'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

door
'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

Club Brugge heeft dinsdag opnieuw een grote financiële slag geslagen op de transfermarkt. Zo werd Antonio Nusa aan RB Leipzig verkocht voor een bedrag dat kan oplopen tot bijna 30 miljoen euro. En mogelijk is dit niet de laatste grote uitgaande transfer van de zomer.

Blauw-Zwart was de voorbije seizoenen niet altijd even succesvol met zijn aankoopbeleid. Dure aankopen als Kamal Sowah, David Okereke en vooral Roman Yaremchuk haalden veel te weinig rendement. Daar tegenover wist Club wel enkele jonge talenten voor een beperkte som aan te trekken en vervolgens met grote winst door te verkopen.

Het is dan ook vooral aan uitgaande zijde dat de West-Vlamingen al een tijde indruk maken. Met de verkoop van Abakar Sylla, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Wesley Moraes werden telkens bedragen van 20 miljoen euro en meer opgehaald. En tijdens de huidige transferperiode werd daar nog een flinke schep bovenop gedaan.

LEES OOK: Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Ruim 60 miljoen

Enkele maanden geleden al werd een akkoord gevonden met Brenford FC over de verkoop van Igor Thiago, die tot 36 miljoen euro kan opbrengen. En nu komt daar dus ook de transfer van Nusa bovenop. Het exacte bedrag van deze deal verschilt van bron tot bron. Maar Club lijkt sowieso verzekerd van minstens 22 à 25 miljoen euro en dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen.

In totaal haalde de regerende landskampioen tijdens de huidige mercato al ruim 60 miljoen euro op. Dat is voorlopig geen record, in de zomer van 2022 werd bijna 70 miljoen euro aan transferinkomsten opgehaald. Maar de kans is reëel dat dit record alsnog verbroken worden voor het verstrijken van de transferdeadline begin september.

Cashen op Skov

Een vertrek van Raphael Onyedika ligt weliswaar niet langer voor de hand, maar volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws blijft een verkoop van Andreas Skov Olsen een meer dan realistische optie. De Deense flankaanvaller speelde zich afgelopen weekend alvast nog wat extra in de kijker met twee goals tegen KRC Genk. Dat is ook nodig, want voorlopig bleef de belangstelling beperkt. Al kan daar snel verandering in komen nu het einde van de mercato nadert. Indien een akkoord wordt gevonden over Skov Olsen, zal Club naar alle waarschijnlijkheid wel nog een extra flankaanvaller aantrekken

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

48
48
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

51
51
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

151
151
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

34
34
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

67
67
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

498
498
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

112
112
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

295
295
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

276
276
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

439
439
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

364
364
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

625
625
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

588
588
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

339
339
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

113
113
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

48
48
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

335
335
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

393
393
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

53
53
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

893
893
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

175
175
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

554
554
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

306
306
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

137
137

Meer sportnieuws