Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

door
Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

In de voorrondes van de Europa League is Cercle Brugge er dan toch niet in geslaag om voor een mirakel te zorgen. Ondanks een vroege rode kaart werd nochtans met 1-0 gewonnen van Molde FK. Maar dat was niet voldoende om de zware 3-0-nederlaag van in de heenmatch uit te wissen.

De Bruggelingen hadden vorig seizoen beslag gelegd op een straffe vierde plaats en mochten daardoor hopen op een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moest het wel drie voorrondes overleven. In de eerste werd alvast de maat genomen van het Schotse Kilmarnock.

LEES OOK: Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Rode kaart voor Francis

Maar vervolgens liep het grondig fout. In de heenmatch tegen Molde verloor Groen-Zwart immers met zware 3-0-cijfers. Er zou dus een heus mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Iets wat coach Muslic maar al te goed besefte. Met oog op het drukke programma van de komende weken, roteerde hij met zijn basispionnen.

En de Brugse kansen kregen na een halfuur een flinke knauw. Op aangeven van de VAR werd Francis immers met een rode kaart van het veld gestuurd. Maar de Vereniging toonde veerkracht. En vlak voor rust wist Ouattara voor de 1-0 te zorgen door een rebound binnen te werken na een hoekschop.

Kansen op 2-0 gemist

Dat doelpunt had zichtbaar een goede werking op Cercle. Minda, Augusto en Ouattara kregen zelfs goede kansen om er 2-0 van te maken. In de afwerking liep echter telkens wel iets mis. Ook Denkey werd nog in de strijd gegooid, de topschutter van vorig seizoen trapte echter net naast.

En zo tikte de tijd verder in het voordeel van Molde, dat doelman Delanghe in de slotminuten nog twee keer aan het werk zette. Maar uiteindelijk bleef het bij 1-0. Een bemoedigend resultaat voor de Bruggelingen, maar lang niet genoeg om door te stoten. Cercle zal zich dus via de laatste voorronde van de Conference League moeten trachten te verzekeren van een Europees najaar.

Cercle is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

18
18
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

51
51
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

301
301
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

179
179
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

151
151
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

65
65
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

164
164
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

55
55
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

153
153
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

114
114
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

113
113
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

269
269
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

279
279
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

464
464
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

201
201
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

270
270
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

148
148
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

131
131
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

403
403
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

459
459
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

398
398
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

91
91
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

444
444

Meer sportnieuws