'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

769 stemmen
'Club op recordjacht: volgende miljoenentransfer bepaald'

Club Brugge heeft dinsdag opnieuw een grote financiële slag geslagen op de transfermarkt. Zo werd Antonio Nusa aan RB Leipzig verkocht voor een bedrag dat kan oplopen tot bijna 30 miljoen euro. En mogelijk is dit niet de laatste grote uitgaande transfer van de zomer.

Blauw-Zwart was de voorbije seizoenen niet altijd even succesvol met zijn aankoopbeleid. Dure aankopen als Kamal Sowah, David Okereke en vooral Roman Yaremchuk haalden veel te weinig rendement. Daar tegenover wist Club wel enkele jonge talenten voor een beperkte som aan te trekken en vervolgens met grote winst door te verkopen.

Het is dan ook vooral aan uitgaande zijde dat de West-Vlamingen al een tijde indruk maken. Met de verkoop van Abakar Sylla, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Wesley Moraes werden telkens bedragen van 20 miljoen euro en meer opgehaald. En tijdens de huidige transferperiode werd daar nog een flinke schep bovenop gedaan.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Ruim 60 miljoen

Enkele maanden geleden al werd een akkoord gevonden met Brenford FC over de verkoop van Igor Thiago, die tot 36 miljoen euro kan opbrengen. En nu komt daar dus ook de transfer van Nusa bovenop. Het exacte bedrag van deze deal verschilt van bron tot bron. Maar Club lijkt sowieso verzekerd van minstens 22 à 25 miljoen euro en dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen.

In totaal haalde de regerende landskampioen tijdens de huidige mercato al ruim 60 miljoen euro op. Dat is voorlopig geen record, in de zomer van 2022 werd bijna 70 miljoen euro aan transferinkomsten opgehaald. Maar de kans is reëel dat dit record alsnog verbroken worden voor het verstrijken van de transferdeadline begin september.

Cashen op Skov

Een vertrek van Raphael Onyedika ligt weliswaar niet langer voor de hand, maar volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws blijft een verkoop van Andreas Skov Olsen een meer dan realistische optie. De Deense flankaanvaller speelde zich afgelopen weekend alvast nog wat extra in de kijker met twee goals tegen KRC Genk. Dat is ook nodig, want voorlopig bleef de belangstelling beperkt. Al kan daar snel verandering in komen nu het einde van de mercato nadert. Indien een akkoord wordt gevonden over Skov Olsen, zal Club naar alle waarschijnlijkheid wel nog een extra flankaanvaller aantrekken

Club Brugge heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

11
11
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

12
12
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

541
541
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

76
76
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

39
39
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

40
40
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

21
21
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

179
179
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

80
80
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

52
52
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

174
174
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

275
275
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

83
83
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

157
157
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

250
250
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

73
73
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

39
39
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

599
599
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

596
596
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

71
71
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

157
157
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

309
309

Meer sportnieuws