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

15
15
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

102
102
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

159
159
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

17
17
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

37
37
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

17
17
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

339
339
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

154
154
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

186
186
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

60
60
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

225
225
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

109
109
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

98
98
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

125
125
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

365
365
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

488
488
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

284
284
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

75
75

Meer sportnieuws