'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

door
'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

Club Brugge heeft dinsdag opnieuw een grote financiële slag geslagen op de transfermarkt. Zo werd Antonio Nusa aan RB Leipzig verkocht voor een bedrag dat kan oplopen tot bijna 30 miljoen euro. En mogelijk is dit niet de laatste grote uitgaande transfer van de zomer.

Blauw-Zwart was de voorbije seizoenen niet altijd even succesvol met zijn aankoopbeleid. Dure aankopen als Kamal Sowah, David Okereke en vooral Roman Yaremchuk haalden veel te weinig rendement. Daar tegenover wist Club wel enkele jonge talenten voor een beperkte som aan te trekken en vervolgens met grote winst door te verkopen.

Het is dan ook vooral aan uitgaande zijde dat de West-Vlamingen al een tijde indruk maken. Met de verkoop van Abakar Sylla, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Wesley Moraes werden telkens bedragen van 20 miljoen euro en meer opgehaald. En tijdens de huidige transferperiode werd daar nog een flinke schep bovenop gedaan.

LEES OOK: 'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Ruim 60 miljoen

Enkele maanden geleden al werd een akkoord gevonden met Brenford FC over de verkoop van Igor Thiago, die tot 36 miljoen euro kan opbrengen. En nu komt daar dus ook de transfer van Nusa bovenop. Het exacte bedrag van deze deal verschilt van bron tot bron. Maar Club lijkt sowieso verzekerd van minstens 22 à 25 miljoen euro en dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen.

In totaal haalde de regerende landskampioen tijdens de huidige mercato al ruim 60 miljoen euro op. Dat is voorlopig geen record, in de zomer van 2022 werd bijna 70 miljoen euro aan transferinkomsten opgehaald. Maar de kans is reëel dat dit record alsnog verbroken worden voor het verstrijken van de transferdeadline begin september.

Cashen op Skov

Een vertrek van Raphael Onyedika ligt weliswaar niet langer voor de hand, maar volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws blijft een verkoop van Andreas Skov Olsen een meer dan realistische optie. De Deense flankaanvaller speelde zich afgelopen weekend alvast nog wat extra in de kijker met twee goals tegen KRC Genk. Dat is ook nodig, want voorlopig bleef de belangstelling beperkt. Al kan daar snel verandering in komen nu het einde van de mercato nadert. Indien een akkoord wordt gevonden over Skov Olsen, zal Club naar alle waarschijnlijkheid wel nog een extra flankaanvaller aantrekken

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

78
78
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

20
20
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

80
80
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

69
69
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

481
481
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

70
70
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

137
137
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

421
421
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

532
532
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

166
166
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

262
262
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

507
507
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

603
603
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

146
146
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

662
662
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

322
322
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

463
463
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

270
270
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

106
106
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

303
303
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

252
252
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

108
108
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

97
97

Meer sportnieuws